Літургія

Літургійні читання на 22 січня, неділя

liturgijni cytanniaІІІ Неділя звичайного періоду

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Іс 8, 23б – 9, 3

Читання з книги пророка Ісаї

Як за минулих часів принизив Господь землю Завулона й землю Нафталі, так у майбутньому прославить приморську дорогу, Зайордання, Галілею поганську. Народ, що в пітьмі ходить, уздрів світло велике; над тими, які живуть у смертній тіні, світло засяяло. Ти помножив їхні радощі і побільшив веселощі. Вони радіють перед Тобою, як радіють під час жнив, як веселяться, коли здобич паюють. Ярмо бо розтрощиш, що над ним тяжіло, палицю на плечах у нього і тростину його посіпаки – як за часів Мідіяна. Слово Боже.

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1 Кор 1, 10-13. 17

Читання з Першого послання святого Павла до корінтян

Благаю вас, брати, Ім’ям Господа нашого Ісуса Хрис та, щоб ви всі говорили те саме, щоб не було між вами поділу, але щоб ви були поєднані однаковим розумінням і однією думкою. Бо посланці від Хлої сказали мені про вас, мої брати, що між вами є суперечки. Маю на увазі те, що кожний з вас каже: «Я Павлів», «А я Аполлосів», «А я Кифин», «А я Христів». Невже Христос поділився? Хіба Павло був роз п’я тий за вас, чи, може, ви хрестилися в ім’я Павла? Адже Христос не послав мене хрестити, але звіщати Євангеліє, і то не в премудрості слова, щоб не звести нанівець хрест Христа. Слово Боже.

 

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 4, 12-23 (довше) або Мт 4, 12-17 (коротше)

Читання святого Євангелія від Матея

Почувши, що Йоана ув’язнено, Ісус відійшов у Галілею. І, залишивши Назарет, Він прийшов і оселився в Капернаумі, що біля моря, в околицях Завулонових і Нефталимових, щоби збулося сказане пророком Ісаєю, який сповіщав: «Земле Завулонова й земле Нефталимова, приморський шляху, по інший бік Йордану, Галілеє язичницька! Народ, який сидів у темряві, побачив велике світло; і тим, хто сидить у країні смертної тіні, – їм засяяло світло». Відтоді Ісус почав проповідувати, говорячи: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!»

 

(кінець коротшого фрагменту) Коли Він проходив біля Галілейського моря, то побачив двох братів – Симона, який звався Петром, і Андрія, його брата, – які закидали сіті в море, оскільки були рибалками, і каже їм: «Ідіть за Мною, і зроблю васловцями людей». Негай но ж, залишивши сіті, вони пішли за Ним. І, відійшовши звідти, побачив інших двох братів: Якова Зеведеєвого та Йоана, його брата; вони разом зі своїм батьком Зеведеєм лагодили в човні свої сіті, і Він покликав їх. Залишивши човен і батька, вони відразу пішли за Ним. Тож Ісус ходив по всій Галілеї, навчаючи в їхніх синагогах, проповідуючи Євангеліє Царства та зцілюючи всяку недугу і всяку хворобу в народі. Слово Господнє.

 

Спомин святої Агнеси, діви і мучениці

agnes

Сьогодні, 21 січня, Церква відзначає спомин святої Агнеси.

Детальніше...

Звичайний літургійний період

rok liturgВід сьогодні (9 січня) розпочиняється звичайний літургійний період. Пропонуємо коротко згадати про літургійний час і про те, які періоди існують у католицькому літургійному часі.

Детальніше...

8 січня. Свято Хрещення Господнє

hrescennia-gospodnieСвято Хрещення Господнього відзначаємо в неділю після Богоявлення. Воно завершує літургійний період, пов’язаний із таємницею Боговоплочення. Значення свята – сповіщення світові месіанського послання Сина Божого. 

Детальніше...

6 січня Урочистість Богоявлення Господнього

objavienie PanskieСьогодні, 6 січня, Римсько-Католицька Церква відзначає урочистість Богоявлення Господнього.

Детальніше...

Роль домініканців і францисканців у розвитку культу Пресвятого Імені Ісуса

imienia jezusСьогодні, 3 січня, Церква згадує Пресвяте Ім’я Ісуса. Вже на самому початку існування Домініканського Ордену згадуються багато братів, які виділялися особливою побожністю до "найсолодшого Імені Ісуса".

Детальніше...

2 січня - свв. Василія Великого і Григорія з Назіанзу, єпископів і Вчителів Церкви

Grzegorz BazyliСвятий Василій (329–379) народився в Малій Азії, у Кесарії Кападокійській, в родині заможній і дуже релігійній. Його сім’я є винятком в історії християнства: святими проголошені його бабця Мокрина, батьки – Василій та Емілія, брати – Григорій Нисський і Петро Севастійський, а також сестра – Мокрина Молодша. Батько св. Василія мав у Кесарії кафедру риторики, яку Василій прийняв 356 року по його смерті.

Детальніше...

Урочистість Пресвятої Богородиці Марії

maria regina1-550x425Перший день Нового року є восьмим днем від Різдва Христового. Згідно з юдейським законом, кожен хлопчик мав бути обрізаний цього дня. В октаві Різдва, дякуючи Богові за прихід на світ Христа, Церква святкує урочистість на честь Матері Божої, через Яку сповнилися обітниці, дані цілому людству, пов’язані з таємницею Відкуплення.

Детальніше...

Календар урочистостей у Католицькій Церкві в 2017 році

5657665Пропонуємо вашій увазі календар свят та урочистостей, які відбудуться у Католицькій Церкві в 2017 році. Попільна середа — 1 березня, Великдень — 16 квітня, спільний з православними вірними, початок Адвенту — 3 грудня.

Детальніше...

30 грудня. Свято Святого Сімейства Ісуса, Марії і Йосипа

sv rodzinaСвято Святого Сімейства почали відзначати в різних країнах і єпархіях у вісімнадцятому столітті. Вперше його встановив 4 листопада 1684 року єпископ Франсуа де  Монморансі-Лаваль в Канаді, зі схвалення Папи Олександра VII.

Детальніше...


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку