Молитовник

Молитва за ненароджених дітей

Господи Ісусе, за заступництвом Твоєї Матері Марії, яка з любов’ю Тебе породила, а також за заступництвом св. Йосифа, людини безмежної довіри до Бога, який опікувався Тобою після народження, – прошу Тебе в інтенції ненароджених діток, а особливо тих, яким загрожує небезпека аборту. Прошу, дай їхнім батькам любов і мужність, щоб залишили своїм дітям життя, яке Ти сам їм призначив. Амінь.

Молитва людини похилого віку

Стерпну і достойну старість дай нам, о Господи!

Старість зцілення душевного дай нам, о Господи!

Старість смиренну і вдячну дай нам, о Господи!

Старість спокійну і втішливу дай нам, о Господи!

Священний страх перед судом Твоїм дай нам, о Господи!

Останнє Причастя в повній свідомості дай нам, о Господи!

Від егоїстичної старості бережи нас, о Господи!

Від похмурої і сварливої старості бережи нас, о Господи!

Від порожніх скарг бережи нас, о Господи!

Від докорів пам’яті бережи нас, о Господи!

Від страху і сумніву бережи нас, о Господи!

Від раптової і непередбаченої смерті бережи нас, о Господи!

Наші тілесні й душевні страждання як жертву прийми, о Господи!

Величчю віри освіти нашу старість, о Господи!

Надією на воскресіння наше переміни нас, о Господи!

О Боже, який дозволив мені досягти глибокої старості, дай мені милість терпляче перенести її випробування, щоб закінчення мого життя не було тягарем для моїх близьких. Про це прошу Тебе через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва вдови

Господи Ісусе Христе! Ти обіцяєш утіху та розраду тим, хто звертається до Тебе в горі та недолі. Ось приходжу до Тебе, мій Ісусе. Глянь на мою самотність, підкріпи й утіш мене. Я знаю, що ніщо не діється без Твоєї святої волі. Знаю, що все, що робиш, є для добра людських душ. Однак тяжко сумую через втрату найліпшого й найвірнішого мого чоловіка. Заспокій мене, Ісусе! Потіш особливо тоді, коли смуток панує в моєму серці, а прикрощі повсякденного життя та подвійний тягар обов’язків відбирають силу духа й ставлять мене над прірвою розпачу. Тоді, мій Боже, заспокій моє серце втіхою святої віри; тоді, Ісусе, дай згадати Твою радісну обіцянку: «Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться». Крім цього, молю Тебе, Господи, не випускай мене з-під Твоєї пресвятої опіки, а захищай, щоб я ніколи не зійшла з чесної дороги та не потрапила в небезпеку, яка може загрожувати моїй чесності. Вчини так, щоб пам’ять про смерть і суд затримували мене завжди на дорозі Твоїх заповідей, і щоб я дійшла туди, де Ти царюєш разом з Отцем і Святим Духом на віки вічні. Амінь.

Молитва сироти

Боже великого милосердя й Подателю всякого блага! До Тебе, як до єдиного Утішителя засмучених і залишених, прибігаю в моєму сирітстві та гіркими сльозами молю Тебе: не забудь про мене, бідного (бідну) сироту! За незбагненними постановами Твоєї Премудрості, лишив (лишила) мене назавжди мій тато (моя мама), і я зостався (зосталася) на світі без щирої опіки й охорони. «Нехай буде воля Твоя свята», – у покорі кличу до Тебе і благаю Тебе, Отче Небесний: візьми мене під свою опіку, дай мені в серці любов до доброго й огиду до всякого гріха. Тобі, предобрий Отче, вручаю долю цілого мого життя і молю Тебе: зміцнюй мене у вірі, надії та любові до Тебе, єдиного мого Добра. Допоможи мені своєю ласкою жити в християнських чеснотах і заслужити на щасливу вічність. У моєму сирітстві укріплюй мене завжди терпеливістю в тяжкому горі, в нестатках і потребах. Зворуши серця моїх свояків та ближніх до милосердя, нехай подадуть мені поміч у моєму сирітстві. Благослови усіх моїх опікунів, що люблять мене, добро мені чинять і осолоджують моє сирітське життя, нагороди їх земними й небесними Твоїми дарами, а покійному батькові (матері) прости його (її) провини й подай йому (їй) вічний спокій. Амінь.

Молитва дитини за батьків

Добрий Боже! Твоїй опіці доручаю моїх батьків. Своїм Провидінням дивися за ними. Благослови їхній труд, підтримуй їхнє життя. Уділи їм благодаті завжди бути з’єднаними з Тобою. Помнож їхню віру, уповання на Тебе і любов серця; нехай у Тобі знаходять справжній мир.

Допоможи мені постійно пам’ятати і активно допомагати батькам, щоб я міг (могла) їм віддячити за блага, отримані від них.

Батькам нашим належить слушний відпочинок, а все ж таки вони турбуються про нас постійно. Подай їм, Боже, спокійний вечір життя та будь із ними, щоб не почувалися самотньо. Продовж дні їхнього життя, додай сил і надії, а колись дай осягнути вічну нагороду на небесах. Амінь.


*

 

Всемилостивий Боже! Дякую Тобі за моїх батьків і за все те добро, що Ти мені дав через них. Вони виховали мене, навчили любити Твої святі заповіді та ненавидіти гріх. Я їх люблю й хочу завжди шанувати їх.

Благослови їх, Господи, усяким добром та довгим і щасливим життям, борони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі. Дай, щоб вони на старості дочекалися потіхи від своїх дітей, і передусім від мене, а по смерті прийми їх і мене до Небесного Царства. Амінь.

 

Господь, під покровом крил Твоїх

Бережи батьків моїх.

Віддай заслужену нагороду

За їхню любов і доброту.

Молитва за сина, який іде до війська

Господи Боже Предвічний, Царю Всесвіту! Ти для збереження справедливості й миру дозволяєш державам уживати меча та утримувати військових. Коли ж за Твоєю волею наш син (брат) іде на службу Вітчизні, молимо Тебе: Боже, допоможи йому бути вірним своєму званню і не дозволь йому погубити свою душу. Дай йому сили, терпіння й витривалість у цій тяжкій службі. Передусім дай йому, Боже, сили проти ворогів його душі, щоб завдяки Твоїй пресвятій благодаті він зберіг святу віру. Пресвята Діво Маріє! Віддаю його Тобі під Твою могутню опіку. Вкрий його своїм плащем і не випускай з-під нього, доки не повернеться назад. Амінь.

Молитва за невиправних дітей

Всезнаючий і Всемилостивий Боже! Ти знаєш людські серця. Ти ліпше від мене знаєш провини моєї дитини. Але Ти, Боже, бачиш також мою тяжку журбу, яка стискає моє серце: невиправність мого сина (доньки). Господи! Усі мої старання вести цю нещасну дитину дорогою Твоїх святих заповідей залишились без успіху. До кого ж піду, кого ж покличу на допомогу, як не Тебе, Всемогутній Господи?! Ти своєю ласкою пом’якшуєш найтвердіші серця грішників. Господи! Ти розбійника на хресті пригорнув до себе, Господи! Ти перемінив серце грішної Магдалини. Тому благаю Тебе через Кров і смерть Твого Сина, нашого Господа Ісуса Христа: пом’якши й переміни серце моєї дитини. Боже, благаю Тебе, скеруй життя моєї дитини таким чином, щоб вона ввійшла на дорогу Твого святого закону, покаялась і жила за Твоєю святою волею. Маріє! Мати милосердя й пристановище грішників! Заступись за мене перед Богом і випроси мені таку втіху, щоб я побачив (-ла) свою дитину чесною в житті й святою в Царстві Твого Сина. Амінь.

Молімося за наше юнацтво

Зглянься, Духу Святий, наповни юнацькі серця гарячим прагненням істини, праведного шляху, досконалого життя.

Запали в них Твій вогонь, щоб самі вони стали тим світлом, яке осяває і гріє, і втішає саме в нинішню пору таких великих затьмарень і спокус.

Дай молодим людям таку відданість, яка не дозволила б їм відхилитися від Любові Божої ні заради очікуваних переваг, ні заради запобігання небезпекам, які їм загрожують. Хай зрозуміють вони, що ніхто з них не повинен жити для одного себе. Хай наповнюються живим усвідомленням відповідальності за братів і сестер своїх, апостольським душевним запалом і мужністю.

Маріє, Мати Небесна, також і Твоєму Непорочному Серцю доручаємо ми наших хлопців і дівчат, покажи їм шлях до пізнання єдиного й істинного Відкупителя, Ісуса Христа. Захисти їх від усякого зла, від усякого гріха і їх наслідків.

Святі Ангели, боріться за юнацтво наше, ведіть його, врятуйте його! Амінь.

Молитва батьків за дитину, яка підростає

Христе, Господи наш і Світло істинне, поблагослови нас у вихованні нашої дитини, яка хвилює нас своєю поведінкою. Ти, котрий проникаєш в людські серця, допоможи нам зрозуміти дитину і зміни, які в ній відбуваються. Просвіти нас, щоб ми знали, як її виховувати. Слово Предвічне, дай нам відповідне слово в потрібну хвилину. Вчини, щоб між нами і дитиною була цілковита довіра. Христе, який любиш кожну душу, підтримуй у нас велику і розсудливу любов до нашої дитини. Нехай вона дивиться на Тебе як на найчудовіший приклад і в Тобі знайде підтримку і силу для своїх юних років. Ти, що живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Молитва батьків за дитину, яка готується до святих таїнств

Ісусе Євхаристійний, що даєш себе у жертву на вівтарі, поживо для душ наших – з радістю чекаємо на день, коли Ти вперше прийдеш до нашої дитини. Просимо Тебе, допоможи дитині в навчанні і пробуди її волю, щоб вона Тобі сподобалася своєю побожністю і поведінкою. Пильнуй її від гріховного бруду, допоможи зберегти чистоту серця і запали в ній любов до Тебе, Христе, Друже дітей. Дай нам, батькам, свою допомогу, щоб ми підтримували дитину в підготовці до прийняття Тебе, Хлібе живий. Доручаємо Тобі, Ісусе Христе, усіх дітей, які приходять до Твого столу. Благослови їх. Амінь.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку