Історія

Урочистість Марії Помічниці Вірних

1 0 73690824 травня для усіх салезіян, салезіянок та цілої салезіянської родини у цілому світі це Урочистість Марії Помічниці Вірних (Auxilium Christianorum). А окрім того, у кожній салезіянській парафії це особливе свято. 
Вшанування Марії як Помічниці Вірних бере початок в перших століттях християнства. Довіра у Марійне заступництво перед Її Сином спонукала перших християн звертатись до Неї в усіх потребах людського життя. Отож титул Помічниця Християн вміщає в собі усі заклики, в яких Церква Христова зверталась в проханнях своїх вірних.
Першим хто в історії Церкви вжив заклик «Помічниця» або «Допомога» це був св. Єфрем, диякон, великий сирійський християнський поет, доктор Церкви (+ 373). В одному із своїх творів він пише, що «Марія є заступницею та помічницею для грішників і нещасливих». У тому самому часі Марію як Допомогу для людського роду називає св. Григорій з Назянзу, патріарх Константинополя, доктор Церкви (+ 390), коли пише, що «вона є постійною та потужною Помічницею».
Але нову історичну еру вшанування Матері Божої Допомоги християн розпочав св. Йоан Боско (1815-1888). Саме він найбільше вшановував Її саме цим титулом. Усе його життя було позначене присутністю Діви Марії. Дон Боско часто казав: «Довіряйте Пресвятій Богородиці і побачите чудеса».
Згодом святий Йоан Боско збудував храм на честь Богородиці Помічниці Вірних у 1868 році в Турині, а через рік заснував Товариство з такою самою назвою. Також окрім чоловічого, було створене і жіноче монаше Згромадження, яке має назву Дочки Марії Помічниці християн. Наприкінці життя про свою діяльність Дон Боско сказав: «Марія зробила все».
У салезіянській парафії в Коростишеві, у цьому році, як і щороку, на честь Марії Помічниці Вірних була звершена Свята Літургія та відбулась процесія з фігурою Марії Допомоги вірних. У цей день особливим чином молились за дітей та молодь, за мир у нашій країні та за наші родини. Нехай Марія Помічниця Вірних і надалі випрошує у Бога благословення для кожного з нас та супроводжує материнською опікою.IMG 0827IMG 0842IMG 0849IMG 0854IMG 0863IMG 0872IMG 0865IMG 0900IMG 0829
Автор: о. Андрій Бачинський sdb
 
По темі:

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку