Духовність

Чотири важливі поради, щоб захищати католицьку віру

d1715967459Чотири важливі поради, щоб захищати католицьку віру від Яго де ла Сієрва, журналіста, спеціаліста в області корпоративної комунікації та домінування стресу, який був координатором відділу міжнародних зв'язків на Всесвітніх днях молоді в Мадриді в 2011 р.

Він підкреслює важливість того, що ми маємо захищати нашу віру, не втрачаючи самовладання, з добротою та приймаючи людей такими, які вони є.

1. Не варто сперечатися аж до сварки.

«Коли є гнів або злостиві зауваження, ми інстинктивно блокуємо нашу здатність слухати, і відкидаємо все, що представляє собою інша людина. Отже, в момент протистояння ми повинні знизити рівень конфлікту, досягти спільної точки зору, знайти цінності, з якими обидві сторони згодні». 

«Ми маємо спробувати будувати від того, що у нас є загальним, і почати діалог на цій основі, поступово знижуючи напругу».

2. Зіткнувшись з нетерпимістю, наслідувати Христа.

«Коли ми стикаємося з людиною, яка ненавидить і не приймає Церкву, по-перше, ставлення християнина повинно бути таким, як ставлення Ісуса: любити цю людину, намагатися її зрозуміти, запитати, що з нею сталося. Часто ця ненависть - не плід роздумів, а негативний досвід з кимось, хто належить до Церкви».

«Ми повинні спробувати вилікувати рану, мати багато терпіння і поважати іншу людину. Бог знайде влучний момент, щоб доторкнутися її серця, а поки що ми маємо бути відкриті, готові прийняти цю людину такою, яка вона є».

3. Проголошувати правду Христову, передаючи те, чим ми є.

«Правда Христа, яку проголошує Церква - це істина про людину, суспільство, сім'ю, майбутнє, про те, що таке добро, що робить людей щасливими».

Яго де ла Сієрва підкреслює: «Ми маємо захищати цю правду».

«Найважливіше, що має сповістити Церква, це те, хто такі католики. Якщо люди побачать, що ми любимо їх понад будь-які ідеї, ідеології або доктрини, що ми хочемо добра для них, в той самий моментвони почнуть слухати».

4. Поліпшувати свої здібності та бути прикладом.

«Якщо нас мало або ми в меншості, ми повинні поліпшувати нашу здатність висловлювати речі розумним і спокійним чином, ділитися історіями, які передають не просто теоретичні знання, і навчати нашим власним прикладом. Якщо люди будуть бачити, що ми щасливі, що ми переживаємо за інших, опікуємося бідними, тоді вони будуть більше нам довіряти».

Підготувала: Ольга Волинець

Джерело: InfoCatolica


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку