Україна

Вперше чудотворна ікона «Двері Милосердя», яка є офіційною іконою Року Божого Милосердя, перебуватиме в Україні

icona u rymi3 вересня 2016 року, о 15.00, до Архикатедрального собору Святого Юра у Львові вперше урочисто внесуть чудотворну ікону «Двері Милосердя». Цю ікону владика Євген (Попович), Архиєпископ і Митрополит Перемишельсько-Варшавський, привезе з м. Ярослава (Польща).

Українська ікона Пресвятої Богородиці «Двері Милосердя» 8 грудня 2015 року, на особисте побажання Папи Франциска, перебувала у Римі під час відкриття ювілейного Року Божого милосердя у всій Католицькій Церкві.

«Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу, годі поки-що вповні усвідомити. Адже ми так давно шукали способу, аби вся Католицька Церква молилася за Україну. Бо зараз на наші плечі лягають дуже тяжкі тягарі... І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі», – зауважив тоді Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

У неділю, 4 вересня 2016 року, перед цією іконою молитимуться усі владики, члени Синоду Єпископів УГКЦ, адже саме цього дня Архиєрейською Літургією об 11.00 Синод розпочне свою роботу.

Упродовж тижня у соборі Святого Юра перед іконою відбуватимуться як спільні, так і приватні молитви, а 10 вересня її урочисто буде перенесено до новоспорудженого університетського храму Святої Софії – Премудрості Божої.

Того дня о 16.00 розпочнеться Молебень до Божого милосердя, а відтак о 16.30 – молитовна хода із собору Святого Юра до храму Святої Софії – Премудрості Божої. О 18.00 у храмі Святої Софії розпочнеться Вечірня з Литією, а о 19.30 – молитовні чування.

11 вересня, о 10.00, Блаженніший Святослав освятить храм Святої Софії. Того ж дня ікона повернеться назад до Ярослава.

«Заохочую усіх вірних Церкви і людей доброї волі використати унікальну нагоду помолитися перед цією чудотворною іконою за нашу Україну, за її свободу і незалежність. Особливо просити у Пресвятої Богородиці миру для нашої землі і опіки над нашими воїнами. До нашого храму у Ярославі, щоб помолитися перед цією іконою прибувають групи паломників з усієї Європи. А тут Божа Мати у своїй чудотворній іконі сама приходить до нас», – закликав Блаженніший Святослав. Він також попросив вірних молитися за успішне проведення цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ.

Нагадуємо: Назва "Двері Милосердя" походить з тексту візантійської літургії - "Відкрий двері милосердя для мене, Матір Божа". Ікона виставлялася під час урочистостей у Ватикані з нагоди відкриття надзвичайного Року Божого милосердя. Ця ікона також є офіційною іконою Року Божого Милосердя. «Двері Милосердя» – це стародавня ікона, яка належить Греко-Католицькій Церкві, і сьогодні зберігається у соборі Преображення в м. Ярославі у Перемишельсько-Варшавській архиєпархії УГКЦ в Польщі. Ярославська ікона «Двері Милосердя» вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Йоана Павла ІІ у 1996 році.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

 

По темі:

На вимогу Папи Франциска до Ватикану привезли українську ікону

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку