Ватикан

Річниця вибору Папи Бенедикта XVI

136058397380662-i019 квітня 2017 року виповнюється 12 років від дня, коли конклав кардиналів обрав наступником святого Петра німецького кардинала Йозефа Рацінґера, який обійняв римську кафедру під іменем Бенедикта XVI.

Папа Бенедикт XVI був 264-м наступником князя апостолів, тож займає 265-те місце в офіційному переліку єпископів Рима.

Конклав 2005 року був скликаний після смерті святого Папи Йоана Павла ІІ, розпочав роботу 18 квітня і тривав два дні. У конклаві взяли участь 115 кардиналів, які на той момент мали активне виборче право. Необхідна для обрання Папи кількість голосів (2/3 від усіх) становила 77.

Деканом колегії кардиналів на той момент був префект Конгрегації віровчення Йозеф Рацінґер, віце-деканом – папський державний секретар кардинал Анджело Содано.

У перший день конклаву відбулося одне балотування, у другий – три. У підсумку Папу Бенедикта XVIбуло обрано на другий день конклаву, після лише чотирьох турів голосування. Білий дим пішов із димаря Сікстинської капели о 16:50 за місцевим часом. Офіційна кількість голосів, відданих за Йозефа Рацінґера, становить папську таємницю й не підлягає розголошенню. Єдине, про що можна сказати напевно, – за нього було віддано понад 77 голосів кардиналів-виборців.

Понтифікат Бенедикта XVI тривав майже 8 років і завершився 28 лютого 2013 року внаслідок добровільного відречення Папи від уряду, про що було оголошено заздалегідь, 11 лютого 2013 року. Такий канонічний акт уже мав прецеденти в історії Церкви, проте востаннє трапився майже шістсот років тому, у 1415 році, коли зрікся уряду Папа Григорій ХІІ.

Роман Желєзний, КМЦ

 

По темі:

Петер Зеєвальд: Рацінґер – це сучасний Августин (Частина 1)

 

Бенедиктові XVI – дев'яносто років

Отець Ломбарді: Папа Франциск відчуває підтримку Бенедикта XVI

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку