Ватикан

Папа Франциск призначив нового Віце-декана Колегії Кардиналів

OTHER1176151 ArticoloУ суботу, 10 червня 2017 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв прохання про звільнення з уряду Віце-декана Колегії Кардиналів, подане кардиналом Роже Етчеґераєм, та затвердив рішення кардиналів-єпископів про обрання на це служіння кардинала Джованні Баттісти Ре.

Пригадаємо, що Колегія Кардиналів – це дорадчий орган при Папи Римському, який також заступає його в період вакантної Петрового осідку та обирає нового Єпископа Риму під час Конклаву. Членами Колегії Кардиналів є всі кардинали, а колегії виборців – ті, яким на початку конклаву не виповнилося 80 років життя.

Кожен кардинал, на знак особливої близькості з Єпископом Риму, носить титул однієї з церков Римської дієцезії або стародавніх приміських дієцезій. Згідно з рангу, вони поділяються на кардиналів-єпископів, до яких належать ті, які носять титул приміських дієцезій та патріархи Східних Католицьких Церков, що зберігають титут своїх патріарших осідків, кардиналів-пресвітерів, якими є кардинали, що очолюють місцеві Церкви в світі та носять титул римських храмів, та кардинали-диякони, якими є члени Римської Курії, що носять титули давніх римських дияконій.

Колегію очолює Декан, якому допомагає Віце-декан. Їх обирають з-поміж себе кардинали-єпископи з титулом приміських дієцезій, але цей вибір повинен затвердити Папа.

Джерело - Радіо Ватикану

 

По темі:

У віці 80 років помер кардинал Аттільо Нікора

Теперішній склад колегії кардиналів

Прилюдна Консисторія з нагоди введення у сан нових кардиналів


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку