Світ

Зростає усвідомлення християнського коріння Європи

001d74cf1737749e89c8469c010b3ebaНа мій погляд, у Європі зростає розуміння її християнського коріння та цінностей релігійного виміру у суспільному та приватному житті,– сказав у Брюсселі глава Ради Конференції Європейських Єпископатів (CCEE) кардинал Анджело Баньяско.

Він додав, що таке зростання  говорить у свідомості християн про необхідність їх участі у суспільному і політичному житті. Така участь необхідна у будуванні Європи як спільного дому.

Архієпископ Генуї визнав, що був час, коли християни відрізали себе від суспільства і політики. «Тоді вважалося, що достатньо буде послідовного особистого свідчення. Але цього замало, – додав він. Ісус наказав нам, врешті-решт, бути сіллю і закваскою для світу, і такими ми маємо бути», – наголосив ієрарх.

У цьому контексті глава РКЄЄ нагадав соціальне вчення Церкви, що заохочує вірних до заанґажування задля загального блага.

Звертаючись до проблеми тероризму кардинал зазначив, що європейські країни повинні подолати страх. «Він цілком виправданий, оскільки терористичні акти є реальністю, але релігія дає великий заряд довіри, внутрішньої сили, дає надію подолати спокуси не лише страху, але і замкнутися у собі самих для окремих  осіб, груп чи держав», – сказав кардинал. Він також додав, що християнство дає внутрішню силу, щоб дивитися вперед і вище, а не просто зосередитися на нинішньому моменті.

КМЦ нагадує, що кардинал Шенборн закликав християн не нарікати на іслам, а цінувати своє коріння.

Джерело - Католицький оглядач з посиланням на wiara.pl

 

По темі:

Велика Британія: кількість християн зростає

Французи вертаються до Христа?

Німеччина: все більше мусульманських біженців приймають християнство


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку