Літургія

Чи знаєте Ви всі символи, розташовані на Пасхалі?

paschalПід час літургії Пасхальної Вігілії дуже важливе місце займає велика воскова свічка, звана Пасхалом. Подивіться, які символи розміщені на ній.

Великдень починається у суботу після заходу сонця. Він починається з Літургії Світла. Зовні храму священик освячує вогонь, від якого потім запалює Пасхал - велику воскову свічку, яка символізує Воскреслого Христа. На Пасхалі священик робить знак хреста, промовляючи слова: "Христос вчора і сьогодні, початок і кінець, Альфа і Омега. До Нього належить час і вічність, Йому слава і держава на віки віків. Амінь". Поміщається там також п'ять декоративних червоних цвяхів, які символізують рани Христа і поточну дату.
Потім Пасхал вноситься в темряву храму, а віруючі запалюють від нього свої свічки, передаючи один одному світло. Вельми промовистий образ: світло розповсюджується і зрештою заповнює весь храм.

Кульмінація обряду світла - це урочиста пісня (Прослава Пасхалу) - Exultet, яка починається зі слів: "Радійте вже сонми Ангелів у небі! Веселіться, слуги Бога! Нехай пролунають дзвони, які вістують порятунок, коли так Великий Цар здобуває перемогу!".

Щодо самих зображень на Пасхалі:

Вогонь – символізує світло Христа. «У ньому було життя, і життя було - світло людей. 5 І світло світить у темряві, і не пойняла його темрява»(Йо 1,4-5). Це також символ вогняного стовпа, що товаришував ізраїльтянам на пустині.

Віск – Пасхал повинен бути зроблений з воску. У тексті пасхального послання вжиті звороти: «воскова колона» і «плід праці бджолиного рою».

Альфа і Омега – перша і остання літери грецької абетки. Символізують Христа: «Початок і кінець» (Одкр 22,13).

Рік – поточний рік. Також символ факту, що Христос є з нами завжди, також в цей момент.

Хрест – символ християнства, муки і смерті Ісуса. Вказує, що Христос є центром, навколо якого зосереджується Великдень.

Червоні цвяхи – п’ять червоних цвяхів символізують Рани Христа.  

paschal infografika 20160321 153144

Джерело - deon.pl


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку