Папа римський

Віра означає довіритися Богові. Папа Франциск охрестив 28 немовлят

RV22413 Articolo«Не забувайте, що ви просили про дар віри: вашим завданням тепер є оберігати віру, спричинятися до її зростання, щоб вона була свідченням для всіх нас, також і для священиків і єпископів», – закликав Святіший Отець Франциск батьків, проповідуючи під час Святої Меси, яку він у неділю, 8 січня 2017 р., очолив у Сікстинській каплиці Апостольського палацу у Ватикані. З нагоди свята Хрещення Господнього, цю каплицю, стіни якої є свідком обрання Наступника святого Петра і яка, у звичайний період, є туристичним об’єктом, притягаючи відвідувачів з усього світу неповторними фресками, знову наповнив літургійний спів та голоси немовлят.

Вже вчетверте в неділю по Богоявленні Папа Франциск очолив Євхаристійне богослуження, під час якого уділив Святу Тайну Хрещення дітям, які народилися в родинах ватиканських працівників. Цей звичай, започаткований святим Йоаном Павлом ІІ, підтримав також Папа Бенедикт XVI та передав його своєму наступникові. Цього разу Хрещення з рук Єпископа Риму отримали 13 дівчаток та 15 хлопчиків.

 

Звертаючись під час проповіді до батьків, Глава Католицької Церкви підкреслив, що дар віри вимагає, аби вірою жити, ходити стежками віри та свідчити її. «Віра, – сказав він, – не обмежується лише проказуванням молитви “Вірую” в неділю під час Святої Меси. Віра означає вірувати в Того, Який є Істиною, в Бога-Отця, Який послав Свого Сина і Святого Духа, що нас оживляє. Віра означає також довіритися Богові, і цього ви повинні навчити дітей своїм прикладом, своїм життям».

 

Далі Святіший Отець, коментуючи вручення запаленої свічки під час звершення Хрещення, що є елементом обряду, що походить з часів первісної Церкви, підкреслив, що віра є світлом. І саме тому Хрищення в цих часах називали «просвіченням», бо «віра просвічує серце, показує речі в іншому світлі».

 

«Ви просили про дар віри: Церква дає віру вашим дітям через Хрещення, а перед вами – завдання дбати про її зростання, оберігати її та дбати про те, щоб вона ставала свідченням для інших. Саме в цьому суть цієї церемонії, і лише це я хотів вам сказати», – підсумував Наступник святого Петра, а коментуючи дитячий плач, зауважив, що плакав також Ісус. «Мені, – додав він, – подобається роздумувати над тим, що першою проповіддю Ісуса в стаєнці був саме плач».

 

КМЦ нагадує, що вже в суботу, 14 січня, Папа Франциск знову прийме до лона Церкви групу немовлят. Святіший Отець вирішив охрестити групу немовлят, які народилися після трагедії на теренах, постраждалих від землетрусу у Італії. 

 

Джерело: Радіо Ватикану

 

По темі:

Папа: Не вистачить знати, що Бог народився, слід пережити Різдво у серці

«Ікони Милосердя». Різдвяний подарунок Папи Франциска

Папа Франциск охрестить дітей з регіону, який постраждав від землетрусу


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку