Літургія

Традиція Гробу Господнього

AmaMqlEw70nAxhK88XУ наших парафіях існує традиція будувати Гріб Господній на Страсну П'ятницю, в який після літургії, Тіло Христа (у вигляді Хліба в дароносиці) переноситься в символічну могилу.

Традиція влаштування Гробу Господнього існує з часів Середньовіччя. У XVIII ст. цей звичай розповсюдився майже по всій Європі. Але зберігся тільки на території Австрії, Угорщини, Польщі та південної Німеччини.

У Ранньому Середньовіччі Пресвяті Дари заносилися після Євхаристійної Літургії на зберігання до ризниці або в бічну каплицю. З цього звичаю виник хресний хід до каплиці поклоніння у Великий Четвер.

З часів Карла Великого майже по всій Європі тривав паралітургічний обряд складання під кам'яною могильною плитою хреста чи Христа у вигляді Євхаристії. 

На завершення Літургії Страсної П'ятниці до Гробу Господнього в процесії заносився Хрест (в XV столітті), пізніше Хрест і дарохранительницю з Пресвятими Дарами (у XVI ст.).

У Страсну П'ятницю та Велику Суботу тисячі людей по всій Україні відвідують Гріб. Це нас має спонукати замислитись і досліджувати таємниці Бога в нашому житті. 

Джерело - deon.pl

 

По темі:

Велика П'ятниця

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку