Літургія

Літургійні читання на 21 березня, вівторок

liturgijni cytannia(фіол) Вівторок III тижня Великого Посту

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Дан 3,25.34-43

Читання з Книги пророка Даниїла

Тими днями встав Азарія і, відкривши уста свої серед вогню, по­молився і так промовив: «Не відкидай же нас навіки Імені Твого ради, і не розривай завіту Твого. Не забирай від нас милості Твоєї, заради Авраама, Твого улюбленого, й Ісаака, слуги Твого, й Ізраїля, святого Твого, яким Ти пообіцяв, що розмножиш їхнє потомство, як на небі зорі і як пісок на березі морському. О, Гос­поди, ми стали менші від усіх народів, принижені ми нині по всій

землі гріхів наших ради. Оце тепер немає у нас ні князя, ні вож­дя, ні пророка, ні всепалення, ні жертви, ні офіри, ні кадила, ні місця, де б приносити перші плоди і знаходити Твоє милосердя. Якби ж то Ти міг нас прийняти скрушеного серця ради й смирен­ного духу! Як всепалення баранів та волів, як безліч тучних яг­нят, так нехай буде перед Тобою наша жертва нині, що хочемо Тобі принести, бо нема сорому тим, хто на Тебе уповає. І нині ми слідуємо за Тобою всім серцем; ми Тебе боїмося і Твоє обличчя шукаємо - не сороми ж нас! Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. Вирятуй нас Твоїми чу­десами! О Господи, дай славу Імені Твоєму!» Слово Боже.

 

Респонсорійний псалом   Пс 25,4-5аб. 6-7бв. 8-9

Згадай, о Боже, своє милосердя.

Господи, відкрий мені свої дороги - *

навчи мене ходити Твоїми стежками.

Провадь мене у своїй правді *і навчай

мене, бо Ти - Бог мого спасіння.

 

Господи, згадай своє милосердя *

і свою милість, бо вони одвічні.

Згадай мене з Твого милосердя, *

о Господи, доброти Твоєї ради.

 

Господь - благий і праведний, *

тому навчає грішників дороги.

Він веде у справедливості бідних *

і своїх шляхів навчає убогих.

 

Спів перед євангелієм  Йоіл 2, 12-13

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.

Тепер поверніться до Бога усім вашим серцем,

бо Він благий і милосердний.

 

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 18,21-35

Читання святого Євангелія від Матея

Того часу, підійшовши до Ісуса, Петро сказав: «Господи, якщо згрішить мій брат проти мене, то чи маю йому прощати? І чи аж до семи разів?» Відповів йому Ісус: «Не кажу тобі до семи разів, але до сімдесяти разів по сім. Тому-то Царство Небесне подібне до чоловіка-царя, який схотів провести розрахунки зі своїми слугами. Коли почав він проводити розрахунки, привели до нього одного боржника, який був винен десять тисяч талантів. А як той не мав чим віддати, пан наказав продати його, жінку, дітей і все, що має, і віддати борг. Тоді слуга, упавши ниць, кланявся йому й благав: “Вияви терпіння до мене - й усе тобі віддам”. І пан того слуги, зми­лосердившись, відпустив його, а борг йому простив. Коли вийшов той слуга, він зустрів іншого співслугу, який був винен йому сто динаріїв, схопив його, почав душити, проказуючи: “Віддай те, що ви­нен!” А той другий співслуга, упавши ниць, благав його, кажучи: “Вияви терпіння до мене, я віддам тобі”. Він же не схотів, але пішов і вкинув його до в’язниці, доки не віддасть борг. Побачивши, що сталося, інші співслуги дуже засмутилися, пішли й розповіли своєму панові про все, що трапилося. Тоді його пан покликав його та каже йому: “Слуго лихий, весь той борг я тобі простив, бо ти вблагав мене. Хіба не слід і тобі було змилосердитися над своїм співслугою, як і я змилосердився над тобою?” І його пан, розгнівав­шись, передав його катам, доки не віддасть увесь борг. Так і Мій Отець Небесний чинитиме з вами, якщо не простите від вашого серця кожний братові своєму». Слово Господнє.


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку