Літургія

Літургійні читання на 20 березня, понеділок

liturgijni cytanniaСВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл)

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ    2 Сам 7, 4-5а. 12-14а. 16

Читання з Другої Книги Самуїла

Тими днями промовив Господь до Натана, кажучи: «Іди й скажи рабові моєму Давидові: Так Господь говорить: “Як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю по тобі твоє потомство, що вийде з твого лона, й утверджу його царство. Він збудує дім Імені Моєму, і Я скріплю його царський престол навіки. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Твій дім і твоє царство переді Мною повіки існуватиме, і престол твій закріпиться повіки”». Слово Боже.

 

Псалом респонсорійний   Пс 89(88)

Твоє потомство житиме повіки.

Повік оспівуватиму Господнє милосердя, - *

з роду в рід своїми устами буду сповіщати про Твою вірність.

Я ж сказав: «Навіки буде встановлене милосердя». *

Там, на небесах, встановиш Ти правду свою.

 

«Я уклав завіт зі своїм вибранцем, *

поклявся своєму рабові Давидові:

Навіки затверджую твоїх нащадків *

і буду підтримувати твій престол з роду в рід».

 

Він закличе до Мене: *

“Ти - мій Отець, мій Бог, скеля мого спасіння!”

Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *

і Мій завіт буде йому вірний.

 

Друге читання   Рим 4, 13. 16-18.22

Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян

Брати! Не Законом дано обітницю Авраамові та його нащадкам, що він стане спадкоємцем світу, а через праведність віри. Через це обітниця, - щоб вона була з благодаті, аби бути непорушною для всіх нащадків, - є з віри; і не тільки для того, хто від Закону, а й для того, хто є з віри Авраама, який для нас усіх є батьком; як ото напи­сано: «Я настановив тебе батьком багатьох народів - перед Богом, у якого він повірив, який оживляє мертвих та називає те, що не існує, як існуюче». Він, усупереч сподіванню, повірив надії, що стане бать­ком багатьох народів, згідно зі сказаним: «Таким буде твоє пото­мство». Тому й зараховано йому це за праведність. Слово Боже.

 

Спів перед Євангелієм  Пор. Пс 84(83), 5

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.

Блаженні ті, хто живе у Твоєму домі, Господи:

вони завжди складатимуть хвалу Тобі.

 

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 1, 16. 18-21.24а

Читання святого Євангелія від Матея

Яків породив Йосифа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом. А народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його Мати Марія була заручена з Йосифом, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи праведним і не бажаючи її ославити, вирішив таємно відпустити її. Щойно він про це подумав, як ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: «Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів». Прокинувшись від сну, Йосиф вчинив так, як наказав йому Господній ангел. Слово Господнє.

 

Або:

 

Лк 2, 41-51а

Читання святого Євангелія від Луки

Батьки Ісуса щороку ходили в Єрусалим на свято Пасхи. І коли ви­повнилося Йому дванадцять років, вони за звичаєм пішли на свято. А як закінчилися дні свята, вони поверталися, а хлопець Ісус зали­шився в Єрусалимі; та не знали того Його батьки. Вони думали, що Він десь у натовпі. Пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами та знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима й тут шукали Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі; Він сидів серед учителів, слухав їх та розпитував. Усі, які слухали, дивувалися з Його розуму та відповідей. Побачивши Його, вони здивувалися; і Мати Його сказала Йому: «Дитино, чому Ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, страждаючи, шукали Тебе». А Він відповів їм: «Чому ж ви шукали Мене? Хіба ви не зна­ли, що Мені треба бути при справах Мого Отця?» Та вони не зро­зуміли тих слів, які Він їм сказав. І пішов Він з ними, і прибув у На- зарет, і слухався їх. Слово Господнє.


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку