Папа римський

Бідність – родючий ґрунт для фундаменталізму

EPA2297312 ArticoloНеобхідно розв'язати проблеми бідності та соціальної несправедливості, які стають родючим ґрунтом для розширення фундаменталізму, підкреслив папа Франциск 9 січня 2017 року під час зустрічі з дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі.

Папа прийняв дипломатів на аудієнції, яка за традицією щорічно відбувається після Різдвяних свят. У довгій і всеосяжній промові Франциск підкреслив, що мир досі є «далеким міражем» для багатьох народів, але його настанню мусять сприяти всі релігії. Посилаючись на нещодавну зустріч із Патріархом Кирилом і екуменічний візит у Лунд, Понтифік підкреслив: існує термінова потреба загоїти рани минулого й разом крокувати до спільних цілей. Франциск засудив використання імені Бога для виправдання насильства. «Звертаюся до всіх релігійних лідерів, щоб були єдині в утвердженні того, що ніколи не можна вбивати в ім'я Бога. Фундаменталістський тероризм – це плід великої духовної бідності, яку часто супроводжують істотні соціальні злидні. Остаточно перемогти його можна тільки завдяки спільному вкладу релігійних і політичних лідерів», – сказав Папа.

Коментуючи міграційну проблему, Понтифік зазначив, що розважливий підхід до її розв'язання не означає «реалізації політики закритості» щодо мігрантів. Міграційна проблема не може залишати байдужими одні країни, коли інші несуть гуманітарний тягар, нерідко ціною значних зусиль і важких проблем. Франциск висловив вдячність державам, які приймають нужденних, особливо Італії, Німеччині, Греції та Швеції. Він згадав також про драматичну ситуацію мігрантів у Латинській Америці, які нерідко стають жертвами торгівлі людьми.

Також Папа торкнувся проблеми дітей, які стали жертвами егоїзму та насильства з боку дорослих. Понтифік згадав про «позбавлених радощів дитинства і молодості» сирійців і закликав покласти край конфліктові в цій країні, а також сприяти миру в Лівії, Іраку, Центральноафриканській Республіці, Демократичній Республіці Конго, Судані, Венесуелі та Колумбії, на всьому Близькому Сході; необхідно прагнути примирення між ізраїльтянами і палестинцями, США та Кубою. Святійший Отець закликав міжнародне співтовариство «викорінити торгівлю зброєю та постійну гонитву за виробництвом і поширенням усе потужніших озброєнь». Він висловив збентеження внаслідок ядерних випробувань на корейському півострові, які «дестабілізують весь регіон». Папа виступив проти ядерної зброї і звернув увагу на те, що доступ до зброї малого калібру також народжує почуття небезпеки та страху.

За словами Франциска, Європа має перевідкрити свої коріння, щоб зуміти побудувати майбутнє на фундаменті нового гуманізму, заснованого на здатності інтегрувати, вести діалог і створювати, адже саме це зробило великим так званий Старий Континент.

«Процес європейського об'єднання, який почався після Другої світової війни, був і залишається єдиною можливістю для стабільності, миру та солідарності між народами», – вважає Папа.

Наприкінці промови Понтифік закликав держави протистояти кліматичним змінам і висловив солідарність із народами, які протягом минулого року постраждали від стихійних лих і катаклізмів.

Святий Престол підтримує дипломатичні відносини зі 182 країнами, Європейським Союзом та Суверенним Мальтійським Орденом. У минулому році вони були встановлені з Ісламською Республікою Мавританія.

КМЦ нагадує, що у зверненні до дипломатів Папа Франциск також говорив про ситуацію в Україні.

Джерело - Радіо Ватикану

 

По темі:

Святий Отець: відвідую країни, яким можу трохи допомогти

Франциск дав три духовні завдання віруючим

Слідуючи шляхом, якому дає початок хрещення

 

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку