Ватикан

Дипломатична діяльність Святійшого Престолу в 2016 році

OSSROM137449 ArticoloВ понеділок вранці Папа Франциск зустрівся на приватній аудієнції з дипломатичним корпусом, акредитованим при Святійшому Престолі, для традиційного обміну новорічними привітаннями.

На сьогоднішній день Святійший Престол підтримує дипломатичні відносини із 182 державами. 9 грудня 2016 року вони були встановлені з Ісламською Республікою Мавританією – на рівні Апостольської нунціатури і посольства. До цих держав слід додати також Європейський союз і Суверенний Мальтійський Орден. Всього в Римі розташовані 88 посольських канцелярій, включаючи Євросоюз і Мальтійський Орден.

У 2015 році до їх числа увійшло і посольство Палестини, а потім Малайзії. У 2016 році було підписано три угоди: 20 травня – Угода між Святійшим Престолом і Демократичною Республікою Конго з питань, що становлять взаємний інтерес; 6 вересня – таку ж Угоду між Святійшим Престолом і Центральноафриканською Республікою; 22 жовтня – Угода з Беніном про правовий статус Католицької Церкви в цій країні.

Увійшла в силу також всебічна Угода між Святійшим Престолом і Палестинською державою, а 3 березня було ратифіковано Угоду зі Східним Тимором про правовий статус Церкви. 15 жовтня 2016 року набрала чинності Конвенція між Святійшим Престолом і урядом Італійської Республіки з питань оподаткування, підписана 1 квітня 2015 року.

23 листопада 2016 року увійшли в силу доповнення до дипломатичних угод між Святійшим Престолом і Францією, які відносяться до 1828, 1974, 1999 та 2005 років і стосуються Церкви та монастиря Трійці на Горах в Римі. 15 вересня підписано Меморандум про взаєморозуміння з Об'єднаними Арабськими Еміратами, за допомогою якого були обопільно скасовані в'їзні візи для власників дипломатичних і службових паспортів.

10 вересня 2016 року Св. Престол, також від імені міста-держави Ватикан, приєднався до Конвенції ООН по боротьбі з корупцією від 31 жовтня 2003 року.

КМЦ нагадує, що 13 грудня 2016 року Апостольський Нунцій в Україні Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті під час зустрічі зі студентами й викладачами Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова заявив, що “захист прав людини становить фундамент папської дипломатії”.

Джерело - Радіо Ватикану

 

По темі:

Кардинал Паролін про завдання і виклики Папської дипломатії

Дипломатія Ватикану знову в дії

Державний секретар Ватикану закликає до зміни дипломатичних парадигм


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку