Ватикан

Чилійські єпископи представили Папі життя Церкви в своїй країні

1906427 ArticoloУ понеділок, 20 лютого 2017 р., Папа Франциск прийняв членів Єпископської Конференції Чилі, які прибули до Ватикану з нагоди візиту «аd Limina apostolorum».

Один з учасників аудієнції, кардинал Рікардо Едзаті Андрелло, архієпископ Сантьяґо-де-Чилі, поділився своїми враженнями від цієї зустрічі в інтерв’ю для Ватиканського Радіо.

Ієрарх зазначив, що під час тригодинної зустрічі, що відбувалася в атмосфері простоти та надзвичайної відкритості, йшлося про євангелізацію секуляризованого суспільства, про урядовців, які здебільшого є невіруючими, але відкритими на послання Церкви, про радощі і страждання народу. Великою радістю Чилійської Церкви, за словами кардинала Едзаті Андрелло, є народна побожність до Пречистої Діви Марії і до святих. Наприклад, Кармельську Богородицю почитають у всій країні: від пустелі на Півночі аж до холодного Півдня.

Під час зустрічі йшлося також про духовенство, формування семінаристів, про молодь, яка сьогодні бажає бути почутою. Папа говорив про так зване «душпастирство слухання», що передбачає супровід молодих людей, вислуховуючи їх і звіщаючи їм новину Ісуса Христа. Єпископи не залишили поза увагою також соціальні проблеми та ситуацію літніх і вбогих людей.

Кардинал Андрелло розповів, що учасники зустрічі обговорювали також проблему педофілії, яка торкнулася також Чилійської Церкви. Він підкреслив, що Папа закликав єпископів бути уважними до цієї проблеми і до проявів несправедливості, яка, особливо у випадку педофілії, є серйозним порушенням людських прав і також тяжким гріхом супроти Бога.

Відповідаючи на запитання журналіста, архієпископ чилійської столиці розповів про виклики, які ставить перед Церквою сучасне суспільство Чилі, зокрема, такі як аборт та одностатеві союзи. Він зазначив, що, торкаючись цих тем, Папа Франциск порадив як орієнтир Апостольське повчання «Amoris Laetitia», що є плодом праць Синоду про сім’ю, в якому кардинал Едзаті Андрелло також брав участь.

«Ми присвячуємо чимало зусиль темі сім'ї, – сказав він. – Ми знаємо, що культурне середовище несприятливе, знаємо, що «ґендерна доктрина» здійснює вагомий вплив, ми усвідомлюємо наскільки тема подружжя і захисту життя впливає на конкретне життя людей. Ми старанно трудилися і трудимося над цими питаннями».

Під час зустрічі з Папою чилійські єпископи говорили також про автохтонне населення мапуче, що є найчисельнішою етнічною групою індіанців у Південній Америці та одним з небагатьох, якому вдалося зберегти власну культуру. Протягом останніх двадцяти років мапуче протестують проти селян та підприємців в півдненноцентральному регіоні Арауканія, відстоюючи свої права власності на «землю предків». З цього приводу кардинал Едзаті Андрелло висловив свою переконаність в тому, що мапуче мають «всі якості і можливості для того, щоб діалогувати з чилійським урядом», оскільки вони є зрілим народом з глибокими переконаннями. Він також підкреслив важливу роль Церкви у подоланні цього конфлікту.

На завершення свого інтерв’ю кардинал Рікардо Едзаті Андрелло поділився думками про майбутнє Церкви в країні, яка приблизно 40 років тому була під владою диктаторського режиму Піночета. «Ми можемо рішуче прямувати шляхом глибокого примирення, – сказав він. – Примирення не забуває факти: забути їх означало б забути історію, яка є вчителькою життя. Але примирення означає виходити за межі фактів, і тому, я вважаю, що цінності і послання Євангелія запрошують нас розпізнавати ситуації, особливо, коли йдеться про порушення прав людини, що завдали і надалі завдають велику шкоду навіть через 40 років. Але це також означає бажання прощення, – додав ієрарх, – усвідомлюючи, що прощення є безкорисливим. Прощення завжди безкорисливе. Отож, потрібно об'єднати істину з новим шляхом побудови майбутнього».

КМЦ нагадує, що 13 лютого 2017 року Папа Франциск зустрівся з єпископами Коста-Рики в рамках візиту ad limina.

Джерело - Радіо Ватикану

 

По темі:

Папа Римський прийняв балканських католиків

Ірландські єпископи почали візит ad limina

Єпископи Північної Африки перебувають у Ватикані з візитом ad limina


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку