Літургія

Літургійні читання на 18 червня, неділя

liturgijni cytanniaПРЕСВЯТИХ ТІЛА І КРОВІ ХРИСТА (біл) Урочистість

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Втор 8,2-3. 14б-16а

Читання з Книги Второзаконня

Мойсей сказав до народу: «Спогадай увесь той шлях, що ним водив тебе Господь, Бог твій, за цих сорок років у пустині, щоб упокорити тебе, щоб випробувати тебе, щоб довідатися, що в твоєму серці, чи додержуватимеш заповіді Його, чи ні. Він упокоряв тебе, морив тебе голодом та годував манною, про яку не знав ні ти, ні твої батьки; щоб ти пізнав, що не тільки хлібом живе людина, але всім, що виходить з уст Господніх, може жити людина. Не забувай ти Господа, Бога твого, який вивів тебе з Єгипетської землі, з дому неволі; який водив тебе величезною й страшною пустинею, де гадюки, отруйні вужі й скорпіони, сухий і безводний степ; який виточив тобі з твердої, як кремінь, скелі воду; який годував тебе в пустині манною». Слово Боже.

 

Псалом Респонсорійний   Пс 147,12-13. 14-15. 19-20

Єрусалиме, Господа оспівуй!

Хвали Господа, Єрусалиме! *

Сіоне, величай свого Бога!

Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *

всередині тебе синів твоїх благословляє.

 

Дає мир твоїм границям *

і наповняє тебе достатком пшениці.

Посилає на землю своє Слово, - *

швидко лине Його Слово!

 

Слово своє Він Якову сповіщає, - *

Ізраїлеві - свої присуди і свої настанови.

Він не вчинив так з жодним народом,

- присудів своїх Він не дав їм знати.

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ      1 Кор 10, 16-17

Читання з Першого послання святого Апостола Павла до корінтян

Брати! Чаша благословення, яку благословляємо, - хіба не є вона спільністю в Христовій крові? Хліб, який ломимо, - хіба не є він спільністю в Христовому тілі? Оскільки є один хліб, то ми, численні, становимо одне тіло, бо всі ми маємо участь в одному хлібі. Слово Боже.

 

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ   Йн 6, 51

Алілуя, алілуя, алілуя.

Я - хліб живий, що зійшов із неба;

якщо хто хліб цей буде їсти, житиме повіки.

 

ЄВАНГЕЛІЄ    Йн 6,51-58

Читання святого Євангелія від Иоана

Того часу Ісус сказав до народу: «Я - хліб живий, який зійшов з неба; якщо хто буде їсти цей хліб, житиме вічно. Хліб, який Я дам, - це Моє тіло, для життя світу!» Тоді стали сперечатися між собою юдеї, кажучи: «Як це може Він дати нам їсти своє тіло?» А Ісус сказав їм: «Воістину, воістину кажу вам: якщо не будете їсти тіла Сина Людського і не будете пити Його крові, не будете мати в собі життя. Хто їсть Моє тіло і п’є Мою кров, той має вічне життя, і Я його воскрешу останнього дня. Адже Моє тіло - справжня пожива, а Моя кров - справжній напій. Хто споживає Моє тіло і п’є Мою кров, той перебуває в Мені, і Я в ньому. Як послав Мене живий Отець, так і Я живу через Отця, - і той, хто буде споживати Мене, житиме через Мене. Це є хліб, який зійшов із неба. Не так, як батьки їли й померли, а хто споживатиме цей хліб, буде жити вічно!» Слово Господнє.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку