Літургія

Літургійні читання на 6 серпня, неділя

liturgijni cytanniaПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО (біл) Свято

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ   Дан 7,9-10. 13-14

Читання з Книги пророка Даниїла

Дививсь я - аж доки не були поставлені престоли, і не засів Вет- хий днями. Одіж на ньому, немов сніг, була біла; волосся на голові у нього, немов чиста вовна; престол його, як полум’я вогненне; колеса його, як вогонь палючий. Ріка вогненна розливалась, виходила з-поперед нього. Тисячі тисяч йому служили, і силенна безліч перед ним стояла. Суд засів, і розгорнуто книги. Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Людський; дійшов він до Ветхого днями, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й Царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його - влада вічна, що не минеться, і Царство його не занепаде ніколи. Слово Боже.

 

Псалом Респонсорійний       Пс 97, 1-2.5-6.9

Бог воцарився, Вишній над землею.

Господь зацарював: хай звеселиться земля! *

Нехай зрадіють численні острови!

Хмара й темрява навколо Нього, *

праведність і справедливість - основа Його престолу.

 

Гори, наче віск, розтопилися від присутності Господа, *

від обличчя Господа всієї землі.

Небеса сповістили Його правду, *

і всі народи побачили Його славу.

 

Адже Ти - Господь, *

Всевишній над усією землею,

Ти надзвичайно звеличився *

над усіма богами.

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 2 Пт 1, 16-19

Читання з Другого Послання святого Петра Апостола

Любі! Ми сповістили вам про силу та присутність Господа нашого Ісуса Христа, не йдучи за хитрими вигадка ми, але будучи очевидцями Його величі. Тому що Він прийняв честь і славу від БогаОтця, коли до Нього донісся від величної слави такий голос: «Це - Мій Син, Мій улюблений, якого Я вподобав!» І ми, будучи з Ним на святій горі, чули цей голос, що пролунав з неба. І ми маємо ще сильніше пророче слово. Ви добре робите, зважаючи на нього як на світильник, який світить у темному місці, - доки почне розвиднятися, і ранкова зоря засяє у ваших серцях. Слово Боже.

 

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 17,5в

Алілуя, алілуя, алілуя.

Це є Мій улюблений Син, якого Я вподобав;

Його слухайте!

 

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 17, 1-9

Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Ісус бере Петра, Якова та його брата Йоана і виводить їх самих на високу гору. І Він преобразився перед ними: обличчя Його засяяло, немов сонце, одяг став білий, немов світло. І ось з’явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. Озвавшись, Петро сказав Ісусові: «Господи, добре нам тут; коли хочеш, поставлю тут три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іллі». Поки він говорив, ясна хмара оповила їх, і з хмари пролунав голос: «Це є Мій улюблений Син, якого Я вподобав; Його слухайте!» Почувши це, учні попадали долілиць і дуже злякалися. Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: «Підійміться й не бійтеся». Підвівши свої очі, учні не побачили нікого, крім одного Ісуса. Коли вони сходили з гори, Ісус наказав їм, говорячи: «Нікому не розповідайте про видіння, доки Син Людський не воскресне з мертвих». Слово Господнє.


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку