Світ

Спільна католицько-православна комісія не прийшла до спільного бачення життя і діяльності блаженного кардинала Алойзія Степінца

rv26852 articoloПісля свого останнього засідання спільна католицько-православна комісія, створена Папою Франциском та сербським патріархом Іренеєм, видала спільний комунікат, як підсумок своєї роботи.

Хорватська редакція «Радіо Ватикану» подає повний текст цього комунікату.

Комісія висловила подяку Папі Франциску, який пішов на зустріч вимог Сербської Православної Церкви, створивши дану комісію.

Члени Комісії зазначили, що проголошення блаженного священномученика Загребскього архієпископа і митрополита кардинала Алойзія Степінца – це виключна прерогатива Папи Римського Франциска.

Комісія виразно зазначила, що вона прийшла до висновку, що «різні події, виступи, тексти, мовчання і позиції залишаються предметом відмінних тлумачень. У випадку кардинала Степінца тлумачення, які дають хорвати католики і серби православні залишаються і надалі відмінним».

КМЦ нагадує: Наприкінці 2016 року, тодішній Префект Конгрегації у справах віри, кардинал Ґерхард Людвіґ Мюллер зазначив, що змішана ватикансько-сербськоправославна комісія не має жодної можливості оспорити святість кардинала Степінца, оскільки для Католицької Церкви питання святості Степінца вирішено раз і на завжди його беатифікацією.

Джерело: Католицький оглядач

 

По темі:

Єврейський історик в Європарламенті виступила на захист католицького блаженного

Єврейський історик отримала престижну нагороду за поширення правди про католицького блаженного

 

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку