Літургія

Літургійні читання на 14 травня, неділя

liturgijni cytannia(біл) V Великодня Неділя

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ    ДІЯН 6,1-7

Читання з Діянь Апостолів.

Тими днями, коли зростала кількість учнів, почалися нарікання елліністів на юдеїв, що, мовляв, їхніх вдів занедбують при що­денному служінні. Скликавши громаду учнів, Дванадцятеро ска­зали: «Не годиться нам, облишивши Боже Слово, прислуговува­ти при столах. Виберіть, брати, з-поміж вас добре засвідчених сімох мужів, сповнених Духа та мудрості, й ми поставимо їх на це служіння. Ми ж постійно перебуватимемо в молитві та служінні слова!» Всій громаді сподобалося це слово. І вони виб­рали Стефана - мужа, сповненого віри і Святого Духа, Филипа, Прохора, Никанора, Тимона, Пармена і Миколу, прозеліта з Антіохії. їх поставили перед апостолами, і, помолившись, ті по­клали на них руки. А Боже Слово росло; кількість учнів у Єруса­лимі дуже множилася; також і серед священиків дуже багато були слухняними вірі. Слово Боже.

 

Респонсорійний псалом      Пс ЗЗ, 1-2.4-5. 18-19

Яви нам милість, бо в Тобі надія.

Ликуйте, праведні, у Господі - *

хвала праведним личить.

Прославляйте Господа на арфі, *

на десятиструнному інструменті Йому вигравайте.

 

Бо праведне Господнє слово, *

і всі Його діла вірні.

Він любить праведність і справедливість, *

милістю Господа земля повна.

 

Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *

котрі покладають надію на Його милосердя,

щоби спасти їхні душі від смерті, *

прогодувати їх під час голоднечі.

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1 Пт 2,4-9

Читання з Першого Послання святого апостола Петра. Улюблені! Приходячи до Господа - живого Каменя, відкинутого як непридатний людьми, але Богом вибраного, дорогоцінного, і ви самі, немов живе каміння, споруджаєтесь в духовний дім, щоби бути святим священством, приносити духовні жертви, приємні Бо­гові, через Ісуса Христа. Адже в Писанні зазначено: «Ось, Я кладу на Сіоні камінь наріжний, вибраний, коштовний; і хто вірить у Ньо­го, не буде засоромлений». Отже, для вас, які вірите, - честь, а для тих, хто не вірить, - «камінь, який будівничі відкинули як непри­датний, він став наріжним» та «каменем спотикання, і скелею спо­куси». Вони спотикаються, не вірячи в Слово; на це вони й постав­лені. А ви - рід вибраний, царське священство, святий народ, люд придбаний, аби звіщати чудесні діла Того, хто вас покликав із тем­ряви до свого дивовижного світла. Слово Боже.

 

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ   Йн 14, 6

Алілуя, алілуя, алілуя.

Я є дорога, і правда, і життя!

Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

 

ЄВАНГЕЛІЄ    Йн 14, 1-12

І Читання святого Євангелія від Йоана

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хай не тривожиться ваше сер­це: віруєте в Бога і в Мене вірте. В домі Мого Отця багато осель. Якби так не було, то чи Я сказав би вам, що йду приготувати вам місце? І якщо піду та приготую вам місце, то Я знову прийду і візьму вас до себе, щоби де Я, там і ви були. А куди Я йду, ви дорогу знаєте». Каже Йому Тома: «Господи, ми не знаємо, куди Ти йдеш. Тож як можемо знати дорогу?» Ісус говорить йому: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця інакше, як через Мене. Якби ви Мене знали, то знали б і Мого Отця. І відтепер знаєте Його і бачили Його!» Каже Йому Филип: «Господи, покажи нам Отця, - і цього нам вистачить». Говорить йому Ісус: «Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене, Филипе? Хто Мене бачив, той і Отця бачив. Як же ти говориш: "Покажи нам Отця?" Хіба ти не віриш, що Я є в Отці, й Отець є в Мені? Слова, які Я кажу вам, не від себе кажу. Отець, який у Мені перебуває, - Він і творить діла свої. Вірте Мені, що Я в Отці, а Отець у Мені. Якщо ж ні, то через самі діла вірте. Воістину, воістину кажу вам, що той, хто вірить у Мене, діла, які Я роблю, робитиме і він - навіть більші від них чини­тиме, бо Я іду до Отця». Слово Господнє.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку