Літургія

Святий Павло Мікі і сподвижники

MikiПавло Міки, японський єзуїт, і його двадцять п'ять товаришів були закатовані у Нагасакі, Японія. Вони були першими мучениками Східної Азії, які були зараховані до лику святих. Вони були вбиті одночасно, будучи підняті на хрестах, а потім заколені списами. Їх кати були здивовані, побачивши їхню радість від того, що беруть участь у Страстях Христових.

Святий Павло Міки і сподвижники

Нагасакі - відоме як місто, на яке була скинута американцями атомна бомба, яка забрала життя сотень тисяч людей. Три з половиною сторіччя раніше, двадцять шість мучеників Японії розіпнули на пагорбі, який відомий нині як Свята гора, з видом на Нагасакі. Серед них були священики, брати і миряни, францисканці, єзуїти та члени світського Францисканського Ордену; там були катехети, лікарі, прості ремісники і раби, люди похилого віку і невинні діти — всі єдині в спільній вірі і любові до Ісуса і Його Церкви.

Брат Павло Міки, єзуїт і виходець з Японії, став найвідомішим серед мучеників Японії. Поки висів на хресті, Павло Міки проповідував народу, якій зібрався на страту: "вирок суду говорить, що ці чоловіки приїхали до Японії з Філіппін, але я не з будь-якої іншої країни. Я справжній японець. Єдина причина моєї загибелі полягає в тому, що я викладав вчення Христа. Я, звичайно, викладав вчення Христа. Я дякую Богові, що саме з цієї причини я помру. Я вірю, що я буду говорити тільки правду, перш ніж я помру. Я знаю, ви вірите мені і я хочу сказати вам всім ще раз: попросіть Христа допомогти вам стати щасливими. Я підкоряюся Христу. За прикладом Христа я прощаю моїх гонителів. Я не ненавиджу їх. Я прошу Бога, щоб помилував всіх, і я сподіваюся, що моя кров упаде на моїх ближніх, як плідний дощ".

Коли місіонери повернулися в Японію в 1860-ті роки, спочатку вони не виявили ніяких слідів християнства. Але після розкриття того, ким вони є, то виявили, що тисячі християн жили навколо Нагасакі і що вони таємно зберігали віру. У 1627 році беатифікованих мучеників Японії було остаточно канонізовано в 1862 році.

— Витяги із “Святий дня”, Леонард Фолі, O.F.M.

Виживання католицької віри у Японії - це одна з найбільш зворушливих історій за всю історію Церкви. Протягом більше двох століть народи не мали священиків, але жили вірою, як могли, в таємниці, не сміючи тримати письмові матеріали, але передаючи віру з уст в уста. (Джеймс Хічкок, “Мученики Нагасакі”)

Зупиніться на мить сьогодні для того, щоб помолитися за християн, які піддаються гонінням по всьому світу.

Джерело - catholicculture.org


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку