Цікаві історії

«Завдяки музиці можна побачити, як відкриваються людські серця, та вказати людям добро»

 

16833209 1434435569922466 1931024292 oЗакінчилася Школа літургійного співу в Зарічанах, під час якої близько 150 учасників мали можливість не просто добре поспілкуватися, поспівати чи відпочити. Під керівництвом польських композиторів Павела Бембенека та Губерта Ковальського учасники Школи вчилися відкривати своє серце для Божої благодаті. Про те як відкривається благодать і про багато іншого, КМЦ розповіли самі композитори.

Детальніше...

Архієпископ Мінська Тадеуш Кондрусевич: «Весь секрет Фатіми можна підсумувати короткими словами: "Якщо так – то, якщо ні – то"»

KONDRUSIEVICБеатифікаційний процес сестри Люсії – однієї з трьох дітей, яким об’явилася Матір Божа у Фатімі, – перейшов на вищий рівень, усі документи надіслані для вивчення до Конгрегації канонізації святих у Ватикані. Оскільки Франциск і Жасінта померли ще дітьми, саме Люсія мала зберігати все, що сказала Пресвята Богородиця під час об’явлень. Про третю частину фатімської таємниці, пов’язану з наверненням Росії, кореспонденти ЕКАІ розмовляли з архієпископом Тадеушем Кондрусевичем, архієпископом Мінсько-Могильовської дієцезії в Білорусі, який під час розвалу Радянського Союзу працював у Росії, а у 2002–2007 роках очолював архідієцезію Матері Божої з центром у Москві. КМЦ подає розмову журналістів з архієпископом скорочено.

Детальніше...

Основні елементи історії та життя Ордену ліванських маронітів

nastojanel maronityВідомо, що в Католицькій Церкві кожний окремий Орден має свою особливу історію, яка впливає в майбутньому на властиві риси духовності даного згромадження. Про історію Ордену ліванських маронітів, її духовність та життя, КМЦ дізналося від Генерального Вікарія Ордену ліванських маронітів, отця Карам Різки. 

Детальніше...

Український вчений довів, що молитва змінює кров і дійсно лікує

mykhaylo-lazorykЯкщо читати молитву протягом 10-15 хвилин, подумки або вголос, змінюються внутрішні показники організму.

Детальніше...

Андрій Львовський: «Сімейне життя це місія, до якої ми покликані Ісусом»

460019 140910 Lwowscy 03 34Масова культура тиражує стандартний, романтично-цукерковий образ 14 лютого. Однак якщо зазирнути за цей фасад, то можна помітити, що кожна історія любові звучить по-іншому. Про подружню любов, випробування, з якими вона зустрічається, і сили, які її підтримують, КМЦ поговорив із Андрієм Львовським, теологом, катехитом, чоловіком і батьком.

Детальніше...

Свідчення «великого оптиміста», маронітського відлюдника: «Цілковито бути з Богом дуже добре»

maronit-sviate pysanniaМароніти узяли назву від імені святого Марона (+410), монаха й відлюдника, якого вважають батьком народу. Тож можемо уявити, яку велику роль відіграє чернецтво в житті цих людей. Той, хто прагне осягнути історію, культуру, традицію та духовність маронітського народу, мусить обов'язково зрозуміти й життя самітників Маронітської Церкви. Католицький Медіа-Центр пропонує читачам невеличкий крок до такого розуміння – розмову зі священиком-відлюдником Джуханом Хауандом з Ордену святого Марона, що відбулась у північноліванському монастирі святого Антонія Великого в долині Кузайя.

Детальніше...

Методи дипломатії у Святому Писанні

 

piotr oktaba8 лютого Україна та Святий Престол відзначили 25-річчя встановлення дипломатичних відносин. Подія стала хорошою нагодою ширше поглянути на різні виміри цієї непростої сфери людської діяльності. КМЦ запитав отця доктора Петра Октабу ОР про дипломатичні аспекти Святого Письма.

Детальніше...

Зупинка в дорозі до неба

tytulОсередок Релігійної Місії «Карітас-Спес» в Олександрівці (Житомирська область, Новоград-Волинський район) виник невдовзі після розпаду Радянського Союзу. Територію за допомогою жертводавців викупив католицький «Карітас-Спес», директором якого на той час був єпископ Станіслав Широкорадюк. Оточений деревами майданчик, на якому містяться 20 різних за розміром і архітектурою будинків, лежить на краю села й має площу майже 20 гектарів. Тут розташований Дім милосердя для осіб, що переживають «осінь» життя, відбуваються табори для дітей і молоді, проходять формаційні зустрічі. Є дві каплиці: одна в будинку, де мешкають підопічні, друга – в домі сестер-гонораток (Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії), – та невеличкий храм. Краси цьому місцю додають ставки і річка Случ, що протікає поряд.

З директоркою осередку сестрою Анною Кліпацькою та начальником ремонтно-експлуатаційної бригади Яном Глівінським розмовляла Марія Баша.

Детальніше...

Єпископ Радослав Змітрович ОМІ про новостворену Комісію у справах душпастирства родин

ZMITROWIC6 лютого стало відомо про створення при Єпископаті Комісії у справах душпастирства родин – це, поза сумнівом, важлива подія для української Католицької Церкви. Про завдання Комісії, початки роботи та плани на майбутнє КМЦ розмовляв із її головою єпископом Радославом Змітровичем.

Детальніше...

Директор КМЦ отець Дієго Саєз Мартін про співпрацю з Маронітською Католицькою Церквою

DS6-700x493Як повідомляв КМЦ, 8 лютого 2017 року, з нагоди Дня святого Марона, засновника Маронітської Католицької Церкви, «Ліванська Маронітська Родина в Україні» запросила всіх людей добрbої волі на Святу Месу, яка відбудеться в київському кафедральному соборі святого Олександра. Більш докладніше цю подію прокоментує  директор Католицького Медіа-Центру і Телебачення Віковічного Слова отець Дієго Саєз Мартін.

Детальніше...

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку