Молитовник

Прохання освятити день і працю

Господи, дай нам сьогодні день радісний та спокійний і без гріха, щоб ми дожили до вечора і могли Тебе благословити з радістю і чистотою серця. Підтримуй милостиво всіх, хто просив нас про молитву, та наповни всіма дарами їхні душі й тіла. Амінь.

Перед тим, як іти на роботу

Благослови, Господи, цю роботу, яку нині розпочинаю, і допоможи мені успішно завершити її за допомогою Твоєї благодаті. Тобі присвячую ввесь труд і старання, щоб вони послужили на благо і спасіння моїх ближніх. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Після роботи

Великий Боже! Ти – початок і кінець усього сущого, тому благослови завершення цієї справи. Приношу її Тобі як дар вдячності за всі Твої благодіяння, як жертву за відкуплення гріхів моїх, як завдаток вічного життя, і єднаю його зі стражданнями, які переніс наш Господь і Спаситель з любові до нас. О Пресвята Трійце, нехай прославить Тебе мій труд і відпочинок. Нехай прославляє Тебе вічно душа моя. Амінь.

Слава Отцю…

Молитва перед їдою

Благослови + Господи Боже, нас і ці дари, які з Твоєї доброти ми споживатимемо. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Або:

 

Благослови + Господи Боже, нас і ці дари, які з Твоєї щедрості ми отримали, і відкрий наші серця, щоб ми вміли ділитися хлібом і любов’ю з усіма. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва після їди

Дякуємо Тобі, Господи Боже, за ці дари, які з Твоєї доброти ми споживали. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Або:


Благословен Ти, Христе, Боже наш, що дав нам їжу у свій час. Наповни нас також Духом Твоїм Святим і перебувай з нами по всі дні нашого життя. Амінь.

Проходячи повз храм

Проходячи повз храм, необхідно віддати честь цьому святому місцю, тому що там під виглядом хліба перебуває в Пресвятому Таїнстві сам Господь-Спаситель. На хвилинку знімаємо головний убір або робимо хресне знамення. У цей час можемо промовити таку молитву:


Поклоняємося Тобі, Пресвятий Господи Ісусе Христе, присутній тут і в усіх Твоїх храмах на землі. Благословляємо Тебе за те, що через Твій хрест і страждання Ти відкупив світ.

Молитва до Духа Святого перед навчанням

Святий Духу, який освітлюєш наші серця і наш розум, додай нам сил і талантів, щоб ця наука була для нас корисною тепер і для життя вічного. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва після навчання

Дякую Тобі, Боже, за світло цієї науки. Хочу, щоб, просвітлений нею, міг завжди прославляти Тебе і виконувати Твою волю навіки. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про мир

Боже, незбагненна глибино миру, джерело всіх блаженств і Подателю всіляких почуттів, невичерпне море любові! Ти даєш мир усім, хто його приймає. Відкрий нам сьогодні море Твоєї любові i підкріпи нас струменем багатства Твоєї благодаті з вибраного джерела Твоєї доброти. Вчини нас дітьми спокою та спадкоємцями миру, розпали в нас вогонь Твоєї любові, дай нам дар страху Божого, зміцни нас, слабких перед лицем Твоєї міці, з’єднай нас тісно з собою та з ближніми міцним і нерозривним вузлом єдності.

 

*


Господи, джерело святих бажань! Даруй своїм вірним мир, якого не може дати світ, щоб ми могли цілковито присвятити себе служінню Тобі, і щоб усі наші дні, позбавлені страху перед ворогами, проходили в мирі під Твоїм захистом. Амінь.

 

Про любов

Духу Святий, прийди до мого серця. Боже живий, міццю Твоєю святою потягни моє серце до себе. Благоволи уділити мені розумної любові й дару страху Божого. Збережи мене від усякої поганої думки. Хай Твоя любов буде мені вогнем і світлом, щоб кожний тягар став для мене легким тягарем, святий мій Отче i солодкий мій Господи! Підтримай мене в кожному Твоєму служінні. Христе, любове! Подай мені любов Твою! Амінь.

(cв. Катерина Сієнська)

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку