Молитовник

Молитва до Воскреслого Ісуса

О Воскреслий Ісусе, Ти живеш у Твоїй просвітленій людяності. Дякуємо за дар життя, який приніс Ти нам і Церкві Твоїй воскресінням Твоїм. Вчини так, щоб сини Твої, що об’єдналися тут, у цій молитві, щодня оживляли в собі це життя і тим самим залишалися в єдності з Тобою та виконували заповіді Твої. Нехай пасхальне світло Твоєї благодаті осяває дорогу і повертає до дому Твого Отця заблукалі душі, що збилися зі шляху. Віднови у християнській чесноті всіх тих, які шанували Ім’я Твоє, але вже не замислюються над тим, чого ж вимагає від них це Ім’я. Пролий світло Твоє і любов Твою на серця всіх, кого бере сумнів, хто схильний до заперечення й відхилення Твого Євангелія або дозволяє порожнім і брехливим мирським приманкам стягнути себе з праведного шляху. Пошли нову радість Церкві Твоїй і витри сльози синів і дочок Її, які живуть тут у болю і страху та терплять переслідування заради істини та справедливості. Нехай усі серця почують слова, якими Ти по воскресінні привітався з учнями своїми: Pax vobis! – мир нехай буде з вами! Амінь.

(Пій XII)

Заклики до Воскреслого Христа

Ісусе Христе Воскреслий, будь прославлений нині і повіки.

Христе Воскреслий, Ти сам постав із гробу,

Христе Воскреслий, після воскресіння свого Ти явив себе Матері,

Христе Воскреслий, Ти великоднього ранку вийшов назустріч жінкам-мироносицям,

Христе Воскреслий, Ти приніс переляканим учням своїм істинний мир,

Христе Воскреслий, Ти посилаєш нам свого Духа Святого,

Христе Воскреслий, у день воскресіння свого Ти дарував світові благодать відпущення гріхів,

Христе Воскреслий, показавши рани свої, Ти повернув віру учневі своєму,

Христе Воскреслий, Ти в дорозі до Емаусу запалив серця засмучених учнів,

Христе Воскреслий, Ти нагодував голодних біля Галілейського моря,

Христе Воскреслий, Ти повелів проповідувати Євангеліє всьому творінню,

Христе Воскреслий, Ти зрадів триразовому сповіданню любові учня свого,

Христе Воскреслий, Ти встановив Петра главою Церкви,

Христе Воскреслий, Ти обіцяв не залишити нас самих,

Христе Воскреслий, Ти возсів праворуч Отця, щоб заступатися за нас,

Христе Воскреслий, Ти назавжди залишився з нами у Євхаристії,

Христе Воскреслий, Ти піднімаєш нас із гріхів наших,

Христе Воскреслий, Ти через хрест і страждання ведеш нас до слави воскресіння,

Христе Воскреслий, Господи і Боже наш,

Переможцю смерті, пекла і сатани,

Наша Дорого, Істино і Життя,

Джерело віри нашої,

Єдина надіє наша,

Мир, Радість, і наше Все,

Повнота любові Божої до нас,

Милосердя Боже, що не має меж,

Царю неба й землі.

 

В. Ісусе Христе Воскреслий!
У. Будь воскресінням нашим.

 

Молімося: О Господи Ісусе, в Пасхальній Тайні Ти захотів бути для нас Дорогою, Істиною і Життям; вчини, щоб, керовані Святим Духом, ми завжди вірно служили Тобі й були Тобі угодними . Бо Ти живеш і царюєш на віки вічні.

У. Амінь.

Благословення столу перед урочистим сніданком у Неділю Воскресіння Господнього

Батько сім’ї або ведучий запалює свічку на столі й каже:

Христос воскрес. Алілуя.

Усі: Воістину воскрес. Алілуя.

Далі один з учасників читає текст Св. Письма.

Браття й сестри, послухаймо слів св. Павла апостола до солунян: «Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте, бо це Божа воля в Ісусі Христі щодо вас» (1 Сол 5,16-18).

Або:

«Тож не журіться і не говоріть: Що будемо їсти? Або: Що будемо пити? Бо ж знає ваш Отець Небесний, що цього всього потребуєте. Шукайте перш за все Царства Божого і Його праведності, а це все вам додасться» (Mт 6, 31. 32б-33).

Після прочитання слова Божого ведучий каже:

Молімося: З радістю прославляємо Тебе, Господи Ісусе Христе, який після свого воскресіння об’явився учням при ламанні хліба. Будь із нами, коли з вдячністю споживатимемо ці дари; i як нині в братах приймаємо Тебе у гостину, так прийми нас як співтрапезників у Твоєму Царстві. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

Усі: Aмінь.

Після їжі батько сім’ї або ведучий каже:

Учні впізнали Господа. Aлілуя.

Усі: При ламанні хліба. Aлілуя.

Батько сім’ї або ведучий:

Молімося: Боже, джерело життя, наповни наші серця великодньою радістю, i коли Ти дав нам поживу земну, вчини, щоб завжди тривало в нас нове життя, що його вислужив нам Христос своєю смертю і воскресінням та в своєму милосерді ним нас обдарував. Котрий живе і царює на віки вічні.

Усі. Амінь.

Молитва біля Господнього Гробу

Господи Ісусе Христе, життя і воскресіння наше, підніми нас із гробу гріхів, відвідай і наповни нас духовною силою. Дай нам, зміцнюючись у вірі, надії та любові, разом зі всіма Святими осягнути велич любові Твоєї. Ти так полюбив нас, що ради нас зазнав смерті на хресті, аби кожен, хто вірує в Тебе, не загинув, але мав життя вічне, бо Ти живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

*

Наш любий Спасителю, схиляємося перед Твоїм Гробом. Ти помер за нас і через смерть на Хресті перейшов із цього світу до слави Отця в небі. Ти відійшов від нас, щоб бути ще ближчим до нас, бо в Пресвятих Дарах Ти став нашою поживою. Це здійснила Твоя велика любов до нас, тому ми прагнемо подякувати Тобі за наше спасіння.

Найперше дякуємо Тобі за Твої Страсті та смерть на хресті, бо вони стали джерелом нового Життя й Воскресіння, джерелом також і нашого життя та нашого воскресіння. Будь прославлений за це, Господи, в єдності з Отцем і Святим Духом, нині й на віки вічні.

Молитва під час Великого Посту

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. Сила любові Твоєї нехай знову виявиться більшою від зла, що нам загрожує. Хай вона буде більша за гріх – більша за безліч гріхів, які дедалі зухваліше привласнюють собі право бути частиною життя людей і суспільства.

Нехай сила Хреста Твого, о Христе, подолає батька всякого гріха, якого звуть «князем світу цього»! Бо Ти Хрестом і Страстями своїми відкупив світ! Амінь.

(блаж. Йоан Павло II)

 

*

О наш Спасителю! Завдяки Твоїм Страстям і смерті Хрест став для нас знаком спасіння. В цьому знакові – наша перемога. Позначені Твоїм Хрестом, о Господи, ми беремо свій хрест і хочемо наслідувати Тебе.

Хрестами Твоїми, що вінчають куполи храмів, освячена наша земля. Твій Хрест для нас – надія воскресіння і слави.

Нехай Твій Хрест, Господи, буде для кожного з нас силою, що допоможе чинити опір злу і долати перешкоди. Хай буде він знаком освячення нашої праці і наших сімей.

О славний Хресте, єдина наша надіє!

Христе, веди нас! Христе, перемагай! Христе, царюй! Амінь.

(блаж. Йоан Павло II)

Молитва на Новий рік

Господи, Ти не маєш початку і завжди існуєш, Ти захотів народитися від Матері, щоб покласти початок нашому часу і бути Еммануїлом – Богом-з-нами. Ти поділив наш час на дні, місяці й роки, щоб ми могли сьогодні починати наступний рік з надією на краще.

Даруй нам і всім людям спокійні дні та щасливі роки. Дай, щоб ми використали кожну хвилину дарованого нам часу і заслужили нескінченну радість. Нехай із Твоїм народженням прийде добрий завтрашній день, і хай усе буде нове й святе. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

На честь Святого Сімейства

Ісусе Чоловіколюбче, який невимовними чеснотами своїми і прикладом свого життя освятив Сімейство, тут, на землі, вибране Богом, поглянь милостиво на нашу сім’ю, яка благає про Твою допомогу. Захисти її милостиво, збережи її від небезпек, поспіши на допомогу їй у всяких потребах і пошли їй благодать залишатися міцною в наслідуванні Твого Святого Сімейства, щоб вона, вірно служивши Тобі і сердечно полюбивши Тебе тут, на землі, могла б вічно прославляти Тебе на небесах.

О Маріє, найпокірніша з матерів, благаємо Тебе про заступництво Твоє, переконані в тому, що Твій Божественний Син слухатиме прохань Твоїх.

Також і ти, достославний святий Йосифе, прийди нам на допомогу могутнім посередництвом твоїм і через руки Марії передай Ісусові прохання наші!

Ісусе, Маріє, Йосифе, осяйте нас, допоможіть нам, рятуйте нас! Амінь.

До Божественного Немовляти Ісуса

Возлюблений Господи Ісусе Христе! Ради нашого спасіння Ти став людським немовлям. У Вифлєємі Ти народився, щоб забрати нас із темряви гріха, повернути до себе й запалити в нас Твою святу любов. Преклоняємося перед Тобою, нашим Творцем і Спасителем. Віруємо в Тебе. Визнаємо в Тобі нашого Царя і Господа. На знак нашого благоговіння даруємо Тобі всю любов наших бідних сердець. Благий Ісусе, Господи Боже наш, прийми милостиво нашу жертву! А щоб була вона до вподоби Тобі, пробач нам гріхи наші, даруй нам своє світло і запали в нас святий вогонь, що його Ти приніс на землю і хочеш запалити в серцях людських. І нехай будуть душі наші вівтарем, на якому ми звершуємо жертву в Ім’я Твоє. Дай нам, щоб тут, на землі, ми завжди шукали великої честі Твоєї і колись сподобилися споглядати на небесах нескінченну величність Твою. Амінь.

(Лев XIII)

До Божественного Немовляти Ісуса

Возлюблений Господи Ісусе Христе! Ради нашого спасіння Ти став людським немовлям. У Вифлєємі Ти народився, щоб забрати нас із темряви гріха, повернути до себе й запалити в нас Твою святу любов. Преклоняємося перед Тобою, нашим Творцем і Спасителем. Віруємо в Тебе. Визнаємо в Тобі нашого Царя і Господа. На знак нашого благоговіння даруємо Тобі всю любов наших бідних сердець. Благий Ісусе, Господи Боже наш, прийми милостиво нашу жертву! А щоб була вона до вподоби Тобі, пробач нам гріхи наші, даруй нам своє світло і запали в нас святий вогонь, що його Ти приніс на землю і хочеш запалити в серцях людських. І нехай будуть душі наші вівтарем, на якому ми звершуємо жертву в Ім’я Твоє. Дай нам, щоб тут, на землі, ми завжди шукали великої честі Твоєї і колись сподобилися споглядати на небесах нескінченну величність Твою. Амінь.

(Лев XIII)

Літанія до Божественного Немовляти Ісуса

(Для індивідуальної молитви)

 

Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй!

Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!

Отче Небесний, Боже, помилуй нас.

Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.

Духу Святий, Боже, помилуй нас.

Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.

Ісусе, предивний і найдостойніший із дітей людських, помилуй нас.

Ісусе, прекрасна квітко і відрадо Твоєї Матері Діви, помилуй нас.

Ісусе, з дитинства преславний Владико всіх людей і Ангелів, помилуй нас.

Ісусе, істинний друже і покровителю бідних і малих, помилуй нас.

Ісусе, привітна зірко язичницького світу і язичницьких царів, помилуй нас.

Ісусе, Непорочний Агнче, заколений за гріхи наші, помилуй нас.

Ісусе, улюблений і могутній Вчителю всіх чеснот, помилуй нас.

Ісусе, любове і радосте всіх благочестивих сердець, помилуй нас.

Ми, бідні грішники, просимо Тебе, Ісусе, почуй нас.

Твоєю милосердною любов’ю, через яку Ти став людиною і немовлям заради нас, людей, помилуй нас.

Твоєю бідністю і покинутістю та дитячими сльозами помилуй нас.

Твоїми стогонами, повними палкого бажання любові, і дитячим серцем Твоїм помилуй нас.

Твоєю любов’ю до Бога і до Твоєї Матері Діви помилуй нас.

Подивися на нас і дозволь полонити серця людей любов’ю Твоєю.

Благоволи зробити нас апостолами і герольдами Твоєї любові.

Благоволи послати бідним людям мир і торжество Церкви Твоєї.

Благоволи захистити від гріховних спокус усіх невинних немовлят, щоб ми удостоїлися служити Тобі й були вірні Тобі до самої смерті.

 

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, прости нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, вислухай нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас.

 

Молімося: Ісусе, Сину Бога Живого і Марії Діви, що з любові до нас зволив узяти на себе всі слабкості й вади людської природи, поглянь, як дитячим серцем ушановуємо всі таємниці Твого святого дитинства; і дай нам милість покірно радіти дорогоцінним плодам і заслугам цього святого дитинства, дай нам чистоту, смирення, терпіння, дитячий погляд на речі, але перш за все – непереможну Любов Божу, і дозволь нам колись там, на небесах, серед вірних слуг Твоїх жити на віки вічні. Амінь.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку