Відношення і сім'я

Боротьба за життя в Росії. Чужий серед своїх, чи навпаки?

foto zenscziny za zyznЦього року Хода на захист прав сімей та родин у багатьох країнах Європи одночасно була пов’язана як з Урочистістю Тіла і Крові Христової, так і з Днем дітей. Натомість, як справа виглядає у православній державі, в Росії, де не розвинуті католицькі традиції?

В Росії подібна акція відбудеться в День захисту дітей, яка ще з часів Радянського Союзу відмічається 1 червня. І збере ця Хода понад 50 молодих добровольців з російської організації «Жінки за життя». Члени організації вирішили нагадати суспільству та навіть президенту про проблеми вбивства ненароджених дітей незвичайним чином: вони мають намір поплисти круїзними суднами по річці і поруч з Кремлем випустити в небо тисячі повітряних куль, на котрих будуть намальовані людські ембріони.

«Ми, випускаючи повітряні кулі з зображеними на них ембріонами, що символізують людське життя, хочемо привернути увагу громадян та політиків до того, що аборт є абсолютним злом, і такі дії не мають ніякого виправдання», - сказав один з організаторів акції. Ініціатори акції стверджують, що захист життя до сих пір в Росії - тема табу. У публічних дебатах питання про аборти, як правило, проводять за особистим бажанням. В результаті свідомість багатьох росіян не приймає того факту, що аборт є вбивством.
Організація «Жінки за життя» працює в Росії з лютого цього року. Вона вже організувала безліч вуличних пікетів на захист життя в декількох великих містах Росії і проводить систематичну просвітницьку роботу серед молодого покоління.

Zwolynski w rosyi

Іншою організацією, яка бореться за життя в Росії - є центр «Вифлеєм у В’ятці», та очолює її не місцевий борець, а польський католицький священик Гжегож Зволинськи. Власне цей - «свій через чужих і чужий серед своїх» заснував Центр, який підтримує усіх вагітних жінок з дітьми, котрі з різних причин не мають підтримки від своїх рідних і позбавлені першочергових людських речей: даху над головою, фінансів, їжі, одягу. Зараз священик реалізував наступне прагнення і створив вже в м. Кірові - Центр Любові Милосердної ім. Йоана Павла ІІ «Вікно життя». Гаслом цього центру є - «Щоби зі смерті народилося життя». В Центрі знаходиться, як і у В’ятці, Дім самотньої матері, потім реабілітаційний осередок для дітей-інвалідів та Госпіс для людей похилого віку.

Цікавою є історія прагнення і реалізації мрії польського священика, та чому Центр носить ім’я святого Папи Йоана Павла ІІ. За словами отця Гжегожа, ідея повстала після смерті Папи Йоана Павла ІІ, тобто у 2005 році. «Це було пов’язано з двома висловленнями, які я почув у ті дні. Перше належало молодому поляку з Кракова, котрий сказав, що йому прикро те, що за життя Йоана Павла ІІ не реалізувалася його мрія про відвідування Росії та Китаю – двох держав, які просто не пустили Понтифіка». Друге висловлення стосувалося живих справ: у будь якому польському місті, де бував Папа, є вулиці на його честь, а на школах, ліцеях чи на гімназіях – пам’ятна плита чи скульптура, присвячена зустрічі з цією святою людиною. Тому для нього усі ці знаки після смерті Папи стали наочним закликом зберегти його справи живими… От і втілив у життя таким чудесним чином – виїхав працювати в Росію, де реально зі смерті народжує життя.

Окрім двох прикладів в Росії зараз діє 29 Центрів допомоги вагітним жінкам в складних умовах. Всіма ними керують добровольці з різних Християнських Церков, що діють в Росії. Також Православна Церква протягом багатьох років намагається достукатися до суспільства з вимогою заборонити аборти в якості загальних медичних послуг. Крім того, місцева Церква закликає сформувати національну програму сприяння допомоги багатодітним сім'ям.

Нагадуємо: Як повідомляє офіційна статистика, в Росії відбувається понад 1,5 мільйона абортів щорічно. Ця країна є першою країною у світі, яка дозволила аборти. Рішення було прийняте Володимиром Леніном у 1920 році, і мало свій девіз: «Про охорону здоров’я жінок». Протягом 96 років, за деякими даними, загинуло більше ніж 220 мільйонів дітей.

Натомість в Україні, згідно із даними МОЗ, у 2013 році зафіксовано - 91 877 абортів, а в 2014 році - 70 694 тисячі«таких операцій». І подивимося на діяльність нашого суспільства. Від 16 лютого 2016 року в Інтернеті ходила петиція від офійного інтернет-представництва Петра Порошенка, яка закликала українських громадян відреагувати і підписати петицію, щодо заборони абортів. Але виходить, що народ не підтримав питання життя і смерті свого майбутнього, бо петиція не набрала навіть четвертої частини необхідних голосів. Так що наші ненароджені діти є чужими серед своїх…

Ірина Островська

 

Джерела: Gosc.pl, «Такие дела»


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку