Літургія

13 травня сестри-салезіянки, Дочки Марії Помічниці Християн (Сестри Салезіянки), відзначають свято своєї співзасновниці Марії Мадзерелло

640px-Maria Mazzarello card13 травня сестри-салезіянки, Дочки Марії Помічниці Християн (Сестри Салезіянки), відзначають свято своєї співзасновниці Марії Мадзерелло.

Марія Доменіка Мадзарелло (9 травня 1837, Морнезе, Італія – 14 травня 1881, біля П'ємонта, Італія) – свята, канонізована 13 травня 1951 року, засновниця (разом зі святим Іваном Боско) Згромадження Дочок Марії Помічниці.

Вона прожила коротке життя, лише 44 роки, але все його присвятила Богові й молоді, особливо найбіднішій. Її духовність – служити Ісусові з радістю, з любов'ю виконувати всі свої обов'язки. 

Уродженка італійського селища Морнезе, у 15 років Марія Мадзарелло всту­пила до Асоціації Дочок Непороч­ної Діви Марії, яка провадила виховну працю з дівчатами. Коли у 23 роки вона захворіла на тиф, для неї відкрився «новий» духовний шлях: фізична слабкість, з одного боку, дала їй глибшу віру в Бога, а з іншого, хвороба під­штовхнула відкрити швейну майстерню, де дівчата навчалися не тільки шиття, а й молитви та любові до Бога. Завдяки Божому провидінню 8 жовтня 1864 року Марія зустріла в рідному селищі дона Боско. Дівчина відчула, що він святий і що їх об'єднує спільна ідея – турбота про спасіння молоді. 1872 року святий Йоан Боско і свята Марія Доменіка Мадзарелло заснували в Морнезе Згромадження Дочок Марії По­мічниці для найбіднішої та найнужденнішої молоді. 

Марія Доменіка була талановитою настоятелькою, організаторкою та духовною наставницею, веселою та оптимістичною. Сестра Марія багато подорожувала, відвідуючи сестер і заохочуючи їх у місії. Померла вона 14 травня 1881 року, залишаючи Згромадженню міцні духовність і стиль виховання. Літургійне свято припадає на  13 травня.

Харизма Згромадження

Витоки харизми Згромадження сес­тер-салезіянок лежать в ідеї дона Боско: «Дай мені душі» («Damihianimas»). Свою місію в Церкві сестри здійснюють, виховуючи дітей і молодь, особливо найнужденнішу, згідно з «Запобіжною системою» дона Боско та йдучи разом із ними дорогою святості. Мета діяльності сестер – виховати молодих людей доб­рими християнами та чесними гро­мадянами.

Духовність Згромадження

Віддаючи життя богові, салезіянки стають для мо­лоді знаком і виразником Його лю­бові. Складаючи обіти, вони зобов'я­зуються на­слідувати Христа – чистого, вбо­гого і слухняного, – цілковито від­дані Його спасенній місії. Основа їхньої духовності – пошана до Пресвятої Єв­харистії, велика любов до Діви Марії, Помічниці християн, до Церкви та до Святого Отця. Родинний дух, доброта, лагідність, проста й сердечна молитва, єван­гельська радість, сумлінна праця, урівноваженість характеризують спільноту і вимагають таких зо­бов'язань від кожної зі сестер.

Діяльність Згромадження

Діяльність Згромадження передусім полягає у служінні дітям і молоді на всіх ета­пах їхнього розвитку, у різних ви­ховних сферах. Сестри також підтримують жінок, сприяючи захистові їхньої гідності як у християнських кра­їнах, так і в місцях першої євангелізації. З місіонерським поривом працюють салезіянки серед народів, до яких іще не дійшло зві­щення Божого слова. Святий Йоан Боско колись сказав до мо­лоді: «Досить того, що ви мо­лоді, щоб я вас любив», – тому сес­три разом із отцями-салезіянами та салезіянськими співробітниками працюють із молоддю різних націо­нальностей і обрядів Церкви. «Запобіжна система» дона Боско торкається трьох основних аспектів: розуму, віри й любові. Тобто йдеться про виховання інтелек­туальне й релігійне, у кліматі довіри, доброти та радості. Це все Салезіян­ки здійснюють в в ораторіях, школах, молодіжних центрах, сиротинцях, катехизуючи, організовуючи реколекції, зустрічі.

14 листопада 1877 року перші шість сестер-са­лезіянок поїхали як місіонерки до Латинської Америки. 7 вересня 1911 року святий Папа Пій X затвердив Згро­мадження, надавши йому папського права. 24 листопада 1922 року в Азії була започаткована перша Фундація сес­тер-салезіянок. 15 жовтня 1954 ро­ку за сприяння Згромадження в Турині (Іта­лія) відкрито Міжнародний інститут педагогіки і релігійних наук, який 1970 року був перенесений до Рима, де отримав статус Пап­ського факультету педагогічних наук «Auxilium».

Загалом у світі є близько 15 тисяч сестер-салезіянок, що працюють на 5 континентах у 89 країнах світу.

На територію колишнього Радянського Союзу сестри приїхали в 1991 р. - до Білорусі та Росії, в 1992 р. - в Україну, в 1997 р. - до Грузії. У 2003 році заснована єдина структура візитаторія Східної Європи і Грузії (EEG).

Візитаторія дуже багата обрядами (вірменський, візантійський і латинський) і мовами (російська, білоруська, українська, вірменська, грузинська).

Сестри працюють в парафіях як катехети, у молодіжних центрах, ораторіях, дитячих садках і школах. Також вони є вихователями у студентських гуртожитках для дівчат. Сестри відповідають за підготовку аніматорів, катехетів, волонтерів, груп ADMA  і Товариства Салезіянів Співпрацівників.

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку