Літургія

День святого Патріка - свято радості та християнського патріотизму

2016-03-16-patrickprevПам'ять свого святого покровителя Ірландія вшановує 17 березня, і в цей день теж відбуваються гучні фестивалі ірландської культури в багатьох країнах світу.

Вважається, що святий Патрік народився в 385-390 рр. в Британії, а потім у молодості потрапив у полон до піратів, які його продали у рабство в Ірландію. 
Через шість років Патрік втік і повернувся на батьківщину, але так полюбив ірландський народ і землю, на якій присвятив себе Богові, що повернувся туди у зрілому віці, коли вже став священиком і єпископом.

2016-03-16-patrick3

Згідно однієї з легенд, святий Патрік вигнав з Ірландії всіх зміїв. Ірландці розповідали, що змії заважали святому під час 40-денного посту на вершині пагорба, тому він всіх їх вигнав в море, чим також допоміг населенню. Але археологи кажуть, що в Ірландії після льодовикового періоду і не було зміїв.
Інша легенда розповідає, яким чином зелений колір і конюшина стали символами Ірландії. Згідно з розповіддю, яка на цей раз ніяк не спростовується вченими, саме на прикладі трилисника святий Патрік пояснив місцевим язичникам сенс Святої Трійці — Єдиного в трьох Особах.

2016-03-16-patrick1

У Чикаго щороку 17 березня річку фарбують у зелений колір. 
У результаті Церква, в особі святого Патріка, стала джерелом всієї ірландської національної символіки, а ім'я Патрік — таким же типово ірландським ім'ям, як, скажімо, Василь — в українців. Тепер, щоб підкреслити свій патріотизм і єдність у день святого Патріка, ірландці та їхні друзі мають одягнути щось зелене або значки у вигляді трилисника. 
Раніше зелений колір був символом боротьби за незалежність Ірландії. З кінця XVIII століття відома пісня, як ірландських патріотів переслідують за «носіння зеленого»:
Ти трилисник можеш зняти, 
Кинути навіть на землю,
Буде ж він знову проростати,
Адже Ірландію люблю!
2016-03-16-patrick2

Ймовірно, саме оптимізм, музичність і впертість ірландців викликали таку популярність Ірландії в світі. Допомогла цьому, звичайно, і ірландська діаспора — від бідності і переслідування мільйони ірландців за останні 300 років переселилися до Америки, Австралії та Європи, але зберегли свою ідентичність і емоційний зв'язок з батьківщиною.

День святого Патріка є доволі поширеним святом і в Україні. У цей день любителі Ірландії збираються у пабах та кафе і келихом сидру, під акомпанемент бадьорих ірландських ритмів, відмічають цю веселу подію.

Джерело - Catholic.by

 

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку