Блоги

На шляху до Зустрічі...

Всі люди свідомо чи несвідомо прямують життєвими шляхами до найважливішої Зустрічі з Отцем, котра стає підсумком всього пережитого. Тому наші повсякденні зустрічі є підготовкою до тої Останньої. Хочу, щоб і наші зустрічі в цьому блозі стали допомогою в цьому приготуванні! Тому запрошую до коментування і дискусій.

 • Головна
  Головна This is where you can find all the blog posts throughout the site.
 • Мітки
  Мітки Displays a list of tags that has been used in the blog.
 • Блогери
  Блогери Search for your favorite blogger from this site.
 • Увійти

Цар

Posted Автор: Створено: в KMC
 • Font size: Larger Smaller
 • Переглядів: 1641
 • Підписатися на оновлення
 • Друкувати

 

Вшанування Христа - Царя Всевсіту перш за все схиляє до думки: а хто такий цар?

Адже в світському контексті цей термін радше має негативні коннотації. Тим важче відповісти на це питання, оскільки ми не маємо конкретного досвіду царювання - це тільки праця нашої уяви, здебільшого вихованої дитячими казками про "тридесяте царство". І як неможливо, наприклад, пояснити чим було життя в Совєтському Союзі, тим хто цього не досвідчив і може тільки на основі тих, чи інших матеріалів і розповідей сформувати свою думку, так також неможливо зрозуміти, чим є повнота влади царя (адже конституційну монархію до Божого Царства наврядчи можна прирівняти).

 

Як би там не було, на мою думку, одною з найважливіших рис поваги до Царя є вірність. Тому що Цар - є гарантом порядку і законності в царстві, натомість внутрішньою силою, котра є основою єдності, не є зверхній нагляд і застосування сили у випадках порушення (це можуть бути одиничні, вийняткові ситуації), але саме вірність в розумінні спільного добра і необхідності в Царі, котрий має засоби і компетенції в керуванні цілим суспільством.

 

Власне, Бог не є Царем, котрий нас карами і насиллям хоче тримати в своєму Царстві. Радше він нас залежить саме цієї потреби, необхідності. Вірність Царю - це запорука досягення мети кожної людини в єдності Церкви, котра впроваджує у вимір Божого Царювання!

Відстежити посилання URL цього запису блогу
Священик Харківсько-Запорізької дієцезії. Рукоположений в 2008 році. Нині студент Папського Університету Святого Хреста в Римі.
 • Комментарі поки що відсутні

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 18 серпня 2017
 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку