Історія

Йоан Павло ІІ переконав Фіделя Кастро святкувати Різдво

john paul ii castro 700x438Після того як в 1959 році Фідель Кастро захопив владу на Кубі, він почав накидати в країні соціалізм і державний атеїзм.

У 1960 р. кілька кубинських католицьких єпископів звернулися до вірних із листом, у якому наголосили на тому, що Церква відкидає комунізм і закликає католиків не приймати його. Реагуючи на цей лист, уряд конфіскував власність Католицької Церкви на Кубі й арештував католиків. Потім, у 1969 році, уряд заборонив святкувати Різдво. Ця заборона тривала близько 30 років, доки в 1998 році папі Йоану Павлу ІІ не вдалося переконати Кастро її відмінити.

Хоакін Наварро-Вальс, речник Йоана Павла ІІ в 1990-х, нещодавно в інтерв'ю для «Vatican Insider» поділився подробицями цієї історії.

Clipboard-16273-kDCF-U1100588309294h-1024x576LaStampa.it

«У розмові з Кастро я пояснював, що оскільки вже відома дата візиту Йоана Павла ІІ – 21 січня 1998 року, – то було б добре, щоб візит був успішним. Кубі треба здивувати світ, – розповів колишній речник папи, – і Фідель погодився зі мною».

«Я розповів Кастро про несподіванки, яких чекав папа. Попросив, щоб Різдво, яке саме надходило, почали відзначати як офіційний вихідний уперше після Революції. Кастро відповів, що це дуже складно зробити, оскільки в них день Різдва припадає на сезон збору врожаю цукрової тростини. Я відповів: "Але Святіший Отець хотів би мати змогу публічно подякувати Вам за цей жест одразу після прибуття до Гавани". Після довгої дискусії Кастро зрештою погодився, хоча додав: "Але це може бути тільки на цей рік". А я відповів: "Чудово, папа буде вдячний навіть за це. А щодо наступного року – побачимо"», – продовжив Хоакін Наварро-Вальс.

«Як знаємо, Різдво на Кубі є державним святом і до сьогодні», – зазначив він.

Довідка КМЦ: на Кубі Церква офіційно відділена від держави. Найбільш поширена релігія – християнство (його сповідує 59% населення). Домінуючий напрямок – католицизм. Кубинці доволі релігійні. Особливість цієї комуністичної країни полягає в тому, що членам компартії не заборонено ходити до храму.  

Джерело - Католицький оглядач з посиланням на Vatican Insider

 

 

По темі:

Так виглядала Свята Меса під час ІІ Світової війни

Невідомий Ватикан: погляд зсередини

Реформація: генеза, причини, наслідки


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку