Молитовник

Ранкова молитва

В Ім’я Отця... Отче наш... Радуйся, Маріє... Ангеле Божий... Під Твій захист...

Господи, дай мені зустріти з душевним спокоєм усе, що принесе мені цей день. Дай мені цілковито віддаватися Твоїй святій волі. Протягом цього дня допомагай мені і підтримуй мене. Хоч би які звістки я сьогодні одержав, навчи мене приймати їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все є Твоя воля. В усіх моїх справах і словах керуй моїми думками і почуттями. В усіх непередбачених випадках не дай мені забути про те, що все Ти мені послав. Навчи мене просто і мудро ставитися до всіх людей, нікого не ображаючи і не засмучуючи. Господи, дай мені силу перенести втому і всі події цього дня. Керуй моєю волею і навчи мене молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити. Амінь.

Спільні молитви вранці

У. В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

В. Віддаймо честь Всевишньому Богові і дякуймо Йому за всі Його добродійства: Царю віків, безсмертному і невидимому Богові самому честь і слава на віки вічні.

У. Амінь.

В. Молімося один за одного, за наших найближчих і за всіх людей словами, яких навчив нас Господь Ісус:

У. Отче наш…

В. Жертвуймо Господу Богу наші думки, слова і всі вчинки сьогоднішнього дня.

У. Думки, слова, справи мої присвячую, о Господи, на Твою славу.

В. Віддаймо честь Пресвятій Матері і довірмо себе Її опіці.

У. Радуйся, Маріє…

В. Господи, Боже Всемогутній, який дозволив нам дочекатися початку сьогоднішнього дня, збережи нас своєю міццю, щоб ми протягом цього дня не дозволили собі жодного гріха, а наші думки, слова і вчинки нехай завжди прямують до виконання Твоєї святої волі. Через Христа, Господа нашого.

У. Амінь.

В. Визнаймо нашу віру:

У. Вірую в Бога Отця…

В. Пригадаймо собі найважливішу заповідь:

У. Любитимеш Господа Бога твого всім серцем твоїм, усією душею твоєю, усією силою твоєю і усією думкою твоєю, а ближнього твого, як себе самого.

Уранішнє славослів’я

Славлю Тебе, мій Боже, і люблю Тебе всім серцем. Дякую Тобі за те, що Ти створив мене, зробив християнином і зберіг від смерті цієї ночі. Тобі віддаю всі мої сьогоднішні вчинки. Хай будуть вони бажані Тобі і служать Твоїй славі. Збережи мене від гріха і всякого зла. Хай благодать Твоя завжди перебуває зі мною і моїми близькими. Амінь.

Заклик до прославлення Бога

Підемо, радісно заспіваємо Господу,

будемо вигукувати Скелі нашого спасіння.

Прийдемо в Його присутність із хвалою –

і радісно співатимемо Йому пісні.

Адже Господь – величний Бог,

Він великий цар над усіма богами.

В Його руці – земні простори,

Йому належать вершини гір.

i море – Його, – Він його створив,

і суходіл створили Його руки.

Підемо, поклонимося, припадемо,

і впадемо на коліна перед Господом,

який нас ствoрив.

Адже Він є наш Бог,

ми – Його народ, частина Його отари,

вівці під Його рукою.

Сьогодні, коли почуєте Його голос:

«Не робіть закам’янілими ваші серця,
як біля Мериви,

в день випробування в пустелі,

де спокушали Мене ваші батьки.

Вони випробували Мене,
хоча побачили Мої діла».

 

Пс 95(94), 1-9

Пожертвувати день

У все, що роблю, хай проникне Твоя любов. Господи мій і Боже мій, ось кличу Тебе! Наповни духом Твоїм усе, що роблю, наповни Твоєю міццю труд мого дня. Постійно прошу Тебе, забери від мене всю злість, обдаруй покорою, витривалістю та самозреченням. Нехай перестану робити те, що перешкоджає в пошуках Тебе; хай втечу від тиші, яка не спочиває в Тобі. Обдаруй мене Твоєю радістю, нехай вона мене огорне, як невгасиме полум’я, i посеред того, що тяжке, і посеред того, що болить. Обдаруй мене світлом, щоб воно проникнуло крізь темряву, у якій люди забули про Тебе. Обдаруй мене мужністю в діянні, терпеливістю у виконуванні щоденних обов’язків, витривалістю, коли плоди моєї праці приховуєш від мене в таємниці Твоїх намірів. Господи, прийми цей день і всі дні мого життя. У все, що роблю, хай проникне Твоя любов. Aмінь.

Пожертвувати себе Серцю Ісуса

О Божественне Серце Ісуса! Жертвую Тобі через Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії всі молитви, справи й хрест сьогоднішнього дня як винагороду за всі мої гріхи. Єднаю їх з усіма намірами, в яких Ти сам жертвуєш себе за нас на вівтарі у Пресвятій Євхаристії. Приношу їх Тобі за святу Церкву, за Святішого Отця, за навернення грішників і в усіх намірах, визначених на сьогоднішній день, за мою сім’ю, а особливо – за моїх батьків, настоятелів, родичів і друзів, як живих, так і померлих.

Молитва про добрий день

Господи, у тиші дня, що настає, приходжу благати Тебе про мир, мудрість і силу. Прагну дивитися сьогодні на світ очима, сповненими любові, бути терпеливим, тихим і мудрим. Хочу дивитися на Твоїх дітей і бачити їх так, як Ти їх бачиш, і знаходити в них те, що добре.

Дай мені таку радість, щоб усі, кого я сьогодні зустріну, відчули Твою присутність. І нехай я буду для всіх хлібом, як Ти єси ним для мене кожного дня. Амінь.

Молитва св. Бернарда

Згадай, о Пресвята Діво Маріє, що ніхто ніколи не чув, щоб Ти залишила того, хто звертається до Тебе, кличе Тебе на допомогу, заступництва Твого просить. Отож і я з довірою приходжу до Тебе, Діво над дівами й Мати; звертаюся до Тебе, як плачучий грішник, перед Тобою стаю. О Матір Слова! Милостиво прошу: не погордуй моїми словами, а почуй їх і ласкаво вислухай. Амінь.

Молитва до Ангела-Хранителя

Ангеле Божий, Хранителю мій, Богом даний мені! Щиро благаю Тебе: просвіти мене сьогодні, вбережи від усякого зла, заохочуй до добрих учинків і веди спасенною дорогою. Амінь.

Поклонімося Пресвятій Трійці

Отче Предвічний, прославляю Тебе як мого Творця. Прославляю Твою любов і безмірну доброту, бо Ти з висоти своєї величі волів зглянутися на цей земний порох і вчинити його на cвій образ і подобу, покликавши мене до життя.

Ісусе Христе, Предвічне Слово, прославляю Тебе як мого Відкупителя. Рівний Небесному Отцю в Божественній природі, Ти через Матір став подібним до нас. Ти став слугою, щоб cвоїм убогим життям, принизливою смертю та славним воскресінням навчити нас, що в житті маємо покутувати, а смерть прийняти в почутті вини і покори, щоб за Твоїм прикладом через воскресіння ввійти в славу Божих дітей.

Святий Духу, славлю Тебе як джерело мого освячення. Ти, очистивши мене від гріхів вогнем своєї святої любові, приходиш до мого серця, щоб сповнити моє життя святістю, яка лине від Отця і Сина, та щоб піднести мене до участі в Їхній славі.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку