Літургія

Свято явлення Пречистої Діви Марії в Лурді - Всесвітній День хворого

la-virgen-de-lourdes 241599111 лютого у свято явлення Пречистої Діви Марії в Лурді відзначається Всесвітній День хворого. В храмах відбуваються спеціальні Богослужіння за хворих. Мета таких Богослужінь - дати змогу хворим пережити свою єдність з Церквою на спільній молитві та Євхаристії. Вперше День хворого відзначали 11 лютого 1993 року за ініціативою Папи Римського Йоана Павла II. Свято відзначають саме 11 лютого, оскільки в цей день в місті Лурд (Франція) спостерігалось явлення Богоматері. Вона зцілила стільки стражденних, що Їі почали називати рятівницею хворих.

Історія почалася в ті часи, коли 11 лютого 1858 року бідній пастушці  Бернадетті Субіру у невеликій печері у Масабельскому гроті в Лурді явилась Матір Божа, вбрана у білі одежі та блакитний пояс, яка відтак протягом кількох місяців з’являлася їй на тому ж місці 18 разів. Не одразу зрозуміла Бернадетта, хто перед нею. Навіть на безліч прохань назвати своє ім’я,  дівчина отримувала лише теплий усміх на вустах Незнайомки, проте одного разу виразно почула слова: «Я є Непорочне Зачаття». За Бернадеттою вже пильно спостерігали священикі, односельці і навіть поліція, які з недовірою ставилися до її повідомлень про видіння. Деякі навіть вважали дівчину божевільною.

 Однак цей єдиний вислів, який вона передала людям, змінив усе. Адже малоосвічена дівчина не могла знати таких слів. «Непорочне Зачаття» - цей богословський термін булв короткою тезою складного догмату Церкви, що його проголосив Папа Римський Пій ІХ за декілька років раніше. Дівчинці повірили, й з повагою сприймали слова Пресвятої Богородиці, які Бернадетта передавала людям:

Божа Мати закликала до постійного і ревного покаяння, просила молитися за нерозкаяних грішників, заповіла на місці свого об’явлення  збудувати храм на Її честь і здійснювати тут молитовні процесії. Про чудодійне джерело, яке виникло на місці багна в гроті, Пресвята Богородиця повідомила: «Пийте з нього та занурюйтесь у нього!»

Невдовзі над гротом в скелі Массаб’єль був збудований санктуарій Нотр Дам де Лурд.

Бернадетта незабаром покинула світ, щоб служити Богові  в монастирі у м. Невер. Через 12 років чернецтва, у важких муках, спричинених туберкульозом кісток,  Бернадетта відійшла до Господа. Дива відбувались і після смерті Бернадетти: тіло 35-літньої монахині залишилося нетлінним і через довгі роки після її поховання. У 1933 році Папа Римський Пій Х проголосив Бернадетту Субіру святою.

santuario-de-lourdes-2-980x735Щороку мільйони людей приїздять до французького містечка в передгір’ї Піренеїв, щоб поклонитися Пречистій Діві Марії в Лурді. Щодня нескінченні потоки віруючих, багато з яких пересуваються на візках і ліжках, тягнуться вулицями Лурда до Санктуарію, щоб прийняти участь у месах, а також до невеличкого гроту в горі Массаб’єль, щоб зануритися у води чудодійного джерела, яке б’є тут з-під землі, або бодай напитися його живлющої води.

Свята вода з джерела зцілювала сліпих, калік, паралізованих, онкохворих, за її допомогою люди виліковувалися від важких і невиліковних хвороб, і медицина була безсила пояснити причину цих зцілень.

Кожен випадок зцілення після вживання святої води з Лурда чи занурення в неї фіксує спеціально створений в 1947 році Международний медичний комітет Лурда (CMIL), в склад якого входять більше тридцяти авторитетних лікарів з усього світу. Зафіксовано більше 7000 випадків неймовірних одужань, а 69 випадків зцілень визнані чудотворними!

Щороку прибувають сотні лікарів-добровольців та тисячі волонтерів для того, щоб супроводжувати і опікуватися хворими під час їхнього паломництва, яке було б неможливим без цієї безкорисливої допомоги. Тому Лурд – це також місце особливого християнського служіння – служіння хворим і немічним.

Лурд – особливе і святе місце, що голосно свідчить про Божу могутність, милосердя і заступництво Пресвятої Богородиці. Людське милосердя, жертовність та допомога сприяють чудесним зціленням душі та тіла. Кожен, ставши свідком людської немочі, а також жертовної допомоги ближньому,  може відчути безмежність Божої Любові.

 

 

Автор - Ніна Мужаровська.

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку