Молитовник

З’єднання з Ісусом у Євхаристії

Ісусе, жертовний Агнче, єднаюся з Тобою, жертвую себе разом із Тобою. Я хотів би забути себе, щоб думати тільки про Тебе; я хотів би бути забутим і погордженим з любові до Тебе. Тільки Тобою я хочу бути зрозумілим і любимим. Хочу мовчати і чути лише Тебе одного. Хочу відмовитися від себе і повністю зануритися в Тобі. Ти один повинен жити в мені. Тобі передаю дух мій, щоб Ти освятив його; серце моє, щоб Ти володів ним; волю, щоб Ти зміцнив її; моє нелегке становище, щоб Ти полегшив його; душу і тіло мої, щоб Ти наситив їх.

Серце Ісуса мого в Пресвятому Таїнстві, Кров Твоя – це життя моєї душі. Не хочу я більше жити сам. Ти один повинен жити в мені. Амінь.


(Лев XIII)

«Tе Deum»(подячний гімн св. Амвросія)

Тебе, Бога, хвалимо,
Ісповідуємо Тебе, Господа.

Тебе, Отця Предвічного, вся земля величає.

Тобі всі Ангели, Тобі Небеса і всі сили,

Тобі Херувими і Серафими
Неустанним голосом взивають:

Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот!

Земля і небеса повні величі слави Твоєї.

Тебе апостольський лик преславний,

Тебе хвалебне число Пророків,

Тебе хвалить пресвітле мученицьке воїнство,

Тебе по всьому світу ісповідує свята Церква:

Отця незбагненної величі

І хвалебного Твого Єдиного й істинного Сина,

І Святого Утішителя Духа.

Ти – Цар слави, Христе!
Ти – Отця Син одвічний!

Ти задля спасіння,
Приймаючи людську природу,

Не погордив лоном Діви.

Ти, подолавши жало смерті,

Відкрив віруючим Небесне Царство.

Ти сидиш праворуч Отця, в Отчій славі,

І віримо, що невдовзі Ти прийдеш суддею.

Отже, просимо Тебе: допоможи своїм слугам;

Їх бо безцінною кров’ю відкупив Ти.

І сподоби зі Святими Твоїми

Царювати в Твоїй вічній славі.

Бережи народ свій, Господи,

І благослови своїм дітям.

Керуй ними і возвеличуй їх навіки.

Ми повсякчас Тебе благословляємо

І прославляємо Ім’я Твоє навіки, безустанно.

Благоволи, о Господи,
Від гріха сьогодні встерегти нас.

Помилуй нас, Господи! Господи, помилуй!

Нехай зійде на нас, Господи, Твоє милосердя,

Бо ми уповаємо на Тебе.

В Тобі, о Господи, моя надія,

Хай не осоромлюсь повіки.

Молитва про зростання Євхаристійного життя

Хліба щоденного дай нам, Господи, сьогодні і завжди. І не тільки того хліба, що підкріплює тіло, але й того, що живить душу. Дай, Господи, щоб Євхаристійний хліб ми завжди шанували, цінували, з радістю щодня ним підкріплювалися і щоразу більше Його прагнули. Дозволь, щоб на цьому «Хлібі сильних» постійно зростали нові ряди відважних апостолів, готових віддати своє життя за віру і за кожну добру людську справу. Дай, Господи, щоб ми не боялися стати перед лицем смерті і не померли без Святого Причастя, щоб ніхто з власної вини не втратив жодного Святого Причастя в житті, щоб ніхто не причащався святотатськи і щоб ніхто не залишав цього світу, йдучи на суд Твій, не взявши собі у Віатику Ісуса за свого захисника. Дай, Господи, всім нам розуміння, що лише Хліб, живий і люблячий, є тривалим союзом між людьми, що лише Євхаристія є узами єднання, миру, любові, а також Воскресінням нашим. Дай нарешті, Господи і Боже наш, щоб наш народ, який через гарячу любов до Матері Божої заслужив собі ім’я народу Марійного, так само через глибоку шану до Ісуса-Гостії удостоївся називатися народом Євхаристійним. Благословення Ісусового Серця і Пресвятої Діви, Матері нашої від Найсвятіших Дарів, нехай буде з нами тепер і в годину останнього нашого Святого Причастя на землі. Амінь.

 

(св. Йосиф Більчевський)

Возвеличення Бога

Нехай буде возлюблене, восхвалене, возвеличене, найбільш гідне честі, прославлене Пресвяте Ім’я Боже на небі, на землі, всіма створіннями, які вийшли з Божих рук, і Найсвятіше Серце Господа Ісуса, укрите в Пресвятій Тайні Євхаристії.

Нехай буде прославлений Бог!

Нехай буде прославлене Його Святе Ім’я!

Нехай буде прославлений Ісус Христос,
істинний Бог і істинна Людина!

Нехай буде прославлене Ім’я Ісуса!

Нехай буде прославлене
Пресвяте Серце Ісуса!

Нехай буде прославлена
Дорогоцінна Кров Ісуса!

Нехай буде прославлений
Господь Ісус у Пресвятому Таїнстві Вівтаря!

Нехай буде прославлений
Святий Дух Утішитель!

Нехай буде звеличена
Богородиця, Пресвята Діва Марія!

Нехай буде звеличене
Її Святе Непорочне Зачаття!

Нехай буде звеличене
Її славне Взяття на Небеса!

Нехай буде звеличене
Ім’я Марії, Діви і Матері!

Нехай буде звеличений
Святий Йосиф, Її Пречистий Обручник!

Нехай буде прославлений
Бог в Ангелах і Святих своїх!

 

Пресвяте Серце Ісуса, помилуй нас! (тричі)

Молитва перед Ісусом у Пресвятому Таїнстві Євхаристії

(Розмова Господа Ісуса з людиною, яка відвідує Його)

 

Ісус: Почуй! Не потрібно багато знати, щоб принести Мені радість. Вистачить того, щоб ти Мене дуже любив і щиро довіряв моїй любові. Два серця, переповнені любов’ю, завжди розуміють одне одного. Тож говори до Мене як до свого друга: щиро, ніжно й без сумнівів. Розкрий переді Мною своє серце: Я почую і зрозумію, коли говоритимеш серцем. Я знаю його голос і дуже чекаю, коли ти до Мене прийдеш і відкриєш серце переді Мною. Я відповім тобі словами благодаті-втіхи, тільки відкрий на Мій голос своє вухо. А якщо не розумієш сьогодні Моїх слів, зрозумієш пізніше, під час випробувань чи спокус. Що ж скажеш, що скажеш Мені?!

Віруючий: Нехай прославиться і возвеличиться Ісус Христос у Пресвятому Таїнстві!

 

*

Ісус: Може, хочеш довірити Моєму Серцю когось із близьких. Зроби це сміливо. Я радію, коли твоє серце думає про інших і заради них жертвує собою. А для себе? Чи не потребуєш чогось? Не сумнівайся, проси багато: про блага тіла й душі, про здоров’я, дар молитви, терпіння, хоробрість. А чи не хочеш висловити переді Мною те, що накипіло в тебе на душі? Скажи відверто, яка твоя головна вада. Наскільки ти гордий, неслухняний, закоханий у земні блага? Скажи, чи не маєш у серці прагнень і намірів, які тебе дуже міцно поневолюють? Скажи Мені про них сміливо. Вияви переді Мною сердечні рани, які маєш, клопоти й турботи. Розкажи Мені про них. Я допоможу тобі, втішу тебе. А може, маєш у серці радощі, якими хочеш зі Мною поділитися? Чи не маєш чогось для Мене? Скажи, що любиш Мене, що прагнеш бути на небі зі Мною, що даруєш Мені своє серце. Завтра знову повертайся сюди й подаруй Мені своє чисте серце, яке буде ще більш люблячим. А Я підготую для тебе нові благодаті.

Віруючий: О Боже, присутній тут у Пресвятому Таїнстві Любові, величаю Тебе!

Сім відвідин Пресвятої Євхаристії (Молитви на кожен день тижня)

Понеділок


Привітання:

Вітаю Тебе, мій Ісусе, у Пресвятій Євхаристії. Я прийшов Тебе відвідати. Молюсь Тобі, величаю з міцною й живою вірою тут і всюди, де Ти перебуваєш у Пресвятому Таїнстві. Тебе бажає й до Тебе прагне моя душа; йду, поспішаю до Тебе, щоб бути при Тобі, побути з Тобою в святій любові. Господи Ісусе, Ти, який сказав: «Прийдіть до Мене всі втомлені й обтяжені, і я заспокою вас» (Мт 11, 28), – прийми мої відвідини. З найглибшою пошаною я стою перед Тобою на колінах: поглянь на мене ласкаво, віддали від мене все, що Тобі не подобається, а потім говори до мого серця, щоб воно раділо. Запали його вогнем Твоєї Божої любові, щоб воно удостоїлося прийняти Тебе й назавжди з’єднатися з Тобою.

 

Ісус – мій Бог

«Господь мій і Бог мій», – сказав апостол Тома, коли зустрів Тебе, Ісусе, після Твого воскресіння. Ти – істинний Бог; Ти, як Церква молиться у Символі віри, – народжений від Отця перед усіма віками, Бог від Бога. Ти, Ісусе, зійшов із небес, прийняв людське тіло, об’єднавши людську природу з Божою в одній особі. Тридцять років Ти жив між нами. І коли злоба людей хотіла Тебе видалити із землі живих, Ти в своїй мудрості й любові встановив цю святу Тайну, щоб залишитися в Ній між людьми аж до кінця світу. Увечері перед Страстями Ти взяв хліб у свої святі й пречисті руки і сказав: «Прийміть і їжте, це є Моє тіло». Так само Ти взяв чашу й сказав: «Пийте з неї всі, це є Моя кров, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів. Чиніть це на Мій спомин». Скільки разів священик під час святої Літургії промовляє над хлібом і вином ці слова, стільки разів Ти сам приходиш до нас під виглядом хліба й вина, з тілом і душею, з природою Бога й людини. Мій Господи й Боже! Я прославляю Тебе у цій святій Тайні; Ти, що створив небо й землю, Ти – тут! Ти, що народився у Вифлеємській стайні; Ти, якому ангели співали: «Слава на висотах Богу». Ти – тут! Ти, що пролив на хресті свою кров і віддав своє життя за нас. Ти – тут! Ти, що славно воскрес із гробу й вознісся на небеса. Ти – тут! Ти, що перебуваєш в одвічній славі праворуч Отця, Ти тут присутній! Господь мій і Бог мій! Навколішках молю Тебе найпокірніше в цій святій Тайні як свого Творця. Я молю Тебе як найвищого Законодавця, я славлю Тебе як свого Спаса, я молю Тебе як Переможця смерті й пекла. Прийми, найсолодший Ісусе, цю мою молитву. Прийди, Спасителю, у моє серце; зігрій, оживи й зміцни його, щоб я ніколи не відійшов від Тебе. Амінь. Слава й подяка без кінця Пресвятій Євхаристії! Нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.


Закінчення:

Дякую Тобі, Ісусе, за те, що Ти дарував мені благодать відвідати Тебе. Я вже йду. Нехай пам’ять про Твою святу присутність ніколи не зникає з мого серця, щоб я міг сказати: «Прощаюсь, але моє серце залишається при Тобі. Поглянь на всі мої вчинки, справи й страждання, бережи мене, зміцнюй і не дай відійти від Тебе».

Маріє, Мати мого Ісуса, молю Тебе: будь мені покровом!

Мій Ангеле-Хранителю, охороняй мене! Амінь.

 

Вівторок


Привітання:

Із благоговінням і трепетом я ступаю на святе місце, де Ти, Христе, перебуваєш у дарохранительниці під виглядом хліба. Поглянь ласкавим оком на мене, свого негідного слугу, і пошли промінь благодаті моєму серцю.

 

Ісус – Божий Агнець

«Ось Агнець Божий», – казав колись Йоан Хреститель своїм учням, показуючи на Тебе, Ісусе Христе (Йн 1,36). І справді, Ти в Пресвятій Євхаристії – істинний Агнець Божий. Ти щодня жертвуєш себе на вівтарі, а я кажу разом з Отцями Нікейського Собору: «Нам, осяяним святою вірою, треба вірити, що на цьому святому престолі лежить Агнець Божий, який бере на себе гріхи світу й жертвує себе духовним чином». Ти – Агнець, заколений за наші гріхи; Твоя кров воістину спасає нас від гріха, вічної смерті й сатани; Твоя кров, Ісусе, не накликає помсту, а дарує нам милосердя. Ти – Агнець непорочний, який не відкрив уст, коли Його вели на смерть, не нарікав серед усіх переслідувань. Цим жертовним ягням є Ти, Ісусе Христе, коли перебуваєш із нами у Пресвятому Таїнстві; Ти й досі мовчки зносиш усі зневаги, якими ображають Тебе нечестиві грішники. Чи не було між ними й мене? Не припиняй із цієї дарохранительниці просити для мене прощення й милосердя! Покажи Твоєму Отцю рани, які Ти прийняв за нас: вони вимолять мені помилування. Всім серцем я каюсь у своїй чорній невдячності! Ісусе, я каюсь у всьому, чим Тебе будь-коли образив і засмутив. Солодкий Агнче, Ісусе, я жертвую Тобі всього себе й хочу бути лише Твоєю власністю. Милостиво прийми мене й дозволь прийняти Тебе у святому Причасті, щоб на небі я удостоївся належати до тих, які «свій одяг змочили в крові Агнця», а «імена їх записані в Книзі Життя Агнця», і співати з ними похвальну пісню: «Слава нашому Богові, що сидить на престолі, та Агнцеві». Прийди до мене духовним чином, зміцни мене силою Твого святого Тіла й оживи духовним напоєм Твоєї святої Крові, щоб я став терпеливим, лагідним, смиренним ягням і залишився з Тобою у святій любові навіки. Амінь. Мій Ісусе, прошу милосердя!

 

Закінчення:

О, як зраділо моє серце, що Ти дарував мені благодать розмовляти з Тобою. Господи Ісусе, я хочу жити для Тебе, для Тебе вмирати, бути Твоїм у житті й по смерті. Амінь.

 

Середа


Привітання:

Вклоняюсь Тобі, Пресвятий Господи Ісусе Христе, присутній тут і в усіх Твоїх храмах на землі. Благословляю Тебе, що через свій Хрест і Страждання Ти відкупив світ. Молю Тебе й славлю Твоє Пресвяте Серце, дякую за всі Твої благодіяння щодо мене.

Маріє, випроси для мене благодать істинної побожності й святої любові, щоби, вшановуючи Ісуса, Твого Сина, у Пресвятій Євхаристії, я доповнив прославлення, якого я сам та інші люди не вчинили.

Ангеле Божий, мій Хранителю, я приєдную своє поклоніння до твого. Амінь.

 

Ісус – Добрий Пастир

«Я – Добрий Пастир. Добрий Пастир життя своє за овець покладе», – так колись казав Ти, Божественний Спасителю. І справді, Ти – Добрий Пастир, Ти віддав своє житгя за овець. «Немає більшої любові, ніж та, коли хтось життя своє віддає за друзів». І Ти це зробив, бо віддав життя навіть і за ворогів своїх. Ти зійшов з небес, залишивши там дев’яносто дев’ять святих овець – ангелів, а прийшов на землю, щоб спасти одну заблукалу вівцю – людський рід. Ти пролив свою Кров за нас, щоб вирвати нас із зубів пекельного вовка; Ти привів нас до свого стада – до святої Церкви; Ти дав нам священиків за духовних наставників, ангелів – за наших невидимих Хранителів; Ти напуваєш нас із джерела благодатей святих Тайн; Ти дав нам своє власне Тіло та свою Кров як їжу й напій. О, як же нам не бути вдячними за такі благодіяння! Однак як часто я був невдячний, як часто нехтував Твоєю благодаттю! Ти ж, коли я, нерозумний, віддалявся від Тебе, йшов за мною і просив, щоб я повернувся: «Покайся, чому ти добровільно хочеш вмирати навіки?» Ти взяв мене на свої плечі й милостиво приніс назад до стада. Твої руки обіймали мене, я ж наважився спочивати при Твоїм Божім Серці, я, що так глибоко поранив це любляче Серце. Розкаявшись, я наближаюся до Тебе, Доброго Пастиря в Пресвятій Євхаристії. Очисти моє серце від усього, що Тобі не подобається, і духовним чином увійди до нього. Обіймаю Тебе й навіки бажаю з Тобою з’єднатися. Не дай мені будь-коли відійти від Тебе. Амінь.

 

Закінчення:

Зі словами праведника Симеона: «Нині, Владико, можеш відпустити слугу Твого за Твоїм словом у мирі», – я прошу Тебе, Ісусе: у Пресвятій Євхаристії даруй Твоїй святій Католицькій Церкві мир; віддаляй від неї всі помилки та єресі; звеличуй її, свою Наречену, яку Ти набув власною кров’ю. Зміцнюй праведних, звільни душі з чистилища й приведи всіх людей до Царства Твого Пресвятого Серця. Амінь.

 

Четвер


Привітання:

Ісусе Христе, Боже мій і Спасителю, присутній тут у Пресвятій Євхаристії! Ти сам кличеш нас: «Прийдіть до Мене всі». Я прийшов відвідати Тебе, побути з Тобою і з’єднатися у святій любові. Приношу Тобі дари Твоєї доброти: мій розум, мою пам’ять, волю, усі сили моєї душі та мого тіла.

Наймиліша Мати, Діво Маріє, нехай мої відвідини й мої дари будуть приємні Твоєму Синові. Амінь.

 

Ісус – наш Лікар

«Лікаря потребують не здорові, а недужі», – так сказав Ти, Ісусе. І вже багато-багато недужих отримали Твою допомогу. На багатьох Ти клав свої руки, й усі вони видужували. Ти зціляв паралітиків, сліпим давав зір, глухим – слух, німим – дар мови. Але Ти радше прийшов до нас, аби зцілювати не тіла, а душі, щоби зцілити їх від гріха. Саме про Тебе сказано ці слова: «Він приймає грішників і зціляє їх». Однак Ти, Божественний Спасителю, не є лікарем лише тих, хто жив колись, Ти й наш небесний лікар, адже Ти сказав: «Я з вами по всі дні до кінця віку». Ти – Той самий милосердний лікар, що ходив колись містами й селами Палестини; Ти є тут, у Пресвятій Євхаристії. Ти й тепер кажеш нам: «Лікаря потребують не здорові, а недужі. Прийдіть до Мене всі». Божественний Спасителю, ось і я прийшов відкрити перед Тобою всі слабкості своєї душі. Зміцни мене й зігрій своєю благодаттю. Дай світло моїм очам і слух уважний моїм вухам; дозволь мені вести з Тобою святу розмову. Подай мені руку допомоги, зміцни моє слабке тіло, подай краплину своєї солодкості й поведи мене за собою.

 

Закінчення:

Перш ніж піти, я, Ісусе Христе, віддаюся Твоєму Серцю, п’ятьом ранам Твого божественного тіла й палко молюся:

Душе Христова, освяти мене. Тіло Христове, спаси мене. Крове Христова, напої мене. Водо з боку Христового, омий мене. Страсті Христові, зміцніть мене. О добрий Ісусе, вислухай мене. В ранах Твоїх укрий мене і не дозволь віддалитися від Тебе.

Від ворога лукавого захисти мене, в смертну годину поклич мене і дозволь прийти до Тебе, щоб міг зі Святими славити Тебе на віки вічні. Амінь.

Прошу Тебе, Непорочна Діво Маріє, заступись за мене перед Сином, благаючи про спасіння моєї душі, а також про звільнення бідних душ із чистилища, про всі потреби святої Католицької Церкви, про покаяння грішників та про спасіння всього світу. Амінь.

Ангеле Божий, Хранителю мій, якому доручила мене батьківська любов Всевишнього, охороняй і веди мене. Амінь.

 

П’ятниця


Привітання:

Всеблагий Господи Ісусе Христе! Я прийшов до Тебе, щоб смиренно просити: нехай сила Твоєї полум’яної любові віддалить моє серце від усього земного, щоб я був готовий померти заради Тебе, насамперед для мого гріха й егоїзму, як Ти заради мене зволив померти на дереві хреста. Амінь.

Маріє, моя наймиліша Мати! Веди мене нині до Твого Сина. Нехай Він погляне на мене ласкаво і прийме мої відвідини. Амінь.

 

Ісус – наша їжа

Усі надіються на Тебе, Ісусе, і Ти годуєш їх у свій час; Ти відкриваєш свою руку й наповнюєш благословенням всяке створіння. Ти оживляєш рослини небесною росою і вологою землі. Ти наказуєш рости зеленим травам і годуєш звірів. Яку різноманітну їжу Ти, Боже, дав істотам! О, яка велика Твоя щедрість! Але ще більше я захоплююсь Тобою, коли подумаю, якою їжею Ти годуєш людську душу, щоб зміцнити її духовне життя. «Не хлібом єдиним житиме людина, а кожним словом, що виходить з уст Божих», – так навчаєш Ти. У гарячій молитві Ти зміцнюєш і годуєш зголоднілу душу. Але найпрекрасніше те, що Ти сам хочеш бути нашою їжею, кажучи: «Я – хліб життя, що зійшов з неба; коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки. А хліб, що його Я дам, це – тіло Моє за життя світу, бо тіло Моє – істинна їжа, а кров Моя – істинний напій». Господи, я вірю Твоїм словам. Чого б не збагнув жоден людський розум, те постановила Твоя мудрість; чого б ніяке людське серце не наважилось побажати, те подарувала Твоя любов; чого жодна могутність не вважає за можливе, те здійснила Твоя сила. Ти перетворив хліб і вино у своє Тіло й свою Кров, щоб годувати ними душі. Господи, дякую Тобі за цей дар! Яка величезна сила в цій їжі! Ти кажеш: «Хто споживає цей хліб, житиме вічно». Разом зі святою Церквою я кажу: «Ти подав нам хліб небесний, у якому містяться всі солодощі». Ця небесна їжа єднає нас з Тобою. Споживаючи ці небесні дари, ми перетворюємось у Тебе, о Ісусе! І все ж, причащаючись Твоїх Святих Дарів, я часто буваю неуважним, ледачим, холодним, байдужим. Прошу Тебе, Спасителю, прожени з мого серця все, що Тобі не подобається. Ти сказав: «Прийдіть до Мене всі, і Я зміцню вас». Поглянь, ось я з покорою приступаю до Тебе. Як олень прагне до водних джерел, так душа моя прагне до Тебе, Боже. Амінь.

 

Закінчення:

Ісусе, я вже йду, але залишаюсь тут духом. Нехай моя душа шукає лише Тебе, Тебе прагне, славить тільки Тебе. Амінь.

 

Субота


Привітання:

Вітаю Тебе, Ісусе в Пресвятій Євхаристії! Я прийшов до Тебе виявити мою пошану, мою любов до Тебе та вдячність. Тебе славлю, мого Господа й Бога, Тебе люблю, моє найвище Благо. Дякую Тобі за те, що Ти перебуваєш тут у Пресвятій Євхаристії та дозволяєш мені відвідувати Тебе. Поглянь на мене: нехай сподобаються Тобі ці мої відвідини.

Маріє, веди мене до Твого Сина, доручи мене Йому. Амінь.

 

Ісус – моя Любов

«Бог є любов», – каже апостол Йоан. Ти одвічно хотів створити мене й зробити учасником Твоєї слави і блаженства. Коли ж через гріх наших предків увесь людський рід потрапив у велику нужду, Ти сам, Божий Сину, прийшов, «щоб усякий віруючий в Тебе не загинув, а мав життя вічне». Ти став людиною, витерпів заради нас багато страждань і вмер на хресті. Та цього замало було Твоїй любові: Ти залишив нам спомин своєї любові, щоб постійно бути між людьми, щоб хресну жертву приносити безкровно разом із нами. Увечері перед своїми Страстями Ти дав Твоїм учням своє Тіло й свою Кров як їжу й напій, під виглядом хліба й вина, сказавши їм: «Чиніть це на Мій спомин». Цим Ти дав владу священикам перетворювати хліб і вино міццю Святого Духа у Твої Тіло й Кров. О, яка велика Твоя любов до нас! Але як часто я ображав Тебе, о безмежна Любове! Я дуже каюсь у цьому! Тобі віддаю своє серце, нехай воно б’ється лише для Тебе. Боже мій, прийди, очисти моє серце, запали його полум’ям своєї любові, прийди й оселися в мені. Знаю, я недостойний, щоб Ти прийшов до мене, але надіюся на Твою безмежну любов та милосердя. Я благаю Тебе: увійди до мого серця духовним чином. Я обіймаю Тебе, зачиняю у своєму серці, єднаюся з Тобою, щоб разом з апостолом Павлом сказати: «Живу вже не я, а живе в мені Христос». У Твоїй любові я хочу жити, у Твоїй любові хочу померти. Амінь.

 

Закінчення:

Дякую Тобі, Христе Господи, за благодать відвідин. Я дуже ціную ці хвилини перебування з Тобою. Дякую, що Ти ласкаво вислухав мене. Залишайся в моїх думках, у моєму серці, в моїй душі, охороняй мене.

О Мати мого Господа! Веди мене, щоб я не зійшов з істинного шляху. Допоможи мені дійти до Ісуса, Пастиря й Друга душі моєї. Святий Ангеле-Хранителю, не залишай мене.

 

Неділя


Привітання:

Ісусе Христе, я прийшов відвідати Тебе, відкрити перед Тобою своє серце. Поглянь на мене ласкаво, звернись до мого серця, зміцни мою слабку душу своєю небесною благодаттю. О Маріє! Вблагай свого Сина, щоб Він мене ласкаво прийняв і вислухав. Амінь.

 

Ісус – Улюбленець моєї душі

Вітаю Тебе, Володарю моєї душі, Улюбленцю мого серця. Ти, Ісусе, – моя радість і моя втіха. З нетерпінням я чекав на цю хвилину, щоб відкрити перед Тобою своє серце й довести Тобі свою любов. Ти, Ісусе, – любов мого серця; я не маю спокою, коли не маю в серці Тебе. Все гірке солодшає, все тяжке легшає, коли згадую Тебе. Один лише у мене біль: я не можу постійно перебувати з Тобою.

Ісус: Де ти, там і Я біля тебе; в Мені ти живеш і перебуваєш, ти очима душі бачиш Мене як Бога і як людину в Пресвятій Євхаристії. Я чую твої слова, бачу твої вчинки, заглядаю до твого серця; Я знаю, що ти думаєш, чого бажаєш, за чим зітхаєш. Хоч би як далеко від Мене ти був, можеш з’єднатися зі Мною, причастившись Святих Тайн. Я ношу тебе у своєму серці, живу у твоєму серці; ти – Мій, а Я – твій.

Душа: Ісусе, я бачу Тебе в усьому, бо Ти – Сила, що оживляє творіння. В першому промені сонця я бачу відблиск Твого сяйва, у вечірніх сутінках бачу відблиск Твоєї любові. Небеса розповідають про славу Твою, зорі оспівують Твою велич. У шумі вітру я чую Твою лагідну мову, в бурі й громі – силу Твого голосу. Небесні хмари – це Твої посли, вони вітають нас від Твого Імені. Квіти духмяніють ароматами Твоїх пахощів, а пташиний хор співає Тобі хвалу. Вся природа говорить мені про Тебе й наповнює моє серце захопленням, вдячністю й любов’ю. А особливо дивовижне й прекрасне те, що, як колись на землі, так і тут, Ти присутній у Пресвятій Євхаристії. О, яка величезна радість наповнює моє серце, бо мені, як Магдалині, можна сидіти біля Твоїх ніг, як святому Йоану, можна спочивати на Твоїх грудях; бо я можу брати участь у Твоїй Тайній Вечері, під час якої я чую Твої слова: «Прийміть, їжте, це є Тіло Моє». Запали моє серце своєю Божою любов’ю; спали все, що Тобі в ньому не подобається. Оселися в моєму серці, з’єднай мене з собою, щоб я міг сказати: «Я знайшов Того, кого полюбила душа моя». Слава, пошана та любов Ісусовому Серцю в Пресвятому Таїнстві! Амінь.

 

Закінчення:

О Ісусе! Я люблю Тебе всім серцем. Я каюсь у тому, що часто ображав Твою безмежну любов. Я не хочу більше зневажати Тебе. Віддаю Тобі своє тіло й свою душу. Все, що я роблю, нехай прославляє Тебе. Віддаю Тобі всіх моїх рідних, друзів і ворогів, усіх тих, хто просив мене помолитися за них, а особливо душі в чистилищі. Пресвята Діво Маріє, Мати моя! Віддай мене Твоєму Синові, піклуйся про мене, молися за мене й за всіх, кого я віддав Пресвятому Серцю Ісуса. Амінь.

Духовне Святе Причастя

У ситуаціях, коли немає змоги прийняти Ісуса в Євхаристії або з іншої причини не можна приступити до Святого Причастя, але є прагнення з’єднатися з Ісусом, то справжнє Таїнство Євхаристії можна замінити духовним Причастям.

 

Мить роздумів... Ісус, присутній на вівтарі, прагне зустрічі зі мною... Любить мене... Незважаючи на мій егоїзм, мої слабкості й гріхи... Він знає, що я Його потребую. Перепрошую Його за мій внутрішній безлад, за мої гріхи.

Смиренно прошу Ісуса, щоб прийшов до мене, остудив мої пристрасті, допоміг мені, бо я слабкий, зміцнив те, що в мені є добре.

Ісусе, вірю Тобі й довіряю, прагну свідчити про Тебе своїм життям. Ісусе, Ти присутній у вигляді хліба. Люблю Тебе понад усе. Гаряче прагну глибокої єдності з Тобою. Не можу тепер прийняти Тебе в Євхаристії, але прошу, щоб Ти прийшов до мого серця зі своєю любов’ю...

 

Хвилина тиші.

 

Ісусе, Ти присутній у моїй душі. Прошу, не дозволь, щоб гріх віддалив мене від Тебе. Ісусе, моє найбільше добро, моя найсолодша Любове, торкнися мого серця і розпали його, щоб воно завжди палало любов’ю до Тебе. Амінь.


Або:

Мій Ісусе! Вірю, що Ти присутній у Пресвятій Тайні Євхаристії! Люблю Тебе над усе, і моя душа тужить за Тобою. Не можу зараз Тебе прийняти в Пресвятій Тайні Євхаристії, тому хоча б духовним чином прийди до мого серця! Запрошую Тебе, відчиняю навстіж двері мого серця, згадуючи Твої слова: «Ось стою під дверима і стукаю. Якщо хто почує Мій голос і відчинить двері, Я ввійду до нього і буду вечеряти з ним, і він зі Мною» (Одкр 3, 20). Обіймаю Тебе, неначе б Ти вже був у мені, і весь єднаюся з Тобою. Ісусе, моє найвище Добро й моя солодка Любове! Торкнись мого серця й запали його, щоб воно завжди палало любов’ю до Тебе.

 

Або:

О Ісусе, наш Спасителю, наша Любове, наше Прагнення, Бог від Бога, будь зі мною! До Тебе звертаюсь я з глибини серця. Благаю Тебе увійти до душі моєї! Відвідай її і приготуй за благоволінням своїм! Очисти її від усіх плям і вад, бо Пречистому мешканцю личить бездоганна оселя. Освяти мене як Храм Твій, що Тобою споруджений. Очисти цей Храм від усякого гріха. Наповни його Твоєю благодаттю і утримай її в ньому, щоб я завжди і всюди був Храмом, гідним Твого перебування. Увійди, Пастирю Предобрий, в душу мою! Дай мені скуштувати солодкість Трапези Твоєї! Амінь.


(св. Августин)

Після Cвятого Причастя

Поклоніння: О мій Ісусе! Я знайшов те, чого шукав. Ти моя єдина утіха, моя надія, моє найвище благо, моє Все. Повний смирення, я стаю на коліна перед Тобою і почитаю Тебе як свого Бога, Господа і Спасителя. Хвала, честь і подяка Тобі навіки.

Подяка: О мій Ісусе! Пізнаю непомірність добра Твого і дякую Тобі від повноти серця за нескінченні благодіяння, якими Ти удостоїв мене, так наблизившись до мене і наситивши мене своїм Тілом і Кров’ю задля вічного життя. Душа моя навіки зрошена Твоїм нескінченним милосердям.

Принесення жертви: О мій Ісусе! Сповнений якнайглибшої подяки, приношу в жертву Тобі все, що маю. Тобі присвячую тіло своє, душу мою, життя моє, сили мої, думки мої, слова і справи. І нехай буду я угодний Тобі завжди і в усьому!

Прохання: О мій Ісусе! Відтепер Ти в мені, невичерпне джерело всякого блага. Відведи від мене все, що неугодне Тобі, і дай мені все, що спрямовує до Тебе. Допоможи Церкві Твоїй, щоб могла вона служити Тобі у світі. Пролий, Господи, благословення Твоє над моїми батьками та опікунами душі моєї, добродійниками і родичами, а також усіма людьми на землі, і дай душам померлих у вірі покоїтися в мирі за благословенням Твоїм.

Молитва до Пресвятої Діви Марії

О Маріє, Пресвята Діво і Мати, ось я прийняв Твого возлюбленого Сина, якого Ти зачала у своїм пречистім лоні, якого Ти породила, годувала і пригортала до себе. Зі смиренням і любов’ю я віддаю Тобі Того, чия присутність наповнювала Тебе найбільшим щастям і радістю, щоб Ти взяла Його у свої обійми і любила своїм серцем. Я приношу Його Всевишній Трійці як прояв найбільшого Божого культу, а також на Твою честь і славу та за потреби мої і всього світу. Прошу Тебе, о добра Мати, виблагай для мене прощення гріхів, щедру благодать, щоб я ще ревніше служив Христові, і благодать остаточну, щоб я разом із Тобою міг прославляти Його повіки. Амінь.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку