Інтерв'ю

«Боженька, Ти ж його вибрав, допоможи йому», — молитва матері єпископа Віталія Кривицького

1-67-2-700x468Людмила Кривицька, матір єпископа Києво-Житомирського Віталія, розповіла CREDO про дитинство та юність молодого ієрарха, про його покликання, а також про свій шлях навернення від комсомолки і члена комуністичної партії до глибоко віруючої християнки. Як відомо, Віталій Кривицький народився та виріс в Одесі, в сім’ї Франциска і Людмили Кривицьких. Має старшого брата Олексія. Тато владики Віталія помер за понад місяць до його єпископських свячень. Матір, Людмила Миколаївна, розповідає, що попри зайнятість єпископ Віталій завжди має час для сім’ї: для неї та свого брата.

Детальніше...

Зустріти Бога та друзів: День молоді у Хмельницькому

34-118–20 серпня 2017 року в м. Хмельницький (Кам'янець-Подільська дієцезія) відбудеться XVII Дієцезіальний день молоді. Про цю подію КМЦ розпитав одну з організаторів зустрічі, сестру Едіту Марію Улман SSpS.

Детальніше...

Єпископ Едвард Кава розповів, як розподілятиметься допомога Папи Франциска для України

Едвард-Кава -1Як повідомлялося раніше, з 1 вересня почне свою роботу Технічний Секретаріат, який буде продовжувати співпрацю з Держесекретаріатом Ватикану щодо продовження розподілу коштів у рамках акції «Папа для України». Його очолить єпископ-помічник Львівської архидієцезії РКЦ Едвард Кава. У зв’язку із новим призначенням єпископ-помічник Львівської архидієцезії Едвард Кава розповів CREDO про виклики та завдання, труднощі та перспективи, про формування нової команди, критерії вибору працівників, а також про те, хто і як буде приймати рішення про розподіл 10 млн. євро в рамках акції «Папа для України».

Детальніше...

Святий Престол: від Москви й до Пекіна

Parolin 1-326t5127 липня 2017 року італійське видання «Il Regno» опублікувало інтерв'ю журналіста Джанфранко Брунеллі з кардиналом П'єтро Пароліном, Папським державним секретарем, провідним урядовцем і дипломатом Святого Престолу. Пропонуємо увазі читачів КМЦ найважливіші фрагменти цієї розмови.

Детальніше...

«Церква має відповідати на виклики урбанізації»: інтерв'ю з єпископом Київсько-Житомирської дієцезії Віталієм Кривицьким (Частина 2)

IMG 1131КМЦ продовжує публікацію інтерв'ю з єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Віталієм Кривицьким. Після першого місяця свого перебування на столичній кафедрі владика дає оцінку стану справу дієцезії.

Детальніше...

«Церква має відповідати на виклики урбанізації»: інтерв'ю з єпископом Київсько-Житомирської дієцезії Віталієм Кривицьким (Частина 1)

DSCN4025 1У журналістиці поширений штамп про «сто перших днів» того чи іншого діяча. Ця традиція бере початок від президента США Франкліна Д. Рузвельта, який протягом перших ста днів свого правління змушений був удатися до надзвичайних і рішучих заходів в умовах Великої депресії. Ситуація в Київсько-Житомирській дієцезії далека від стану, який нагадував би Велику депресію – саме такий висновок можна зробити з інтерв'ю, яке владика Віталій Кривицький дав КМЦ після першого місяця свого перебування на столичній кафедрі.

Детальніше...

Дні молоді в Тиврові: чим журналісти можуть допомгти в душпатсирстві?

TYWRIW 2013 225–30 липня 2017 року в Тиврові (Вінницька область, Кам’янець-Подільська дієцезія) відбудуться католицькі Дні молоді, якими вже традиційно опікуються отці-облати. Цього року в рамах цих днів уперше відбудуться майстер-класи з журналістики, які провадитимуть працівники «EWTN»– «Телебачення Віковічного Слова». Про майстер-класи та свої очікування від них розповідають Олена Лебедєва-Велігорська й отець Богдан Савицький OMI.

Детальніше...

Про циркуляр Конгрегації Божественного культу про євхаристійні хліб і вино (Практичний коментар)

S.Augustyn 1«Першим документом на тему хвороби целіакії (глютенової ентеропатії або чутливості до клейковини – ред.), який потрапив мені до рук, був циркуляр "Целіакія і євхаристійні гостії" від 16 листопада 1988 року, де архієпископ Ліверпуля Дерек Джон Гарфорд Ворлок перераховує симптоми, які з'явилися в осіб, хворих на глютенову ентеропатію, після прийняття Причастя під видом хліба», – говорить отець Шимон Августин (на фото), який тривалий час сам хворіє на чутливість до клейковини і з власного досвіду знає про проблеми причастя таких хворих. КМЦ розпитав його про історичні, практичні та правові аспекти, пов'язані з використанням у Євхаристії низькоглютенового хліба.

Детальніше...

Циркуляр Конгрегації Божественного культу про євхаристійні хліб і вино (Коментар)

KsNowakowskiУ виданому нещодавно циркулярі Конгрегації Божественного культу про євхаристійні хліб і вино є кілька пунктів, які потребують пояснення з точки зору літургійної теорії та практики. Саме тому КМЦ попросив про коментар до циркуляру професора літургіки Папського університету Йоана Павла ІІ, доктора габілітованого отця Пшемислава Новаковського CM (на фото).

Детальніше...


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку