Папа римський

Папа постраждалим від землетрусу: Не втрачайте здатності мріяти

1886846 Articolo5 грудня 2017 року Папа Франциск прийняв у залі Павла VI на аудієнції приблизно 7 тисяч потерпілих від землетрусів в центральній Італії минулого року. У своїй промові він говорив про страждання, пошану, про рани тих, хто втратив близьких, втратив усе, крім надії, звертаючись до присутніх не із заздалегідь приготованою промовою, а із словами, які випливали з його серця на основі почутих свідчень самих постраждалих, які поділилися своїм досвідом пережитого.

Першим словом, на яке Святіший Отець звернув увагу, було «відбудовувати». Один з жителів постраждалих територій Рафаеле Феста наголосив на необхідності «відбудовувати серця, перш, ніж відбудовувати домівки». А отець Лучано Авенаті, священик з міста Норчіа, говорив, що потрібно «відбудовувати соціальне і людське життя церковної спільноти». «Відбудовувати серця, – сказав Папа, – не означає просто оптимізм. Тут немає місця для оптимізму, але є місце для надії. Оптимізм потрібен на початку, щоб іти вперед, але він порожній. Сьогодні для відбудови потрібна надія».

 

Далі Наступник святого Петра зазначив, що іншим словом свідків, яке його вразило, є «руки». Рафаеле говорив про руки, якими він вперше після землетрусу обійняв свою дружину, якими пізніше витяг з-під завалів своїх дітей. «Для того, щоб відбудовувати, – підкреслив Папа, – потрібні серце і руки, наші руки, руки всіх». «Руки багатьох людей, – продовжив він, – які допомогли вийти з цього жахіття і з цього болю. Руки дуже працьовитих пожежників і руки всіх, хто сказав: Я роблю все можливе, віддаю найкраще, що в мене є».

 

«Сьогодні наше життя вже не таке, як було раніше» – ці слова Рафаеле також справили враження на Наступника святого Петра. «Рани загояться, – сказав Папа, – але шрами залишаться на все життя і вони будуть згадкою цього моменту болю. Життя матиме ще один шрам, воно вже не буде таким, як раніше».

 

Отцеві Лучано з Норчі, який свідчив про силу духа, сміливість, витривалість, терпеливість і солідарність місцевих жителів, Папа відповів, що подібно до того, як цей священик пишається своїми людьми, так само і він пишається такими душпастирями, які не покинули свою землю у важкий час. «Ми втратили багато: дім, сім’ї, але ми стали однією сім’єю в інший спосіб», – сказав Святіший Отець.

 

Продовжуючи своє живе спілкування з постраждалими від землетрусу, Папа наголосив на важливості близькості. «Ми були і залишаємося близькими одні до одних. – сказав він. – Близькість вчиняє нас гуманнішими, добрішими і сміливішими». За його словами, в такій ситуації надзвичайно важливо розпочинати знову, не втрачаючи здатності мріяти, мріяти про те, щоб знову стати на ноги.

 

На завершення Папа Франциск подякував присутнім за те, що вони прибули на аудієнцію і за їхній вклад у відбудову життя на постраждалих територіях, запевнив їх у своїй духовній близькості та уділив усім своє Апостольське благословення.

 

Джерело: Радіо Ватикану

 

По темі:

Папа Франциск: Різдвяна шопка і ялинка є посланням надії й любові

Ватиканські пожежники й реставратори на теренах, які постраждали від землетрусу

Передай мою близькість, молитву й благословення постраждалим від землетрусу


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку