Україна

Прощання з єпископом Станіславом Падевським у Запоріжжі

max-201704101253008168 квітня у Санктуарії Бога Отця Милосердного у Запоріжжі відбулось прощання з єпископом Станіславом Падевським, першим ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви, який помер 29 січня 2017 року у Польщі.

У заупокійній Месі у Запоріжжі взяли участь Львівський митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький, єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові пан Януш Яблонський та віце-консули, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко. Пам’ять єпископа Станіслава Падевського вшанували священики Української Греко-Католицької Церкви, представники чернечих орденів, Лицарів Колумба та численні парафіяни.max-20170410125255713

max-20170410125311848“Ми мали такі благословенні дні, коли єпископ Станіслав тут кожного дня жив, відправляв Святу Літургію, сповідав, проповідував, благословляв. Ми могли бачити, як кожного ранку він ходив з бревіарієм навколо Санктуарію. І від сьогодні тіло єпископа Падевського спочиватиме у Санктуарії, який він так любив”, - зазначив на початку заупокійної Літургії єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Ян Собіло.max-20170410125259720

Єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, зачитав заповіт померлого єпископа Падевського, написаний за 12 років до його смерті:

“Очікуючи на наближення дня смерті, котрий ставить мене перед обличчям справедливого і милосердного Бога, пишу мою останню волю.

Дякую найвищому Богу за всілякі благодаті, отримані від Нього в моєму житті, за дар покликання до монашого життя, за благодать священства і його повноту в єпископстві, за роки, прожиті в монашестві, де я мав безліч добрих і ревних співбратів. Дякую за добрих людей, яких я зустрів і яким багато завдячую. Одночасно перепрошую всіх, кого у моєму житті образив чи скривдив. В ім’я християнського милосердя прошу прощення. Зі свого боку прощаю всіх, які почулись би до якоїсь провини переді мною.

Всі матеріальні речі, якими я користався, залишаю на розпорядження єпископської курії Харківсько-Запорізької дієцезії. З проханням про молитву про мою душу, прощаюся з усіма і до побачення в домі Отця, любов Якого є безмежна.max-20170410125317181

Станіслав Падевський, єпископ Харківсько-Запорізький, Харків, 3 листопада 2005 року”

Труну з прахом єпископа Станіслава Падевського покладено до крипти Санктуарію Бога Отця Милосердного Римсько-Католицької Церкви у Запоріжжі.

Джерело: Львівська архідієцезія з посиланням на Прес-служба Санктуарія Бога Отця Милосердного, Запоріжжя

 

По темі:

Харків прощався з єпископом Станіславом Падевським

Останнє молитовне прощання у Львівській катедрі зі світлої пам’яті єпископом Станіславом Падевським

Молитва за єпископа Станіслава Падевського в Харківській катедрі Успіння Пресвятої Богородиці


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку