Літургія

Свято Господа нашого Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика

werhownyi-i-wichnyj-swiashchenykПапа Бенедикт XVI визначив, що дане свято відзначатиметься у четвер після неділі Зіслання Святого Духа. Новинкою було те, що це є свято факультативне, і єпископати самі мають вирішити, чи таке свято є у даному регіоні потрібним.

Дане свято є шансом для глибшого пережиття таємниць віри, на яких важко довше зосередитись під час Пасхального Тридення і Великодня. Папа Бенедикт XVI запропонував ввести це свято як відповідь на прохання різних єпископатів і спільнот, які прагнули увіковічити Рік Священства (19 червня 2009 року - 11 червня 2010 року), пише КАІ.

Спочатку це свято, яке сягає часів Громадянської війни в Іспанії, відзначалося з 1973 року у багатьох іспаномовних країнах. Свято Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика має стати натхненням для молитви цілої Церкви за її пастирів, а водночас звернути погляд Христа-священика на тих, хто бере участь в Його служебному священстві та нагадати всім вірним Церкви про їхню участь у загальному священстві, читаємо в Оремусі.  
Участь вірян у цьому святі не є обов`язкова і немає потреби стримуватись від праці. Цього дня Меси звершуються згідно спеціального формуляру, також у Літургії Годин є спеціальні читання та тексти. 
Фото - Niedziela.pl


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку