Молитовник

Молитва за покійних пастирів

Вічний Первосвященику Ісусе Христе, невимовно велику відповідальність поклав Ти на Твоїх служителів, тому з особливою любов’ю молимося ми за всіх покійних пастирів. Винагороди їх щедро за все, що вони у своєму жертовному житті зробили для нас із любові до Тебе. Амінь.

Молитва за тих, хто готується до священицького та чернечого життя

Господи Ісусе Христе, Ти віддав своє життя за спасіння світу і став Вічним Священиком, просимо Тебе за тих, хто готується до священицького та чернечого життя. Огорни їх благодаттю свого благословення, відверни від них усілякі спокуси та зміцнюй їх у святості, щоб охоче і самовіддано пізнавали Тебе, готуючись таким чином до почесного служіння Твоїй Церкві. Особливо ввіряємо Тобі вихованців та викладачів нашої семінарії. Покажи їм сенс та цінність покликання, щоб вони дедалі сильніше Тебе любили та з’єднувалися з Тобою. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

До Матері всіх пастирів

Маріє, Мати Господа нашого Ісуса Христа, під хрестом Його Ти стала Матір’ю апостолу, а тим самим і матір’ю всім пастирям. Дім Твій – Церква, стіл Твій – Вівтар, служителі Твої – Ангели, а сини Твої – священики, хліб і вино перетворюючи, як сказав колись Господь: «Їжте... це є Тіло Моє і Кров Моя». Не єдиний земний хліб мав Він на увазі, коли навчав нас читати «Отче наш»: Він сам хотів бути Хлібом нашим насущним!

Мати Праведна, збережи й підтримай дім Твій, Церкву святу, щоб завжди зеленіла парость пастирська для подання Хліба Вічного Життя!

Пошли своїх Ангелів у сім’ї наші, щоби в юних серцях проростало бажання служити Богу, і щоб служіння це стало для них покликанням життя.

І знову пошли своїх Ангелів, щоб святі батьки сталі для цих хлопців провідниками до вівтаря і щоб молоді клірики знали: йдеться про велику боротьбу за Бога, про те, щоб берегти в чистоті святу віру, про те, що пастир добрий більш ніж будь-коли необхідний народу, бо вовк вже увірвався в стадо.

Молися також, Мати всіх тих пастирів, що перебувають у небезпеці, і священиків, що заблукали, які вже не бачать ясно шляху і мети, і за мізерним розумінням своїм шукають іншої дороги.

Ніяка мати не покине чадо своє напризволяще, коли воно у небезпеці. Тож пошли і Ти Ангелів своїх із наполегливим нагадуванням, якого не можна не почути!

Маріє, Мати Господа нашого, простягни до свого Божественного Сина руки Твої, віддай Йому Серце Твоє, сльози Твої як викуп за гріхи наші, і хай Він прийме все це і дарує пастирям світло істинне, силу праву і втрачену радість. Амінь.

Молитва св. Терези з Лізьє

О Ісусе, Предвічний Первосвященику, візьми слугу свого під захист Твого Пресвятого Серця, щоб ніхто не зміг нашкодити йому. Збережи чистими його благословенні руки, які щодня торкаються Твого Святого Тіла. Збережи чистими губи, які червоні від дорогоцінної Крові Твоєї. Збережи чистим його серце, позначене високими знаками достославного Священства Твого. Дай зрости його любові та вірності й захисти його від зарази світу. Дай йому разом з перетворюючою силою Хліба і Вина ще і перетворюючу силу Серця. Поблагослови його працю щедрими плодами і пошли йому в прийдешньому вінець вічного життя. Амінь.

Молитва за душпастиря

Найвищий священику, Ісусе Христе, обдаруй наших священиків своєю міццю і безмежною любов’ю. Наповни їх терплячістю і розумінням людських слабкостей. Дай їм мужність у боротьбі зі злом. Навчи їх пастирської турботи про загублених овець і зроби їх провідниками на дорогах наших сумнівів і розчарувань. Занур усіх священиків у свою святість, щоб їхнє життя було живим знаком, у якому люди розпізнаватимуть Тебе, Господи. Амінь.

Молитва про святих священиків

Господи, дай нам святих священиків, Tи сам підтримуй їх у святості. O Божественний Архієрею, нехай сила Твого милосердя товаришує їм усюди і охороняє їх від засідок та пасток диявольських. Нехай міць Твого милосердя, о Господи, знищить усе те, що могло б зашкодити святості священика. Амінь.


(св. Фаустина)

Молитва за священиків

Слава Тобі, Ісусе Христе, Сину Божий і Вічний Священику. Живи завжди у священиках, яких Ти покликав брати участь у своєму священстві. Переміни їх у себе. Через Твою благодать зроби їх знаряддям Твого милосердя. Дій у них і через них. Вчини, щоб вони старанно наслідували Твої чесноти, щоб цілковито з’єдналися з Тобою і до кінця залишилися вірні своєму покликанню і слову, яке дали Тобі у відповідь на Твій заклик.

Вчини, щоб їхні зусилля приносили плоди, бо вони діють у Твоє Ім’я і провадять справу, Тобою розпочату. Через них здійснюй діло, яке Ти сам колись виконував заради спасіння людей. Ісусе, Вічний Священику, нехай у Твоїй жертві з’єднаються всі люди, а всі народи благословляють Тебе.

За свого духовника і за всіх священиків

Божественний Спасителю Ісусе Христе, який довірив пастирям радості й печалі Твоєї святої Церкви, від глибини серця доручаю Тобі всі апостольські прохання мого духівника і всіх пастирів. Нагороди їх істинною пастирською святістю! Даруй їм велике, апостольське серце, сповнене любові до Тебе і до всіх слуг Твоїх, щоб вони, вже освячені в Тобі, освятили нас, які доручені їм, і впевнено вели до неба. Даруй їм щедро всю пастирську благодать! Хай вони в любові та вірності святій Церкві, Святішому Отцю і єпископам, у слові і в житті завжди являють зразок усіляких чеснот.

Ісусе-Чоловіколюбець, благослови їхнє священство! Благослови всі їхні молитви і слова – на вівтарі і в сповідальниці, на авмоні і в школі, в тісному колі й біля ліжка хворого! Захисти і оборони їх від усіх зовнішніх та внутрішніх небезпек!

Божественний Спасителю! Пошли Церкві Твоїй воістину святих пастирів! Поклич багатьох добрих молодих хлопців до священицького і чернечого життя! Заохочуй і освячуй усіх тих, хто має стати пастирем Твоїм. А душам покійних священиків і ченців даруй вічний спокій!

Щодо мене, то дай мені істинний дух віри і покірливу слухняність, щоб я завжди міг бачити в духівникові моєму заступника Божого і з легким серцем слідувати всім повчанням його! Амінь.

Пошли святих пастирів народу Твоєму

Господи Боже, Царю неба і землі, Ти довірив пастирям святий захист усього творіння, давши в руки їм владу над Тобою самим. Пошли святих пастирів народові Твоєму, щоб були вони захисниками йому в поневіряннях його, щоб були братами в нужді, щоб словом і ділом та всім буттям своїм упроваджували Тебе в повсякденне життя і серця людей. Нехай будуть їхні серця і дух чистими, праведними і смиренними!

Хай будуть вони подібні до Тебе і вміють розділяти спасительні страждання Твої. Хай будуть вірними Тобі, Господи Боже, Церкві Твоїй і обов’язкам своїм до останнього подиху! Амінь.

Молитва Павла VI про покликання до священицького і чернечого життя

О Ісусе, Божественний Пастирю, який покликав апостолів, аби зробити їх рибалками душ, притягни до себе палкі й шляхетні серця молодих людей і зроби їх своїми послідовниками і слугами. Вчини, щоб поділяли вони Твоє прагнення загального відкуплення, для блага якого Ти неустанно складаєш на вівтарі свою Жертву. Ти, Господи, Котрий живеш для того, щоб заступатися за нас, відкрий перед ними обрії, аби побачили весь світ, у якому так багато братів мовчазно благають про світло правди і тепло любові; вчини, щоб, відповідаючи на Твоє покликання, вони продовжували тут, на землі, Твою місію, будували Церкву – Твоє Містичне Тіло – і були сіллю землі та світлом світу.

Пошир, о Господи, Твоє милостиве покликання також на численні жіночі серця і влий в них прагнення євангельської досконалості, самовідданого служіння Церкві та людям, які потребують допомоги й любові. Амінь.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку