Молитовник

ВЕЧІРНІ МОЛИТВИ

Станьмо в присутності Бога з молитвою возвеличення

Величаю Тебе, мій Боже, з покорою, яку відчуваю, споглядаючи Твою Славу. Вірую в Тебе, бо Ти є Правда. Довіряю Тобі, бо Ти безмірно добрий. Люблю Тебе всім серцем, бо Ти найбільш гідний любові, і з любові до Тебе я люблю свого ближнього, як самого себе.

 

Дякуймо Богові за отримані благодаті

Як дякувати Тобі, Боже, за доброту, яку Ти являєш до мене? Споконвіку Ти думав про мене і сотворив мене з нічого. Для того, щоб відкупити мене, Ти віддав своє життя і щоденно обдаровуєш мене своїми благодатями. Що я можу зробити, аби віддячити Тобі за Твою доброту? Закликаю всі блаженні душі: разом зі мною прославляйте милосердя Бога, який не перестає чинити мені добро, хоч я негідний і невдячний.

 

Пропозиції для іспиту совісті

МОЛИТВА: Моє спілкування з Богом? Пам’ять про Його присутність? Подяка? Прагнення жити по-християнськи? Прохання? Покладання надії? Молитва про прощення?

 

РОБОТА, НАВЧАННЯ, ВІДПОЧИНОК: Уміння розпоряджатися часом? Виконання обов’язків? Відданість справі? Прийняття своїх власних обмежень і відповідальність за здібності? Боротьба з лінню і труднощами? Форми відпочинку, турбота про гарний настрій?

 

СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ: Пошана? Співпраця і взаємодопомога? Доброзичливість у словах і у справах? Схвалення розумних пропозицій? Увага до турбот і страждань інших? Прагнення до справедливості? Захист слабких?

 

Просімо Бога про прощення наших гріхів

Боже мій, усім серцем жалкую за гріхи, якими я образив Твою гідну прославлення велич. Відкидаю їх з огидою, бо Ти безмежно добрий і понад усе гідний любові, а гріхами нехтуєш. Покірно прошу Тебе: будь милосердний, пробач мені. Я вирішую з допомогою Твоєї святої благодаті більше не ображати Тебе і спокутувати Твоїй справедливості. Амінь.

 

Пс 27(26), 1-2. 7-11. 13-14

Господь – моє світло і мій Спаситель.

Кого мені боятися?

Господь – захисник мого життя.

Кого мені лякатися?

Коли підступали до мене злочинці,

щоб їсти моє тіло, –

Гнобителі й мої вороги, –

вони знемагали і падали.

Почуй, Господи, мій голос, коли я кликатиму,

помилуй мене і дай відповідь мені.

В Тобі сказало моє серце:
«Шукайте Мого обличчя».

Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя!

Не відверни від мене свого обличчя,

не відвертайся від раба свого в гніві.

Будь моїм помічником, не покинь мене

і не залиши мене, Боже, Спасителю мій!

Адже мій батько і моя мати залишили мене,

а Господь мене прийме.

Господи, навчи мене Твоєї дороги, –
задля моїх ворогів

веди мене прямою стежкою.

Я ж маю надію побачити Господні блага

на землі живих.

З нетерпінням чекай на Господа,
будь мужнім,

Хай зміцняється серце Твоє –
з нетерпінням очікуй Господа!

Слава Отцю...

ВЕЧІРНІ МОЛИТВИ (На вибір)

Молитва на ніч

Залишайся з нами, Господи, бо настає вечір і вже день добігає кінця.

Залишайся з нами і з Твоєю Церквою святою.

Залишайся з нами наприкінці дня, наприкінці нашого життя, наприкінці світу цього.

Залишайся з нами, з Твоєю добротою і благодаттю, з Твоїм святим Словом і Твоїм таїнством.

Залишайся з нами, коли огорне нас ніч муки і тривоги, ніч сумнівів і спокус, ніч убогості і поразки, ніч самотності, ніч хвороби і страждання, ніч гіркої смерті.

Залишайся з нами і з тими, яких любимо, з нашими сестрами та братами, з малими і великими, з тими, що близько, і з тими, що далеко, зі здоровими і хворими, і з тими, що радуються, і з тими, що плачуть, з усіма, що носять біль у серці.

Залишайся з нами, Господи, і з усіма, хто довіряє Тобі, тепер і навіки. Амінь.

 

Молитва перед сном

Ось я, Господи. День наближається до кінця. Якщо я сьогодні зробив щось добре, дякую Тобі за це, Господи. Якщо я згрішив, нехай Твоя любов простить мені постійну слабкість. У цій нічній тиші, в якій відчуваю Тебе, я думаю про іншу ніч, про ту, яка надійде, коли мої очі востаннє побачать світло землі. Смерть надійде так само, як приходить ніч, – так само неминуча й глибока. Вчини так, щоб вона була найгарнішою з моїх ночей. Засинаючи цього вечора, жертвую Тобі мою душу так, ніби це була б година моєї смерті. Отче, прийми мене, вчини, щоб, засинаючи спокійно, я навчився вмирати. Aмінь.

 

Інші вечірні молитви

О Боже, ось минув ще один день мого життя. Кожна мить, прожита мною, була дарована Тобою: працював я чи відпочивав, спілкувався з людьми, або був наодинці з собою, радів або сумував, – усе було Твоїм даром.

Дякую Тобі за все, що мені довелося пізнати і пережити сьогодні. Ти один знаєш, чи зумів я виконати Твою волю. Пробач мені за все те, що я недодивився, про що забув, за все, що не було за волею Твоєю. Помилуй мене, грішного. Дозволь, щоб нічний відпочинок примножив у мені сили, щоб я міг краще прожити день завтрашній.

Опікай усіх сплячих і тих, хто трудиться цієї ночі. Усе майбутнє моє і моїх близьких ввіряю Твоїй милосердній турботі, наш Боже і Отче. Амінь.


*

 

Всемогутній вічний Боже, усім серцем дякую Тобі за всі благодіяння і благодаті сьогоднішнього дня, за всі печалі й радощі, за досягнення і невдачі. Усе прийми заради великої слави Твоєї. Прийми всі приємні Тобі мої вчинки, молитви, тихі зітхання, вдячно перенесені страждання. Прийми моє серйозне ставлення до образу Твого в кожній людині, турботу про те, щоб завжди слідувати заповідям Твоїм. Прийми мій сон, моє пильнування і кожну мить ночі, яка надходить.

Славлю Тебе, Боже, звертаючись до Тебе так, як Ти того бажаєш, мізерним словом людської мови. Знаю, що Ти чуєш мене і мою молитву. Амінь.

Отче наш…

Тобі, Маріє, Посереднице наша і Помічнице, вам, небесні Ангели, мій Ангеле-Хранителю і всі Святі в небі, всім серцем дякую за турботу і допомогу. Випросіть у Господа благословення для мене і моїх близьких на цю ніч. Амінь.

 

Витай, Царице (Sаlve Regina)

Витай, Царице, Мати Милосердя! Життя, насолодо і надіє наша, витай! До Тебе взиваємо ми, вигнанці, потомки Єви; по Тобі зітхаємо, тужимо і плачемо у цій сліз долині.

Тому, Заступнице наша, просимо: зверни на нас милосердні очі Твої, та Ісуса, благословенний плід утроби Твоєї, покажи нам по цьому вигнанні. О ласкава, о милосердна, о солодка Діво Маріє!

 

Молитва в суботній вечір

Господи, ось я стою цього суботнього вечора перед Твоїм обличчям. Дякую Тобі сьогодні за благодіяння минулого тижня: зa всі докази Твоєї благодаті, за Слово Доброї Новини. I зa таїнство спасіння, яке Ти нам дав, зa цю велику спільноту однієї віри i однієї любові, до якої Ти залучив нас, так часто самотніх. Дякуємо Тобі також за всі жертви тих, кого Ти покликав, щоб переносили заради Тебе біль, смуток і страждання. Ось стою тепер перед Тобою, щоб приготуватися на Твій День, Великий День Господа. Очисти мене, Найсвятіший, прости мене за все, що я занедбав чи щось погане вчинив. Заверши в мені те, чому Ти дав початок. Дозволь мені бути Твоїм слугою, чиї стегна підперезані в очікуванні Господа. Дай мені мудрість п’ятьох мудрих дів, які тримають каганці в руках і олію в посудинах.

Прошу Тебе, поблагослови також усіх тих, які завтра проголошуватимуть нам Слово Твоє і дадуть нам Тебе у Пресвятій Євхаристії.

Нехай принесе плід те, що Ти посієш.

 

Обдаруй завтрашню неділю сяйвом Твоєї вічної світлості, щоб освітлювала наш труд, працю й турботу найближчих днів.

Допоможи мені спрямувати свій погляд до Твого вічного Царства, де сонце, яким є Ти, ніколи не знає заходу.

Дозволь мені наприкінці життя дочекатися світанку Вічної Неділі у Твоєму новому творінні.

Прошу про це через заступництво Пресвятої Діви і Матері, усіх Святих Твоїх і Ангелів.

Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Подяка у недільний та святковий вечір

Дякуємо Тобі, Небесний Отче:

– за відпочинок i спокій цього святого дня, в якому роздумуємо про всі Твої благодіяння i шукаємо Твого обличчя;

за всі докази Твоєї доброти в наших домівках, у нашому житті, але передусім у Твоїй Церкві, у житті нашої парафії;

– за цю велику благодать, що Ти покликав нас до католицької і апостольської Церкви;

– за Твою благодать, яка нас оберігає, завдяки якій Ти чуваєш над нашими душами й тілами та підтримуєш нас у час спокус і випробувань;

– за спільність з усіма, які взивають Твоє Ім’я;

– за Твою доброту, яка промовляє до нас постійно і благословляє нас із дарів Твого створіння;

– за Твій дар дарів, який у Твоєму Синові, Ісусі Христі, став нашим уділом;

– i зa цю надію, з якою в Ім’я Ісуса Христа чекаємо на Твій великий день, день останній. Aмінь.

 

Вечірнє благословення

Хай благословить вас (тебе) Господь і оберігає.

Обличчям своїм хай Він вам (тобі) засяє і помилує вас (тебе).

Хай до вас (тебе) лице своє повернее і огорне вас (тебе) миром.

Хай благословить вас (тебе) Господь. Амінь.

ВЕЧІРНІ МОЛИТВИ (ІІ варіант)

Отче наш... Радуйся, Маріє... Вірую...

Під твій захист... Ангел Господній...

 

Зроби короткий іспит совісті. Пригадай, що протягом дня зробив, сказав або подумав злого, які обов’язки занедбав? Пригадай собі також, що доброго сьогодні вчинив, чи сьогодні був кращим, ніж учора? За добро подякуй, а за зло перепроси Небесного Отця.

 

Отче Небесний, дякую Тобі за сьогоднішній день, за те, що даруєш мені цей вечір, аби я міг знову зустрітися з Тобою. Дякую Тобі за благодаті сьогоднішнього дня, за радість і смуток, успіхи і негаразди, за все, що подарував мені, і те, що приготував. Прости мої гріхи та занедбання. Пригорни мене до свого Серця, щоб я міг вірно Тобі служити і прославляти Тебе у своєму житті. Амінь.

Пресвята Діво Маріє, оберігай мене цієї ночі від усякого зла. Святий Йосифе, опікуйся мною.

Лягаючи спати: Ісусе Христе, Тобі віддаю мій сон і відпочинок; оберігай мою душу і тіло. В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку