Літургія

18 травня - довільний спомин святого Йоана І, папи і мученика

Papa Ioannes IЙоан був родом з Сієни (або Кастелло-ді-Серена, поруч Кьюздино) в Італії.

Можливо, Йоан переховувався за ім'ям "Диякона Йоанна", якому Боецій, філософ VI століття, присвятив три із своїх п'яти релігійних трактатів написані між 512 і 520 роками. Йоан був дуже слабкий здоров'ям, коли він був обраний на папський престол в якості Папи Римського Йоана I. 

Після видання візантійським імператором едикту про переслідування людей, які сповідують аріанство, був відправлений (проти його волі) Теодоріхом Великим послом до візантійського імператора Юстина, щоб домогтися скасування або пом'якшення заходів проти єретиків. Таким чином він був першим папою, який відвідав Константинополь з посольством. Король Теодоріх пригрозив, що якщо Йоан не виконає свою місію, то почнуться репресії проти не-аріан на Заході. Йоан відправився в Константинополь зі значною свитою. Серед його сподвижників були єпископ Екклесій з Равенни, єпископ Євсевій з Фано і Сабін з Кампанії, а також світські діячі - сенатори Флавій Феодор, Флавій Інпортун Юніор, Агапіт та патрицій Агапіт.

Йоан не міг і навряд чи бажав вдало виконати доручену королем місію. Після повернення він був поміщений у в'язницю в Равенні за підозрою в змові з імператором Юстином. У в'язниці Йоан і помер від бездоглядності та жорстокого поводження. Його тіло було перевезено до Риму і поховано в базиліці Святого Петра.

Пізніше Йоан I був канонізований як мученик за віру. В мистецтві його зазвичай зображували за гратами або у в'язниці. Особливо він шанується в Равенні і Тоскані. 

За матеріалами Вікіпедії


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку