Молитовник

Молитва про єдність християн

iednist khrystyianГосподи, Ти, Який просив Свого Отця, щоб усі були одне, звертаємо до Тебе наші смиренні прохання. Ми бачимо що самі не спроможні подолати ті труднощі, які призвели до того, що так багато братів і сестер, які визнають Тебе Своїм Господом, не спроможні становити Єдину Церкву, тому просимо про Твого Духа, Духа Єдності та Любові.

Нехай Він нас наповнить настільки, щоб лише любов була метою і причиною усіх наших вчинків, щоб правда Твого Слова стала очевидною, щоб сила послуху перемогла похибки нашої волі, щоб Ти був Тим, навколо Якого ми всі об’єднаємося.

Просимо Тебе про це не з огляду на світ, який потребує нашого свідчення і не заради того, щоб краще виконувати Твою Волю, просимо лише через Твій Власний біль, який Ти відчуваєш через наше розділення, через брак любові між нами, через зухвальство у вірі і відсутність смирення. Прости нас, Господи, і допоможи!

Літанія до Христа Комунікатора

khrest na klawiaturi

Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!

Слово, яке до нас Отець спрямовує, помилуй нас!

Досконалий зв'язок між Богом і людиною, помилуй нас!

Ідеальний комунікаторе, помилуй нас!

Ти, Який об’являєш милосердя, помилуй нас!

Божественний Учителю, помилуй нас!

Богочоловіку діалогу, помилуй нас!

Іконо і живий знаку Бога, помилуй нас!

Взірець прийняття голосу Отця, помилуй нас!

Голосе, який обирає учнів, помилуй нас!

Голосе, який зцілює хворих, помилуй нас!

Голосе, який виправляє і потішає, помилуй нас!

Голос, який проголошує спасіння, помилуй нас!

Ти, Який хочеш, щоб ми спілкувались, помилуй нас!

Ти, Який є взірцем спілкування, помилуй нас!

Ти, Який відродив діалог між людьми з Отцем, помилуй нас!

Ти, Який спілкуєшся з нами в молитві, помилуй нас!

Ти, Який кличеш нас до вічного сопричастя, помилуй нас!

Молімося: Дякуємо Тобі, Боже Отче, за дані нам засоби комунікації, Божі дари, для здійснення Твоєї місії і несення присутності Твого Сина Ісуса Христа, Господа Нашого. Амінь.

padre Walter Moschetti 

переклад з іспанської - о.Дієго Саєз Мартін ОМІ 

 

 

Молитва Папи Павла VI за мир

Господи, Боже миру, Ти зі своєї ласки створив людей, щоб вони були співучасниками Твоєї слави; величаємо Тебе й Тобі дякуємо.

Ти зіслав нам Ісуса, Твого улюбленого Сина, зробив Його в пасхальному таїнстві нашим Спасителем, джерелом усілякого миру та братерства. Дякуємо Тобі за прагнення, зусилля та вчинки, що їх Дух миру викликав у наших часах, щоб замість ненависті запанувала любов, замість недовіри – порозуміння, замість байдужості – солідарність. Відкрий ширше наші серця на конкретні потреби любові всіх наших братів, щоб ми дедалі більше ставали миротворцями. Пам’ятай, Отче милосердя, про всіх, хто трудиться, страждає і вмирає, намагаючись змінити світ на краще. Нехай Твоє Царство справедливості, миру та любові запанує серед людей усіх рас і мов. А земля нехай наповниться Твоєю славою. Амінь.

Молитва за мир і Вітчизну

Боже, Владико і Царю народів! Просимо Тебе, наповни нас силою Твого Духа. Даруй спокій нашим серцям, помнож покладання надії на Твою любов. Збуди в нашому народі прагнення до миру і добра. Вчини нас здатними творити наше спільне майбутнє.

Боже, хай Святий Дух перетворює обличчя нашої землі і укріплює Твій народ. Хай Він допомагає нам зберегти Твоє Царство в особистому і сімейному житті кожної людини, в житті суспільства і держави.

Бережи нас від егоїзму. Не дозволь, щоб ті, хто сильніший, нехтували слабшими. Захисти нас від ненависті та упередженості до людей інших поглядів на життя. Навчи нас перемагати зло, але в той же час бачити брата в людині, який чинить погане, і не позбавляти його можливості прийти до Бога. Навчи кожного з нас помічати власну провину, а не шукати сучок в оці ближнього. Навчи нас бачити добро скрізь, де воно є; надихни нас ревно берегти його, підтримувати й відважно захищати.

Збережи нас від участі у брехні, яка губить мир. Дай нам мужність жити згідно з правдою. Даруй нам хліб насущний. Благослови наш труд, Боже, Владико і Царю народів!

Молитва за мир

Боже, Творцю і Отче всіх людей, Ти закликаєш до себе всі народи світу. Просвіти їх, щоб серед суєти нашого часу вони дізналися про те, що може принести їм мир. Збуди в них щире прагнення до порозуміння і єдності. Допоможи їм прощати одне одному те зло, яке вони заподіювали і продовжують заподіювати своїм ближнім, допоможи їм співпрацювати у справі миру, поважаючи права кожної людини, у згоді з Твоєю волею. Очисти їхні серця від усякої образи і ненависті. Збережи всі народи від гордині, егоїзму і міжнаціональної ворожнечі.

Хай усі народи усвідомлять свій обов’язок піклуватися про мир і рішуче стануть на шлях єдності, з любов’ю співпрацюючи один з одним.

Поблагослови, Боже, тих, хто присвячує себе великій справі творення миру. Нехай буде завжди благословенне Твоє святе Ім’я і нехай прийде в наші душі і на наші землі Твоє Царство справедливості, миру та згоди. Амінь.

*

Господи Ісусе Христе, Ти заради любові до нас помер на хресті, щоб принести мир кожній душі, яка вірує в Тебе, довіряє Тобі і любить Тебе. Припадаю до Твоїх ніг, благаючи про припинення ненависті й незгод. Прошу справедливості і святої любові. Прошу миру для моєї душі. Прошу миру для родин. Прошу миру для шкіл та закладів праці. Прошу миру між бідними і багатими. Прошу миру між сусідами. Прошу миру між народами. Дай нашому народові Твою щедру благодать і вірність Твоїй Церкві. Просимо Тебе через Пресвяте Твоє Серце і за заступництвом Богородиці, нашої Матері й Цариці. Просимо Тебе, який живеш і царюєш з Богом Отцем і Святим Духом, нині і на віки вічні. Амінь.

Молитва міністранта

Перед Святою Месою

Ось за хвилину я приступаю «до вівтаря Божого, до Бога, який розвеселяє молодість мою». Я приступаю до святого служіння і хочу виконати його добре. Прошу Тебе, Господи Ісусе, про благодать зосередження, щоб думки мої линули до Тебе, щоб очі мої були спрямовані на вівтар, а серце моє було віддане тільки Тобі. Амінь.

 

Після Святої Меси

Боже, Твоя милість покликала мене до Твого служіння. Вчини, щоб я, освячений участю у Твоїх тайнах, зумів розпізнати своє покликання і, відважно слідуючи за ним, йшов тільки дорогою спасіння. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Ісусе, тихий і смиренний Серцем, вчини серця наші подібними до Твого.

Молитва до св. Архангела Михаїла

(Слід читати після Святої Меси)

Святий Архангеле Михаїле, найславетніший князю й полководцю ангельських воїнств! Прийди на допомогу людям, яким загрожують сили темряви. Прийди, адже люди створені за образом Бога; відкуплені життям, смертю і воскресінням Ісуса Христа, Його Сина; призначені бути храмом Святого Духа.

В тобі, святий Михаїле, Церква має свого Захисника й Покровителя. Ти ведеш спасенних до небесного щастя. Проси Бога миру, щоб Він переміг владу сатани – сіяча неспокою і лицемірства, – і не дозволив йому тримати людей в рабстві та шкодити Церкві.

Нехай з твоєю допомогою Жінка, одягнена в сонце, Цариця Ангелів, розчавить голову Антихристу й захистить своїх земних дітей від його підступів.

Перший захиснику слави Всевишнього! Занеси наші молитви до Бога і проси Його змилосердитись над нами. Зв’яжи сатану й кинь його в пекельну безодню, щоб він більше не обманював народи.

Вчини так, щоб ми все своє земне життя і всю вічність звіщали гасло: «Хто ж як Бог!» Амінь.

Вислухана молитва

Боже, незбагненний у своїх рішеннях!

Я просив Тебе про силу й міць, щоб досягти успіху, а Ти вчинив мене слабким, щоб я навчився покірного послуху.

Я просив Тебе про здоров’я, щоб здійснити великі діла, а Ти дав мені каліцтво, щоб я робив кращі речі.

Я просив Тебе про багатство, щоб бути щасливим, а Ти дав мені вбогість, щоб я був розсудливий.

Я просив Тебе про владу, щоб люди мене поважали, а Ти дав мені неміч, щоб я відчував потребу в Тобі, люблячому Отці.

Я просив Тебе про товариша, щоб не жити самотньо, а Ти дав мені серце, щоб я міг любити всіх людей.

Я просив Тебе про радість, а отримав життя, щоб міг тішитись усім.

Нічого я не отримав із того, що просив у Тебе, але Ти дав мені те, чого я не сподівався.

Мої молитви, не завжди вдало складені, Ти вислухав на свій Божественний спосіб.

Будь прославлений, Боже, за Твою любов і незбагненні Твої рішення. Амінь.

Молитва за життя народу

Боже Отців наших, Сотворителю і Подателю життя! Ми, діти українського народу, стаємо сьогодні перед Тобою з тривогою і страхом у серці за наше подальше існування. Звертаємося до Тебе, Отче, з покірним проханням захистити нас від біологічного знищення. У роки неволі нас не знищив ворог, бо Ти, Отче народів, підтримував нас потужною силою і благодаттю, а наші батьки, захищаючи Вітчизну, жертвували своїм життям. Тому не допусти, щоб сьогодні ми самі допровадили народ до смерті. Вбережи нас від злочину проти життя. Рятуй нас від розкошолюбства, егоїзму й малодушності. Не допусти, щоб наша Батьківщина була стерта з лиця землі. Благаємо Тебе через Твого Сина, нашого Господа, Ісуса Христа, який своє життя віддав на хресті за спасіння світу і годує нас своїм Тілом у Євхаристії, щоб ми мали життя, і мали його в достатку. Амінь.

На День Незалежності України

Боже, наша Допомого в минулі віки, наша Надіє в роки, що грядуть! У річницю проголошення Декларації про Незалежність України дякуємо Тобі за дар безцінної свободи, яка з Твоєю допомогою була здобута 24 серпня 1991 року. Господи, дай нам готовність служити нашому народові усіма талантами. Понад усе навчи нас цінувати ту дорогоцінну свободу совісті та віросповідання, без яких інші свободи не виживуть. Хай ніколи не переможе нас егоїзм, амбіції чи байдужість.

Навчи нас, Господи, що радість свободи приносить також і відповідальність служіння. Тому дай нам бажання шанувати закони нашої країни, служити своїм співгромадянам на тій посаді, на яку Божим Провидінням будемо послані.

Благослови, Боже, всіх, хто при владі. Дай їм мудрості та вірності на їхніх посадах. Оберігай їх, щоб вони не впали жертвами себелюбних груп, і дай їм бажання служити інтересам громадськості.

Дай тривалого миру нашій країні та її закладам, щоб Твоє Євангеліє могло без перепон повернути серця всіх від ярма гріха до свободи, здобутої дорогоцінною кров’ю нашого Спасителя Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні. Амінь.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку