Історія

Цей день в історії Католицької Церкви (3 червня)

429108 pero chernila puzyrek kniga pismo 1680x1050 www.GdeFon.ru 3 червня 1098 року – армія хрестоносців захопила місто Антіохію під час Першого Хрестового походу.

Незадовго до приходу хрестоносців (жовтень 1097 року) Антіохія була відбита в арабів турками-сельджуками. Поінформований про наближення християн, володар міста емір Ягі-Сіян добре підготувався до захисту: у нього був сильний гарнізон та наповнені всім необхідним склади на випадок облоги. Місто мало міцні стіни, захищені 360 вежами. Організована хрестоносцями облога була недбала через брак єдності серед їхніх керівників. Доволі довго жодна сторона не могла переломити ситуацію на свою користь. Армія мусульман двічі підходила на допомогу захисникам міста, але зазнавала невдачі. Тим часом хрестоносці ніяк не наважувалися піти на штурм, а їстівні запаси в них закінчувалися. Розв’язок проблеми прийшов несподівано: один із командирів міської варти, потрапивши в немилість до правителя, допоміг європейцям здобути Антіохію. Невелика група воїнів за умовним сигналом проникла за мури по драбині та відкрила ворота для основних сил.

Одразу після захоплення міста хрестоносці самі опинилися в облозі – надійшла потужна армія еміра Кірбоги. З перемогою хрестоносців над цим військом пов’язана легенда про спис Лонгіна, із яким хрестоносці пішли у вирішальну атаку.

Після остаточної перемоги очільники походу передали владу над Антіохією князю Боемундові Тарентському, оскільки саме його зусиллями вдалося налагодити зв’язок і досягнути домовленості з командиром-перебіжчиком. Було засновано другу (після Едеського графства) державу хрестоносців на Сході – Антіохійське князівство, яке проіснувало до 1268 року.

Capture of AntiochХрестоносці здобувають Антіохію. Середньовічне зображення

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр

 

По темі:

Цей день в історії Католицької Церкви (2 червня)

Цей день в історії Католицької Церкви (1 червня)

Цей день в історії Католицької Церкви (18 травня)

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку