Історія

Цей день в історії Католицької Церкви (1 червня)

429108 pero chernila puzyrek kniga pismo 1680x1050 www.GdeFon.ru 1 червня 794 року – король франків Карл Великий (768-814) скликав Франкфуртський Собор, на якому було ухвалено постанову щодо вшанування ікон.

Скликання і проведення Франкфуртського Собору було відповіддю на результат VII Вселенського Cобору, скликаного візантійською імператрицею Іриною 787 року в Нікеї, який затвердив догмат про вшанування ікон нарівні з «чесним і животворним Хрестом» та Євангелієм. У відповідь богослови Франкського королівства у 790 році надіслали Папі Адріанові І (772-795) трактат «Libri Carolini» з чотирьох книг і вісімдесяти п’яти розділів, де містилася доволі груба критика постанови Собору щодо ікон.

Скликаний у 794 році Франкфуртський Собор, у якому взяло участь близько трьохсот церковних ієрархів із різних земель держави Карла Великого, визнав єретичними як іконборство, так і вшанування ікон. Ікони було визнано декоративними чи пам’ятними предметами. У постановах Собору наголошували, що ікон не можна розміщувати в недостойних місцях (наприклад, при дорозі), але не припустимо також ставити в один ряд із Євангелієм, Хрестом і мощами святих.

Папа Адріан І гостро потребував політичної та військової підтримки Карла Великого. Він оголосив, що погоджується з ухвалами Франкфуртського собору, але натякнув, що для захисту інтересів Святого Престолу може знадобитися імператорська допомога. Це спровокувало конфлікт між Карлом Великим та імператрицею Іриною. Так чи інакше, Франкфуртський Собор поглибив прірву між західною і східною гілками Церкви.

Louis-Félix Amiel - Charlemagne empereur dOccident 742-814

Король франків, Імператор Заходу Карл Великий (742 або 748 - 814 роки життя)

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр

 

По темі:

Цей день в історії Католицької Церкви (18 травня)

Цей день в історії Католицької Церкви (17 травня)

Цей день в історії Католицької Церкви: 13 травня 1981 року в результаті замаху поранено Папу Римського Йоана Павла ІІ

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку