Контроверсійні теми

Скільки часу потрібно відвідувати храм, щоб стати його парафіянином?

rv3537 articoloСкільки часу, при зміні місця проживання, треба відвідувати новий храм, щоб стати його парафіянином?

Критерії приналежності до тієї чи іншої парафії і до єпархії перераховані в Кодексі канонічного права. Проживаючи на певній території, віруючий стає парафіянином місцевої територіальної парафії.

У канонічному праві використовуються терміни «місце проживання» і «квазімісце проживання». Згідно з каноном 102, «місце проживання набувають за допомогою такого проживання на території тої чи іншої парафії, або хоча б єпархії, яке або пов'язане з наміром залишитися там назавжди, якщо ніщо не відкличе звідти, або тривало повних п'ять років».

Таким чином, якщо хрещений католик при переїзді має намір залишитися на новому місці назавжди, - він уже належить до місцевої парафії.

Квазімісце проживання - означає проживання з наміром залишитися принаймні на три місяці. Місце проживання та квазімісце проживання на території парафії називається парафіяльним. Католик може вважати себе в обох випадках парафіянином цієї парафії з канонічної точки зору, тобто користуватися правами, пов'язаними з приналежністю до даної парафії (наприклад, в тому, що стосується хрещень і вінчань).

Але, безумовно, саме слово «парафіянин» можна і потрібно тлумачити і в пастирському сенсі, як відвідування парафії і участь в парафіяльному житті. Таке тлумачення особливо актуальне в  тих випадках, коли віруючий проживає в такому місці, де є не тільки територіальні парафії, а й «квазіпарафії» (згідно з каноном 516, громади вірних Христу в окремій Церкві, доручені священику як її власному пастирю і в силу особливих обставин ще не засновані як парафії), а також, відповідно до канону 518, парафії можуть бути персональними, обумовленими, наприклад, на підставі обряду, мови, національності вірних Христу, які проживають на будь-якій території.

Тому при переїзді на нове місце віруючий за замовчуванням стає парафіянином територіальної парафії, навіть якщо він ні разу не відвідував місцевий храм.

Джерело - Католицький оглядач з посиланням на Радіо Ватикану

 

По темі:

Чи варто говорити хворому про його близьку смерть?

Міф про духовну Україну і бездуховний Захід

Богослужіння і діти. Як бути?

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку