Папа римський

Папа: Хто приступає до Євхаристії, не може не будувати єдності

1959905 ArticoloЄвхаристія – це Святе Таїнство єдності, яке нагадує нам, що ми – не окремі індивіди, а одне тіло. Про це нагадав Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси з нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові, яку очолив увечері 18 червня 2017 р. на площі перед Папською базилікою святого Йоана на Латерані.

Після Святої Меси відбулася процесійна хода з Пресвятими Дарами до Папської базиліки Санта Марія Маджоре, яка завершилася євхаристійним благословенням. У Службі Божій узяло участь чимало дітей, які приступили до першого Святого Причастя.

«Живий хліб, який зійшов з неба», зазначив проповідник, – це Таїнство пам'яті, яке реально й відчутно нагадує нам історію Божої любові до нас. Тема пам'яті, спомину не раз виринає в різних літургійних читаннях цього свята.

«Пам'ятай, каже сьогодні Боже слово кожному з нас. З пам'яті про Господні жести шлях народу в пустині черпав силу; на пам'яті про те, що Господь учинив для нас, ґрунтується наша особиста історія спасіння. Пам'ять важлива для віри, як вода для рослини», – сказав Святий Отець. Пам'ять важлива, оскільки дає нам змогу «перебувати в любові», зберігати її в серці й не забувати, «Хто нас любить і Кого ми покликані любити».

«Однак ця унікальна здібність, дана нам Господом, сьогодні ослаблена. Ми занурені в поспіх, і чимало людей і фактів, здається, пролітають повз нас. З поспіхом перегортаємо сторінки. Ми переповнені новизною та вбогі на спогади. Так згоряють згадки, і виникає загроза, живучи миттю, залишатися при поверхні потоку того, що діється навколо, не занурюючись углиб, не шукаючи суті, яка нагадує нам про те, хто ми й куди прямуємо. Тоді зовнішнє життя стає роздробленим, а внутрішнє – інертним», – вів далі Папа, зазначаючи, що свято Божого Тіла – це нагадування про те, що «серед роздробленості життя» Господь виходить нам назустріч у «тендітній формі, сповненій любов'ю», тобто у Пресвятій Євхаристії.

Папа пояснив, що Господь приходить «відвідати нас», стаючи «скромною поживою», яка «зцілює нашу пам'ять любов'ю», адже Євхаристія – це «меморіал Божої любові», в якому чинимо спомин Його страстей. І це спомин не «абстрактний, холодний та поверховий», а «живий і відрадний». У Пресвятій Євхаристії присутній «увесь смак Ісусових слів і жестів, смак Його Пасхи, свіжість Його Духа». Тож коли її приймаємо, «у нашому серці закарбовується впевненість у тому, що Він нас любить».

«Так Євхаристія формує в нас вдячну пам'ять, щоб ми могли визнати себе улюбленими й нагодованими дітьми Небесного Отця; вільну пам’ять, тому що Ісусова любов, Його прощення, оздоровляє рани минулого й умиротворяє спогади про зазнані та завдані кривди; терпливу пам'ять, адже серед труднощів знаємо, що Ісусів Дух перебуває з нами. Пресвята Євхаристія підбадьорює нас: навіть серед найбільших перешкод на своїй дорозі ми не самі, Господь не забуває про нас і щоразу, коли звертаємося до Нього, живить нас любов'ю», – наголосив Святий Отець.

Далі Понтифік підкреслив, що Євхаристія «нагадує нам про те, що ми не індивіди, а тіло». Як ізраїльський народ збирав манну в пустелі й ділився нею в родині, так і Христос, «Хліб небесний», скликає нас «приймати Його разом і ділитися Ним між собою». Євхаристія – це Таїнство не «для мене», а «для багатьох», які формують «одне тіло, святий вірний Божий люд».

«Пресвята Євхаристія, – підсумував Папа Франциск, – це Святе Таїнство єдності. Той, хто її приймає, не може не бути будівничим єдності, бо будування єдності народжується в ньому, в його "духовному ДНК". Нехай же цей Хліб єдності зцілить нас від амбіції переважати над іншими, від ненаситності нагромаджувати для себе, від розпалювання ворожнеч і розкидання критик, нехай пробудить у нас радість любові без суперництва, заздрощів і лихослівної балаканини».

Джерело: Радіо Ватикану

 

По темі:

Папа: живитися Ісусом-Євхаристією – це ставити Його на місце свого “я”

Урочистість Тіла і Крові Христа у Львові

Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових в Житомирі


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку