Літургія

Літургійні читання на 12 лютого, неділя

liturgijni cytannia(зел) VI Неділя звичайного періоду

 

 

 

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ   Сир 15, 15-20

Читання з Книги Сираха

Якщо тільки побажаєш - заповіді збережеш, і дотримати вірність - у твоїй добрій волі. Перед тобою Бог поставив вогонь і воду: куди лиш захочеш, туди й простягнеш твою руку. Ось пе­ред людиною - життя і смерть, добро і зло: що забажає, те їй і да­сться. Бо велика мудрість Господня: Він сильний владою і всеви­дющий. Його очі на тих, які Його страхаються, і сам Він відає кожне діло людське. Нікому не велів Він бути нечестивим, нікому не давав Він дозволу грішити. Слово Боже.

 

Респонсорійний псалом  Пс 119,1-2.4-5. 17-18.33-34

Блаженні вірні Божому закону.

Блаженні ті, які бездоганні в дорозі, *

котрі йдуть за Господнім законом.

Блаженні ті, які Його свідчення зберігають *і

шукають Його всім серцем.

 

Ти заповів дотримуватися ретельно *

Твоїх заповідей, Боже.

О,   якби були спрямовані мої дороги *

на те, щоби виконувати Твої настанови.

 

Пошли нагороду своєму рабові. *

Я ж буду жити й дотримуватися Твого слова.

Відкрий мої очі, *

аби я побачив Твої дивовижні речі, які в Твоєму законі.

 

Законом вкажи мені, Господи, своїх настанов дорогу - *я

буду дотримуватися її постійно.

Пошли мені розум, і Твій закон виконувати буду, - *я

зберігатиму його всім своїм серцем.

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ   1 Кор 2, 6-10

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян

Брати! Ми говоримо про мудрість між досконалими, і не про мудрість цього віку чи правителів цього віку, які минають. Але ми говоримо про Божу премудрість в таємниці, премудрість за­ховану, яку призначив Бог перед віками для нашої слави; її ніхто з правителів цього віку не пізнав, бо коли б пізнали, то не розіп’яли би Господа слави. Але, як написано: «Чого око не ба­чило й вухо не чуло, і що на серце людині не приходило - те при­готував Бог тим, які люблять Його!» Нам же Бог відкрив - через Духа, бо Дух досліджує все, навіть глибини Божі. Слово Боже.

 

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ   Пор. Мт 11,25

Алілуя, алілуя, алілуя.

Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,

бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

 

ЄВАНГЕЛІЄ  Мт 5, 17-37

Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але спов­нити. Адже воістину кажу вам: доки будуть існувати небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не зникне, - все збудеться. Якщо хтось порушить одну з цих найменших заповідей і так на­вчить людей, - він найменшим назветься в Царстві Небесному, а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному. Тож кажу вам, що коли ваша праведність не перевищить правед­ності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано прадавнім: “Не вбивай, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: “нікчема” - той підлягає верховному суду. А хто скаже: “дурень” - той підпадає під вогняну геєну. Отже, якщо принесеш свій дар до жертовника і там пригадаєш, що твій брат має щось проти тебе, залиши там свій дар перед жертовником, піди спершу помирися зі своїм братом, а тоді вже приходь і принось свій дар. Домовляйся швидко зі своїм противником, доки ти з ним на дорозі, щоби про­тивник не видав тебе судді, а суддя тебе не видав слузі й не кинули тебе до в’язниці. Запевняю тебе: не вийдеш звідти, доки не віддаси останнього кодранта. Ви чули, що було сказано: “Не чини перелю­бу”. А Я кажу вам, що кожний, хто погляне на жінку, щоби пожа­дати її, той уже вчинив перелюб з нею у своєму серці. Якщо ж твоє праве око спокушає тебе, - вийми його і кинь геть від себе, бо кра­ще для тебе, щоби пропав один із твоїх членів, аніж щоб усе твоє тіло було вкинуте до геєни. І якщо твоя права рука спокушає тебе - відрубай її і кинь геть від себе, бо краще для тебе, щоби загинув один із твоїх членів, аніж щоб усе твоє тіло було вкинуте до геєни. Сказано було: “Хто відпустить жінку свою, нехай дасть їй розвідного листа”. А Я кажу вам, що кожний, хто відпускає жінку свою, - за винятком випадку розпусти, - той штовхає її на пере­люб; і хто одружується з розлученою, той чинить перелюб. Знову, ви чули, що сказано було стародавнім: “Не клянися неправдиво, а виконуй перед Господом клятви свої”. А Я кажу вам зовсім не клястися: ні небом, бо воно є Божим престолом, ні землею, бо вона є підніжжям для Його ніг, ні Єрусалимом, бо це місто великого Царя; не клянися і своєю головою, бо не можеш жодної волосини зробити ані білою, ані чорною. Тож нехай же буде ваше слово: “Так - так”, “Ні - ні”, а що більше цього, - те від лукавого». Слово Господнє.

 

Або коротше

Читання святого Євангелія від Матея. Мт 5,20-22а. 27-28. 33-34а. 37.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам, що коли ваша пра­ведність не перевищить праведності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано пра­давнім: “Не вбивай, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає під суд. Ви чули, що було сказано: “Не чини перелюбу”. А Я кажу вам, що кожний, хто погляне на жінку, щоби пожадати її, той уже вчинив перелюб з нею у своєму серці. Знову, ви чули, що сказано було ста­родавнім: “Не клянися неправдиво, а виконуй перед Господом клятви свої”. А Я кажу вам зовсім не клястися: ні небом, бо воно є Божим престолом, ні землею, бо вона є підніжжям для Його ніг, ні Єрусалимом, бо це місто великого Царя; не клянися і своєю голо­вою, бо не можеш жодної волосини зробити ані білою, ані чорною. Тож нехай же буде ваше слово: “Так - так”, “Ні - ні”, а що більше цього, - те від лукавого». Слово Господнє.

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку