Україна

Марек Ростковський ОМІ: Чи кожен може євангелізувати?

unnamedЗ 15 до 18 травня в місті Обухові Місіонери Облати Пресвятої і Непорочної Діви Марії прослухали лекції на тему «Місійне покликання світських і їхня роль у місійній співпраці». Попровадив зустріч отець доктор Марек Ростковський ОМІ, який понад двадцять років працював в Римі. Лектор спирався на документи Церкви, де йдеться про місійне покликання мирян: постсинодальна адгортація Папи Йоана Павла ІІ  «ChristifidelesLaici», догматична конституція про Церкву «Lumengentium», енцикліка Йоана Павла ІІ «Redemptorіsmissio».

Отець Марек нагадав, що кожна охрещена особа бере участь у священицькій, пророцькій і царській місії Ісуса Христа. У «ChristifidelesLaici» Йоан Павло ІІ наголошує: «Як відроджені “сини у Сині”, охрищені стають, як навчає Флорентійський Собор, “членами Христа і членами тіла Церкви”».  Тож у своєму середовищі кожен має обов’язок у міру можливостей євангелізувати.unnamed 3unnamed 1

unnamed 2Хрещення – це містичне, але й реальне втілення в розіп’яте й переможне тіло Ісуса. Через це таїнство Ісус занурює людину у Свою смерть, щоб пробудити її у Своєму воскресінні (пор. Рим 6, 3-5), випускає зі “старої людини” й перемінює в “нову людину”, тобто в самого себе: «Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охристилися, у смерть його христилися?  Ми поховані з ним через хрищення на смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, і ми теж жили новим життям» (Рим 6, 3-4). Тому всі разом ми становимо «одне в Христі тіло» (Рим 12, 5).unnamed 5

У словах святого апостола Павла знаходимо відлуння вчення самого Ісуса, Який відкрив таємниче єднання Своїх учнів один з одним і з Собою як відображення та продовження тієї таємничої єдності, яка з'єднує Батька з Сином і Сина з Батьком любов'ю у Святому Дусі (пор. Йн 17, 21). Таку саму єдність має на увазі Ісус, коли пропонує образ виноградної лози: «Я виноградина, ви – гілки» (Йн 15, 5); цей образ пояснює не тільки на глибокий зв'язок учнів з Ісусом, а й життєву єдність серед самих учнів, пагонів однієї Лози (ChL 13).

Тож кожен охрещений може й має євангелізувати в тому стані, до якого покликаний: чи як молода людина, чи як тато або мама сім'ї, чи як священик, чи як черниця. Бо слушно зауважив Папа Павло VI: «Сучасна людина більше дослухається до свідків, аніж до вчителів, або, коли слухає вчителя, то він сам має бути свідком». Ці слова актуальні також для нашого часу.

о. Богдан Савицький ОМІ

 

По темі:

В Обухові відбулися реколекції для Друзів Облатських Місій

День Народження Місіонерів Облатів Марії Непорочної

Брат Андрій Гавлич: «Весь час мав бажання бути поряд з людьми, що потерпають у зоні АТО»

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку