Літургія

Літургійні читання на 12 березня, неділя

liturgijni cytannia(фіол) ІІ Неділя Великого Посту

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Бут 12, 1-4а

Читання з Книги Буття

Тими днями Господь сказав до Аврама: «Вийди з землі твоєї, з твоєї рідні, і з дому батька твого в землю, що її Я тобі покажу. А Я виведу з тебе великий народ і поблагословлю тебе; та й зроблю великим твоє ім’я, а ти станеш благословенням. Благословитиму тих, хто тебе благословляє, і проклинатиму того, хто тебе про­клинає. У тобі благословляться всі племена землі». І пішов Аврам, як сказав йому Господь. Слово Боже.

 

Респонсорійний псалом   Пс 33,4-5. 18-19.20 і 22

Яви нам милість, бо в Тобі надія.

Праведне Господнє слово *

і всі Його діла вірні.

Він любить праведність і справедливість, *

милістю Господа земля повна.

 

Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *

котрі покладають надію на Його милосердя,

щоби спасти їхні душі від смерті, *

прогодувати їх під час голоднечі.

 

Наша душа Господа чекає - *

Він наш помічник і оборонець.

Господи, нехай буде на нас Твоє милосердя, *

оскільки ми на Тебе поклали надію.

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ   2 Тим 1, 8б-10

Читання з Другого Послання святого апостола Павла до Тимотея

Улюблений! Перетерпи зі мною зло заради Євангелія згідно з си­лою Бога, який спас нас і покликав святим покликанням, - не за наші діла, але згідно зі своїм наміром і благодаттю, яка дана нам в Ісусі Христі ще перед вічними часами; тепер же вона відкрилася через з’явлення Спасителя нашого Ісуса Христа, який знищив смерть, а життя і нетління освітив Євангелієм. Слово Боже.

 

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави,

Із світляної хмари батьківський голос почувся:

«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

 

ЄВАНГЕЛІЄ   Мт 17, 1-9

Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Ісус бере Петра, Якова та його брата Йоана і виводить їх самих на високу гору. І Він преобразився перед ними: обличчя Його засяяло, немов сонце, одяг же його став білий, немов світло. І ось з’явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. Озвавшись, Петро сказав Ісусові: «Господи, добре нам тут бути; коли хочеш, зроблю тут три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іллі». Він ще говорив, аж тут ясна хмара отінила їх, і ось з хмари пролунав голос: «Це є Мій Улюблений Син, якого Я впо­добав. Слухайте Його!» Почувши це, учні попадали долілиць і дуже злякалися. Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: «Підійміться й не бійтеся». Підвівши свої очі, учні не побачили нікого, крім одного Ісуса. Коли вони сходили з гори, Ісус наказав їм, говорячи: «Нікому не розповідайте про видіння, доки Син Людський не воскресне з мертвих». Слово Господнє.


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку